bugün

entry'ler (1065)

cumhuriyet bayramını kutladılar

kimin cumhuriyeti, kimin bayramı sorusunu akıllara getiren Taraf manşeti. ROJ TV'yi bile geride bırakacak seviyelerde. Enteresan...
http://www.taraf.com.tr/h...bayrami-ni-kutladilar.htm

pilot olmak

gerçek anlamda pilot olmak bir miktar zordur. 70'lik rakıdan biraz daha fazlasını gerektirir. Sevmeden yapılamayacağını işin içine girmeden önce bilmek gerekir.

türk silahlı kuvvetleri vs iran silahlı kuvvetleri

türk istihbaratı vs iran istihbaratı olması gereken başlık. zira askeri bir operasyon söz konusu değil.

iran

çok değil murat karayılan'ın 4 gün önce tehdit ettiği ülke. sonuç, dün yakalandığı düşünülürse, 72 saatte olayı sonuçlandırabilme kapasitesindeki ülke şeklinde tanımlanabilir. eğer haber doğruysa, 3-4 hafta içerisinde yargılamayı tamamlayıp, vincin tepesinden poz verdirebilirler bahsi geçen şahsiyeti.
kanal 24, tgrt vb. kanallardaki yorumcular nedenini anlayamadığım şekilde pek bir üzülmüşler bu duruma, çok kötü oldu diyorlar. vardır bir bildikleri diyorum, ve kanalı değiştiriyorum.

fenerbahçe neredeyse süper lig orasıdır

fenerbahçe bank asya 1. lige düşürülürse, yayıncı kuruluş doğal olarak tekrar ihale isteyecektir, aynı zamanda federasyon da bank asya ihalesini yeniden yapmak isteyecektir. Bank Asya liginin ihale bedeli muhtemelen daha yüksek çıkacaktır ve başlıktaki önermenin doğruluğu ortaya çıkacaktır.

Bunun büyüklükle, küçüklükle, ego ile alakası da yoktur zira olay tamamen taraftarının bir takıma desteğidir.
Bugün evinde Digitürk olan taraftarları oranlarsanız veya gazete alan taraftar oranına bakarsanız veya kombine bilet alan taraftar oranına bakarsanız veya takımının lisanslı ürününe harcanan para miktarlarını kıyaslarsanız bu sonuç kendini yine gösterecektir.

Bu yüzdendir, kulüpler birliği Fenerbahçe'nin şike yaptığı ortaya çıkarsa bile düşürülmesin şeklinde fikir beyan etmişlerdir. Zira burada fenerbahçe kadar olmasa da onların da ciddi bir gelir kaybına uğrayacağı aşikar.

thug

sansasyon yaratmak istemiyorsa, ki liseli nesilden gelmiyor, cuckold yaşam tarzını benimsemiş yazardır.

kadınlar için tek eşliliğin saçma olduğu gerçeği

(bkz: cuckold)

kadınlar için tek eşliliğin saçma olduğu gerçeği

(bkz: the cuckold)

başörtülü annesinin yanındaki mini etekli kız

(bkz: behzat ç)
(bkz: harun un kız kardeşi)
(bkz: harun un annesi)

ali taran ayşe özyılmazel evliliği

babasından intikam almaya çalışan şahsiyet. haşmet babaoğlu ve ali taran bunun göstergesi. ikisinin de ünlü ve babası yaşında olması, neco'nun damarına basma ve annesinin intikamını alma içgüdüsüyle yapılmış hareketler. lakin neco her ikisinde de kızına destek olarak, bu duyguyu yaşamasına imkan tanımadı. dolayısıyla yakın zamanda sonlanması muhtemel bir evliliğe imza atacak olan kimse.

30 haziran 2011 kütahya da ufo gözlenmesi

(bkz: kütahya porselen)
(bkz: Ufo gören masum köylü)
(bkz: gora)

ideal meme

ucunun, vücut ekseniyle minimum 95 derece yaptığı memedir.
(bkz: Mühendisi 100 metreden tanımak)

google plus

ilk gün sonunda izlenimlerim:

buzz ve wave ile kıyaslanamayacak olan oluşumdur. tam olarak ne olduğunu çözemedim ama sadece facebook'a rakip olarak görülmemelidir. Sadece Circles platformu bu yapıyla eşleştirilebilir. Yeterli sayıda kullanıcıya ulaşması durumunda; gerek geçişler, gerekse hız bakımından facebook'u ezer geçer. Kısaca özetlemek gerekirse, facebook internet explorer ise, google plus'ın circles platformu chrome'dur. Hemen hemen aynı özelliklere sahip olsada, arayüz ve hız facebook'la karşılaştırmaya bile değmez, bariz bir google plus üstünlüğü söz konusu.

görüntülü konuşmaya olanak tanıyacak olan hang out platformunu henüz denemedim, deneyince onunla ilgili de görüşlerimi belirtirim ama söylediğim gibi, google plus sadece bir sosyal medya platformu değil, aynı zamanda bir isviçre çakısı ya da beşi bir yerde kıvamında.

