1. 1.
  izlediğim ilk günden bu yana üzerimdeki etkisini korumayı başarabilmiş,al pacino,serinin ilk filminde marlon brando,ikincisinde robert de niro muhteşem performanslarıyla hafızamızda yer etmiş mafyayı anlatan film...müziğide çok hoştur..
  (bkz: ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım)
  29 -1 ... baudelaire
 2. 2.
  baba...
  5 -2 ... mirza
 3. 3.
  mükemmel ötesi bir film müziğine sahip olan, zamanının aşmış filmlerinden. (bkz: ennio morricone)
  10 ... tyrigonath
 4. 4.
  alternatif bir tercumesi icin (bkz: sahbaba)
  4 -4 ... child
 5. 5.
  mario puzo'nun aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan muhteşem bir mafya filmidir.yönetmeni francis ford coppola'dır.başrollerini marlon brando(vito carleone),al pacino(michael carleone) ve diana keaton(kay carleone)'ın paylaştığı film ,1972'de oskar almıştır.daha sonra 2. ve 3. bölümleri de çekilmiştir.
  3 -1 ... akademikr
 6. 6.
  (bkz: baba)
  3 -1 ... cikarinbeniburdan
 7. 7.
  oyuncu kadrosuyla, senaryosuyla, rejisiyle tarihin gördüğü en iyi film ve devam serisi*... bir gün içinde üç bölümü birden izleyip alemden kopmamama neden olan şaheser... aynı rolü oynayan iki farklı oyuncuya (bkz: marlon brando), (bkz: robert de niro) da oscar kazandırabilecek kadar bereketli bir sinema toprağı...
  5 ... ferrole
 8. 8.
  (bkz: al pacino)nun bütün filmlerinde oynadığı (bkz: george lucas) ın akıl hocası olan efsanevi yönetmen (bkz: francis ford coppola) imzalı sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmi.
  4 -1 ... probus
 9. 9.
  serinin ilk iki filminden sonra hayal kırıklığı yaratan bir üçüncü filmi vardır..film hakkında çok olumlu izlenimler elde edinmeme ve al pacino yu çok sevmeme rağmen her ne kadar karizma olsada kardeşini öldürmesi ve amerika için savaşması yüzünden sevemediğim karakterdir...
  4 -3 ... ebuzer
 10. 10.
  tek kelimeyle mükemmel. özellikle ilk 2 filmde hiç bir yönden zayıflık bulamazsınız. 3. filmin de başarısız olarak değerlendirilmesi de ilk 2 filmin dünya sinamasının zirvelerinden olmalarıdır, yoksa 3. film de gayet güzel, hatta değerlendirildiği yerden çok daha yukarılarda olması gereken, sırf opera sahnesi bile yeten bir filmdir.
  9 ... imac