bugün

ilki yamulmuyorsam 1940'lara cekilen ama asil une kavusmasi ise 1983'de de palma'nin yonettigi ve al pacino'nun oynadigi versiyonu olan gangster filmi. al pacino anti sosyal kisilik bozuklugu olan bir karakteri canlandirir. ama adeta dokturur. filmin her yerinde on planda olan tony montana'nin egosudur.
al pacino'nun tony montana rolüyle döktürdüğü, ancak senaryosu zayıf ve soundtrack i başarısız filmdir. oyunu için (bkz: gta vice city)
mafya filmlerinin godfather dan sonra ikincisidir. konuyu işleyiş, karakterler yerli yerindedir, uzun süreli olmasına rağmen tempoyu hiç kaçırmayan izlenmesi insana tat veren başarılı bir filmdir.
(bkz: tony montana)
(bkz: başyapıt)
(bkz: cizik)
(bkz: the world is yours)
tek kelimeyle mükemmel.
(bkz: yaralı yüz)
(bkz: Franck Ribery)
yakinda tam anlamiyla tony montana'nin oynanabilecegi oyunu cikacaktir.
(bkz: she s on fire)
al pacino'nun masanın üzerinden kokoin çekip silahı alıp ''alayınızı çizerim ulan'' dercesine kapıya gittiği sahne şahanedir.

http://www.imdb.com/title/tt0086250/
kokain cekmenin ''line cekme'' sıfatını kazandıgı filmdir al pachino ayakta alkıslanmalıdır.
blink182 adlı grubun 182 sini aldığı filmdir. zira film boyunca 182 defa fuck kelimesi geçmektedir.**
buraya gelmeme sebep olan,sen de yaz sen de yaz diye habire dürtükleyen birinci nesil yazarlardan...allah başımızdan eksik etmesin dedirten cinsten...
daha üyelik alır almaz çaylak diye dalga geçen birince nesil yazarlardan, *
yazilari okuyan ve iyi yorumlayip yazan sozluk yazari.
normal süre standartlarına sokulmak için senaryosu hızlıca işlenmiş, birkaç sezonluk bir diziye dökülmesi durumunda daha etkili olup izleyeni ekranlara bağlayacak kült film.
(bkz: brian de palma)
al pacino'nun
In this country, you make the money at first. When you make the money, you got the power. When you got the power, you got a woman
sözlerine bittiğim film..
beni birinci nesil yazar yapmak için elinden geleni yapan, hatta üye olurken başımda dikilip kontrol eden, kendisi ankara'nın son nesil delikanlılarından, 4 yıldır üstüne üstüne basa basa dostum demekten onur duyduğum şahsiyet.. *
nerde iğrenç espri,orda scarface..uzaklarda arama..çünkü sen içindesin...**
19 mayis adaya gidemeyenler msn zirvesinde ilk başlarda erkek yazarlara ağzını öpeyim tarzında ithamlarda bulunan *, sonrasında şaka olduğunu anladığım ve derin bir oh çektiğim yazar.
sevdiğim filmin adını nick olarak kullanması bile benim için yeterli olan...yarılmakta olan yazar arkadaşımız...
yarılmak önemli değildir yarmak önemlidir.lütfen yarılmadan önce yaralım***
nickinin aksine gayet temiz bir yüze sahip olan, hatta o temiz yüzünden makas alınmasına çok kızan, her an geyik yapma ve her espriye içten bir kahkaha patlatma potansiyeline sahip sınıf arkadaşı, birinci nesil yazar.
(bkz: racon kesmiyorum başlık açıyorum) bakınızını vererek beni yaran yazar.tam olarak tanımasamda süper komik olduğu belli olan yazar.**
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar