entry'ler (1883)

elvankent

sincan ve etimesgut'a nazaran daha yaşanabilir, eryaman'a göre daha pespaye kalan, 14. cadde dışında hiçbir şeyi olmayan, sevimli bir semt..

çözüm dershanesi

ankara'da 13. şubelerini, elvankent, 14. cadde üzerine açtılar.

kaideyi taciz eden istisna

1 yıldır sözlükte yazmıyorum. beni tanıyan eden kalmamıştır artık.. zamanında redwinemania ile çok dalgasını geçerdik, adam başlık açardı ben gidiyorum diye.. millet de peşinde ağlanırdı gitme diye.. sonra 3 gün yazmazdı, yeterince ilgi çekemeyince de geri dönerdi..
onlardan biri olmayı hiç istemedim. ekşi sözlük okumaktan bıktığım zamanlarda özel mesaj atan olmuş mudur, geçen haftanın en beğenilen listesine neler yazmışlar, bir bakayım diye girmeye başladım ulu sözlüğe.. eski evim gibi bir şey olmuş artık burası.. ayda bir bile olsa, bakmadan yapamıyordum..

yine uzun zamandır bakmıyordum, taa ki başlığında bulunduğum arkadaşın yazılarını en beğenilenlerde görünceye kadar.. yazmayı sevdiği için yazan bir yazar kendisi.. (3 aylık yazar gammaz oluyormuş, ona istinaden, tanım bu parantezden bir önce yazılı cümlede gizli sevgilim) yazmayı sevdiği sürece yazsın, o yazsın biz okuyalım. ama burda yazmasın.. burda yazmasın, çünkü yazık ediyor kendine..

bunun dışında, diğer yazılarına da biraz göz attım, hani şu uludağ sözlükle ilgili olanlara. anlattıkları, olanların yanında bir hiç kalır.. bundan yıllar önce biz de yaptık aptalca şeyler, ordan biliyorum.. arkadaş ağımıza oylatıp en beğenilenler listesine entry de soktuk, özel mesajla başlayan dostluklarımız da oldu, aşklarımızda.. ama şimdi, o zamanlarla bugün arasında uçurumlar var.. uludağ sözlük, herkesin birbirini tanıdığı, aile gibi, sıcak bir ortamdı yazarları için.. ne zaman ki iş büyüdü, işte orda çamura saplandılar.. bir emek vermedir muhabbeti gidiyor, çok gülüyorum.. sanki sırtında taş taşıdın, bir de sonradan gelip ağlıyorsun.. herkes kendince emek verdi zaten, bir şeyler kattı bu ortama, bir şeyler kazandı buradan.. ama küstürülenler, ayıp edilenler zırlamadan, sessiz sessiz çekip gittiler.. kim ne kaybetti? zall para kazanmak istiyordu, kazandı.. salca mevki istiyordu, mevki sahibi oldu.. kaybeden, bu ortama ettiğinden fazla anlam yükleyen romantikler oldu.. bir eski ve bazen de yalandan romantik olarak, iş güç sahibi olduk, aile sahibi olduk ve zamanla unuttuk olanları.. biz de bir şey kaybetmedik yani.. o hiç sarsılmayacak sandığımız arkadaşlıklarımız bile bazen darmadağın oldu..

şimdi bir başkası lafını edince, az da olsa sızlıyor insanın içi.. yoksa zall ilk tanıdığımda kötü bir insan değildi.. biz öğrenci evimizin balkonunda mangal yaparken bize katılır, naif, sanki bilecik'ten bursa'ya okumaya gelmiş efendi, delikanlı görünümünden bir tv yıldızlığına terfi edince ne olduğunu şaşırdı.. sahip olduğu güç ve yaşadığı psikoloji aslında uludağ sözlüğün umrunda bile olmadığını gösterdi bu süreçte..

peki celebrity mod salca? ahh salca..

