1. 1.
    ilk olarak çok küçükken barış manço'nun ilk ve son filminde (bkz: baba bizi eversene)dinlediğim ve etkilendiğim şarkıdır.efkarlanıldığı zaman dinlenebilir.daha çok efkarlanılır.sözlerini de yazalım:

gamzedeyim deva bulmam
    garibim bir yuva kurmam
    kaderimdir hep çektiğim
    inlerim hiç reha bulmam

elem beni terketmiyor
    hiç de fasıla vermiyor
    nihayetsiz bu takibe
    doğrusu ömür yetmiyor
    25 -1 ... logos
  2. 2.
    yumuşak bi solosu olan, türk sanat müziği tadında harika bir barış manço şarkısı. lo lo lo yapanların utanarak dinlemesi gerekenlerdendir.
    4 ... redwinemania
  3. 3.
    barış mançonun söylediği versiyonda bir keman sesi vardır ki resmen ağlatır adamı.
    2 ... palta
  4. 4.
    harika bir şarkıdır. yedi karanfilin bir albümünde ensturimental versiyonu vardır ve kelimenin tam manasıyla mükemmeldir.

peyami safa'nın dokuzuncu hariciye koğuşu adlı eserinde ismi belirtilemyen karakterin; hastaneye ilk gidişinde tedavisi sonrası hastaneden çıkarken, hasta çocuklardan birinin söylediği türkünün hep bu olduğunu düşünürdüm.

--spoiler--
    ağaçların bile sıhhatine imrenerek yürürken hasta çocuklardan birinin söylediği türkü uzaklaşıyordu.
    --spoiler--
    7 ... zero95
  5. 5.
    barış manço nun tek filmi olan ''baba bizi eversene'' de de söylediği enfes şarkı, barış manço nun yorumuda harikadır
    3 ... in flames
  6. 6.
    sofyan usulünde ve uşşak makamında kemani tatyos efendi'ye ait olan türk musikisi eserlerindendir.

gamzedeyim;gamın vurduğu kişiyim anlamında kullanılır.
    13 ... nıhavend
  7. 7.
    ben neden bunu daha önceden bilmiyordum, boşa geçmiş yıllarım dedirten şarkı. *
    2 ... rebölüiki
  8. 8.
    şu ara cansu koç adlı şarkıcının kasetine koyaraktan gündeme getirdiği harika şarkı.
    2 ... dr rocco amca
  9. 9.
    barış mançonun mükemmel yorumladığı ilk olarak yedi karanfille tanışmış olduğum çok güzel bir sanat eseri...
    1 ... i dont need that shit
  10. 10.
    cansu koç un da güzel seslendirdiği barış manço şarkısı.
    2 -1 ... kurabiyecanavari