Google account'uyla entegre olması cloud felsefesinin sonuna kadar kullanılmasına olanak sağlamakta. Ayrıca türkçe arayüzü olmaz ise facebook gibi apaçi dolma olasılığı azalır kanaatindeyim.

son olarak android market'te uygulaması mevcut olmasına karşın sadece abd'de aktiftir. TR'ye gelmesi zaman alabilir. App Store için yakında diyorlar, daha henüz oluşum aşamasında.

Şimdilik bu kadar..

sevgilinin entryleri okuduğunu bilmek

(#1115019)

en sevilen osmanlı padişahı

bu zamana kadar kurulan onlarca türk devletinin devlet bile olamadan yıkıldığı bir coğrafyada ve yapıda, kurduğu strateji ve yarattığı kurumsal yapıyla 600 yıl süren bir imparatorluğun temelini atan birinci murat'tır. Ne yazık ki tarih kitapları savaş, fetih, ganimet temeline dayandırıldığından, kendisinin kıymeti bizler tarafından pek anlaşılamamıştır. neyse ki yabancı tarihçiler var da, onlar sayesinde adam gibi tarihi hala öğrenebiliyoruz.
(bkz: lord kinross)

milliyetçi hareket partisi

(#11828181)

korsan taksi

istanbul'un avrupa yakasından bir telefon verilebilirse çok memnun olacağım taksi çeşididir.

hepsiburada com

Uzak durulması gereken alışveriş sitesidir. Kargoya verdiği siparişi istanbul içine 8 günde ulaştıramayan sitedir. Sebep adres yetersizliğiymiş. 5 yıldır sistemde kayıtlı olan bu adrese sayısız siparişi ulaştırabiliyorsun da şimdi nasıl yetersiz oluyor? Müşteri olarak ben ne yapabilirim, adresime ekstradan 3-5 cadde isimi daha mı eklemem gerek, yoksa uydu fotosu mu göndermem gerek yeterli hale gelebilmesi için, bilemedim.
işin kötüsü iptal ya da iade de kabul etmiyorlar, verdiğimiz paranın üzerine soğuk suyu içmek zorunda bırakan site. Şahsıma pahalı bir ders vermiş olan sitedir. Demek ki neymiş, bir daha yanına yaklaşmamak gerekmiş.

kızların erkeklere sormak istediği sorular

Üstüme alınmasam da etrafımda gördüklerime dayanarak, kısa yanıtlarla cevaplandırılabilecek olan sorulardır, şöyle ki:

1-neden aklınız hep cinsellikte?
Fizyolojik
2-neden güzel bir kız gördüğünüzde hedefiniz tavlamak oluyor?
1.Sorunun ana fikrinden ötürü
3-neden kendinizi hep zengin göstermeye çalışıyorsunuz?
2. Sorudaki eylemi gerçekleştirmenin en önemli ön şartı
4-kendini beğenmiş tavırlarınızdan neden vazgeçmiyorsunuz?
2. Sorudaki eylemi gerçekleştirmek maksadı
5-kıskançlık ayaklarına girip neden kızları ezmeye çalışıyorsunuz?
4. Sorudaki eylemin doğal sonucu
6-yalan söylemeyi beceremediğiniz halde neden bu huyunuzdan vazgeçmiyorsunuz?
11. sorunun cevabının evet olması (11.soru unutulmuş, herhalde şöyle olacaktı: Mal mısınız?)
7-nasıl oluyorda duygusuz olabiliyorsunuz?
1. sorunun cevabı aynen yapıştırılabilir.
8-bir kızdan ayrıldıktan hemen sonra nasıl bir başkasıyla birlikte olabiliyorsunuz?
1.sorudaki eylemin 1.sorudaki cevap dolayısıyla yarattığı sonuç nedeniyle
9-futboldan ne zaman vazgeçeceksiniz?
Joker hakkı
10-yakışıklı erkeklere neden sayıp sövüyorsunuz?
5. soruyu sormanız nedeniyle

Edit: cevapların mantıksızlığına dem vurulmuş, haklılar tabi sorular çok mantıklıydı.

cumhuriyet halk partisi bu ülkenin el frenidir

uçurumun kenarındaki frenleri boşalmış bir ülke için çok gerekli bir partidir o zaman.