bugün

Sevgilisi vardır bu insanların. Karlı havalarda falan birlikte yürümeye bayılırlar. Üşüyünce sarılırlar birbirine..
Onu geçtim de sevgilisi olmayıpta soğuğu seven insanlara ne denmeli? Mazoşist misiniz siz arkadaşım? Sıcak varken neden soğuğu tercih edersiniz ki? Yine de saygı duymak gerek..
kış çocuğudur büyük ihtimal,
yalnızlar da soğuğu sevebilir.
atalarının eskimo olma olasılığı yüksek olan insandır. sıcak kanlıdır . bunun için sıcağı sevmeyebilir.
soğukkanlıdır.
(bkz: maviekran).

üşümeyi özlemişim be.
soğuktan şikayet etmeyen neyi sevip neyi sevmeyeceğini bilen insandır.
sogugu severim. ama disarisi sogukken ben battaniyenin altinda sicacik oturursam severim. sicagi severim ama disarisi cayir cayir yanarken ben evde klimanin karsisinda pufur pufur oturursam severim. ben heralde iligi seviyorum da iste arada karisiyor.
Sıcaktan bıkmış, klimanın bile işe yaramadığı yerde* yazlığı olan insandır. Kışın hadi mont şapka şal neyse da yazları soyunsan da farketmiyor.
ankara'ya beklediğimiz insandır.

gel hele bi gardaş, ankaranın ayazını poponun ta ucunda hisset, sonra bi daha düşün.
(bkz: kardan adam)
(bkz: yanan insan).
dinç sağlam adamdır.
soğuğu seven insan güzel insandır, yalnız insandır.
en iyi anılarını da en kötülerini de soğukta yaşamışlardır ondan severler soğuk havayı.

böyle birini tanıyorum.
güneş alerjisi olan insanlardır genelde (bkz: ben)
deniz oldugu surece sicagi da seven insandir.
kış aylarında doğmuştur veya yazın sıcağından usanmıştır.
Kendini soğuğa karşı ayarlayabildiği için sever bazı insanlar aslında soğuğu. ama benim gibileri soğuğu hem bu nedenden hemde farklı nedenlerden severler. ben sıcaktan vıcık vıcık terlemektense üşümeyi ve terlememeyi tercih ederim. ayrıca soğuktan titremek, kollarımın üşemesi, suratımın kas katı kesilmesi, kulaklarımın kızarması, düşüncelerimin sekteye uğramasıda hoşuma gider. bu yüzden de severim. bende soğuktan herkes gibi etkilendiğim halde hep tüm vücudumu canım sıkıldığında yaz kış demeden buzlarla dolu bir küvete atmayı hayal etmişimdir hala da etmekteyim. güzeldir. soğuğa şans verin. biraz iliklerinize, kemiklerinize kadar hissetmeyi deneyin. ürperin. bakış açınız değişsin. deneyin. güzeldir soğuk.
Benimdir bi de kahve varsa.. Yuzue vuran sogukla icimin sicakliginin zitligi mutluluk sebebim. ^^
derisi kartlaşmıştır..
Irsi veya yaşadığı yerin iklimine bağlı olarak soğuğa adapte olmuş ve sıcak havadan rahatsız olurken dört gözle kışı bekleyen insandır.
Cesaretlidir vücudu kürkle kaplıdır. Hastalanmaz.
benimdir.hatta 2013 yılında şöyle bir şey saçmalamışım soğukla ilgili.
Çok insan tanıdım 18 yılda.Yani en azından tanıdığımı düşünüyorum.Ama soğuğu sevenine az rastladım dostum cidden çok az.Aksine soğuğu seviyorum diye dile getirince garip olarak tanımlandım moruk.Hatta o zaman dışarı çıkarken üstüne bir şey giyme o zaman diyen dengesizler bile oldu biliyormusun ?

Aldırış etmedim pek güldüm geçtim.Oturupta ona bak kardeşim bence soğuk böyle şöyle diye başlayan cümlelerde kurabilirdim , kurmadım sustum.

Benim ellerim , ayaklarım hiç ısınmaz moruk.Kendimi bildim bileli hep soğuktur , hiç ısınmaz.Kış gelir yara , kan içinde kalır ellerim.Burnum falan da üşür küçükken şikayetçi olurdum hep sonra baktım ki bunlarda doğanın birer armağanı eyvallah dedim , eyvallah . Soğuk yalnızların dostudur moruk , evet yalnızların dostu.Hiç gecenin köründe camı açıp soğuğu hissettikten sonra kendini sorguladın mı ? Ya da bir başkasını düşündün mü acaba o şu an üşüyor mudur diye ? Hiç sinirlenip ceketini almadan dışarı çıktığın oldu mu ? Oturdun mu tek başına bir banka hava eksileri görürken üstünde polarla ? Dişlerinin birbirine vurmasıyla kalp atışının denk olduğunu hissettin mi hiç ? Donacağını bile bile verdin mi üstündeki paltoyu sevdiğine ya da değer verdiğin birine ? Sen hiç titrediğini gizlemeye çalıştın mı moruk yanındaki insana ?

Yapmadıysan geçiceksin o ayakları moruk.Sıcak falan deme bana.Kör bir adamın önünde soyunmak ne kadar saçmaysa , sende o kadar saçmasın moruk hiç kusura bakma.Neyse ne demiştik soğuk yalnızların dostudur , ben gidip camı açayım.
görsel
erzurum, kars, sivas ya da ankara'ya gitmemiş olması muhtemeldir.
Sarıp sarmalayıp ısıtacaksa sevebilir.