bugün

yeni ve tanınma ihtiyacı duyan bir müzik insanı. mabelsakız markasıdır, matiz ise sarhoş kimseler için kullanılan tanımlamalardan bisidir. ikisi bir araya geldiğinde anlamlı bir şey çıkmıyor, tabi bu sadece bir teori. myspace'deki binlerce şarkıcı arasında yok olmamasını umuyoruz.

http://alkislarlayasiyoru...-cep-telefonu-zil-sesleri
şarkılarını gerçekten matiz olmuş bir şekilde yazdığı fazlasıyla bellidir.ör;'ben mahremimden bir cam çocuk yontmuştum sana'.
uzun vadede türk müziğine büyük katkılar sağlayacak biri. kaset çıkaracakmış, * çıkarsın efendim. sabırla bekliyoruz.
şüpheli şarkının şairi, peruk gibi hüzünlü, arafta ve şarkıları adamın kalbine saplanır.
söylese o ben söyleyemem ile yeşilçam sahneleri arasında dolaştıran güzel şarkı sözü yazan, farklı tını sahibi insan. gün geçtikçe last fm de daha fazla skroplanıyor. umarım albümünü çıkarır ve bizi mahrum etmez kendisinden.
bokuboncuklu nun aggğğaaa kesin dinle eleman süper demesiyle dinlediğim insanın kulağını tırmalayan sesiyle kafamı siken zat ı muhterem. rafet el roman taklidi yapıyo sanki. cık olmamış.
"hatırlayarak yaşamak boynumuzun borcu ama ölürdün unutmasan." dediği için bile sevilebilir.
ne güzel demiş, canım adam.
sanki seneler öncesinde yaşıyorum şarkılarını dinleyince.
bir de adam gibi paylaşmasını bilse şarkılarını. indir tuşu yok olum. paylaşan birileri olursa mesud olurum.
bu kadar derin anlam nasıl taşıyabilir ki müziğin notaları arasına serpiştirimiş bir kaç serseri kelime dememe sebebiyet veren zat-ı muhterem. anlatılmaz, dinlenir.
insanın, kalbine bir şeyler bastıran, acıtan sese ve şarkı sözlerine sahip dinlenesi insan. görmezden geldiğin, unutmaya çalıştığın, seni acıtan, keybettiğin ne varsa hayatında hepsini hatırlatan,bulduran yetenek.
yüzünü görmeden sadece sesine aşık olunası adam.
içimden bir şeyleri koparıyor.. dinlemeye doyamıyorum. az önce kendisini kendisine övdüm umarım sıkmamışımdır. ocak gibi albüm geliyor. gelsin gelsin koşarak alıcam..
sesi huzur verir. tarzı kendine hastır. yaşanmışlıkları hissedersiniz şarkı sözlerinde. onlar gerçektir.

(bkz: filler ve çimen)
8 ocak'ta ilk konserini verecek müthiş sese sahip güzel insan. bir kere dinlersin sonra bir kere daha sonra bir kere daha. hele arafta diye bir şarkısı vardır ki..
yüreğe işler orda bir yerler cız eder.
8 ocak ta kadıköy gitar cafe de olacak.filler ve çimen i dinleyememek finallere çalışmak.pof.
--spoiler--
mabel Matiz, 5 Aralık pazar günü Salon iKSV'de gerçekleşecek olan Göksel konserinde ilk kez sahne alıyor
--spoiler--
ve gidilemiyor.
kaldır kapağı bak
kimler can çekişiyor cennette
kim çoktan ölmüş
kim diri kendi cehenneminde

demiş adam. daha ne desin?

bu adam şarkıyı söylemiyor, yaşıyor. dinleyiciye de yaşatıyor şarkıyı aynı zamanda. ayrıca şarkılarının sözleride gayet kaliteli. demet akalın ya da nihat doğan ın şarkıcı sayıldığı bir ülkede boşverin çok kimse bilmesin bu adamı. az kişi bilelim biz onu.

söylese o ben söyleyemem şarkısı vardır ki, yeşilçam tadı bırakır insanda. arafta kesinlikle dinlenilmeli. o konuya girmiyorum bile. kısaca bütün şarkıları dinlenilmeli.
tanrının üvey evladı.
onu anlatmak imkansız. onu dinlemek tarifsiz bir zevk.
onun kelimeleri bir araya getirişini duyduktan sonra, konuşmak anlamsız.
sarhoş ediyor. yaralıyor. gerçekten cesete çeviriyor.

"sevmezdim araf'da yapılan tırnak kontrollerini. benimde şefkatten uzaktı ellerim.
o söylese de söylemem ben sevdiğimi, gece sona ermeden peruk takan birini öpmezsem yaram büyür benim de."

hastasıyız..
bir başkadır. yeni keşfetmiş olmama rağmen uzun süredir tanıyor hissini vermiştir bana. arafta'nın başındaki müzik ve bir küçük zaman'ın sözleri insanı fena halde içine çeker.
iki yıl boyunca hiç bıkmadan dinleyip nasıl bir şekli şemali olduğunu, neye benzediğini neler yaptığını merak etmedim. o mabel matiz di ve gerçek kimliği önemli değildi. o beni matizleştirdi her dinleyişimde. melankolik bir halden bütün dünyayı tek başına yönetebilir, bütün herşeyle tek başıma savaşabilir hissi verir onun sesi, sözleri. o bir hayaldir. o bizim içimizde derinlerdeki bizdir. '' ki yalatır o sen tükürürsen'' bile.
http://www.facebook.com/n...-haberler/204268419586014
http://www.kulturvesanat.tv/muzik/mabel-matiz.html

itiraf ediyorum, seni pek kimse tanımasın, bana özel kal istiyordum. Sadece çok az kişinin bildiği özel bir şey ol istiyordum. Bencil işte insanoğlu. Sonunda ilk albüm geliyor! Umarım bu içtenliğinin, şarkıları yaşayarak söylemenin karşılığını alırsın. Ve umarım hiç değişmezsin. Yolun açık olsun Mabel!
an itibariyle arafta şarkısını dinlediğim zaten hiçbir zaman huzurlu olamadığım şu günler de beni uçuran adam sana da selam olsun.
(bkz: bir sese aşık olmak)
(bkz: erimek)
(bkz: ben bugün bunu yaşadım)
mabel matiz'in ilk video klibi "arafta" az sonra dream tv'de olacak.
ve ilk albümü de 10 mayıs'ta raflarda!
yeni ve ilk albümünü* tarihinde satışa sunacak sanatçı. herkes beğenmeyebilir, ama bir mücevher kadar değerli bir sesi var. canlı performansıda bir o kadar iyi.

not: diğer amatörler gibi en beğenilen şarkısını albüm cd'sinde farklı bir şekilde aranje ederek kendisinden soğutmamıştır. önceden ne ise albümde de o dur.