salca da iyi çocuktu.. sınıfın en kısa boylu, sevimli, afacan, şakacı öğrencisi gibiydi.. beraber çok güzel günlerimiz de oldu, asla vefasızlık yapamam.. arkadaşımız salcaydı, sınıf başkanımız salca olmaya karar verdi bir anda. geçirdiği evrime hala şaşırıyorum.. sahip olduğu mevkinin ona sunduğu imkanlar gözlerini öyle boyamıştı ki, bir zaman sonra, o halı saha maçında vermediği pas yüzünden bağırdığımız adam olmaktan çıkmıştı.. velhasıl salca memnundur hayatından, memnun da olacaktır ama gıyabında söylenenler bırak yalan olmayı, eksiktir bile..

neyse, bi selam verip çıkayım dedim, borçlu çıktım.. hiç tanımadığım bilmediğim adamın başlığını bir sürü ıvır zıvırla doldurdum, özrü peşin dilerim kendisinden.. bir de teşekkür, olan bitene kayıtsız kalmadığı için..

haa, unutmadan, bir de tavsiye, eğer kabul ederse.. ne derse desin, değişen hiçbir şey olmayacak.. (evet, maalesef..)

(#3289634)

ipoint

iphone ile ilgili ne yaptırmak istiyorsanız, en iyisini yapıyorlar..

http://www.panoroman.com/ipoint-service-nilufer
http://tr-tr.facebook.com...ce/158670804175418?v=info

sydera

bir yıl daha yaşlanmış, doğum günü kutlu olsun..

montajelemani

eski bir tabanca.. *

ipoint

apple teknik servisi.. fsm'de acıbadem hastanesi'nin hemmen karşısına açıldı..

süleyman seyfi öğün

önümüzdeki sene uludağ üniversitesi'nde olmayacağını, yaz okulu son dersi itibariyle bildirmiş, öğrencileriyle vedalaşmıştır.. istanbul'a gideceğini söyledi..

hidrojen

keşke hala bir yerlerde yazıyor olsa, keşke bunu bilsem.. yine okusak, yine kahkaha atsak.. ulan, neredeyse 4 yıl olacak bak, ne adamlar geçmiş ulu sözlükten, insan üzülüyor hatırlayınca..

velhasıl, 10 numara yazardı, buralar çöplüğe dönmeden evvel..

redwinemania

(vakti zamanında sayfalar dolup dolup taşardı hemi devre?)
(bkz: redwinemania/@don santino corleone)
e daha fazla ne söylenebilir ki zaten.. iyi ki doğmuş..

bohemian

10 numara 5 yıldız bir entry için;

(#6425375)

öğrenci evinde makarnadan başka bir şey yememek

beceriksiz, biraz da kafası az çalışan öğrenci kısmını uygular bunu..

olm bütün öğrenciler hayvan gibi yaşamıyor, korkutmayın insanları.. yok evde yosundan ağaç bitecek, vay efendim bu akşam daş yidik.. becerikli olan adam maliyeti oldukça düşük lezzetli bir sürü şey yapabilir. bunun pazarı var, öğrenimi var, hiç olmadı bim'i var lan işte, yalan atmayın.. yok ekmek arası ekmek, vay efendim makarna adam olmak.. beceriksiz olan adam da kafasını çalıştırır yemek yapmayı bilen biri ile eve çıkar, arkadaş edinir, şu bu.. ama öğrencisin, paran yok demi hafız? zaten amına koyim hiç çalışmayalım, hep yatalım malak gibi.. bi iş bulup para kazanırken yoruluyoruz çünkü hemi?

balkona efes tombul şişe dizerekten karıya kıza falan filan yapmayı biliyosun ama? (yapmadım deme olm, yeme beni şimdi)

gothic evil

sözlüğün kazandırdığı siktiriboktan bi dünya şeyin yanında, kazanılmış olan çok az sayıdaki "değerli" insandan bir tanesi.. seviyorum seni ulan, var mı ötesi? (esi'ler zengin uyak)

günün anlam ve önemine binaen:

mutlu yıllar demek istediğim yazar kişisi.. (yazar kişisi hemi? afferim oğluma..)

nou camp da 3lü çekmek

(bkz: xavi santraya üçlü çektir barcaya) -bomboş-

6 ocak 2010 bursa fırtınası

henüz görükle'ye teşrif etmemiş olan fırtına.

--spoiler--
don santino corleone yerleşimden bildirdi efendim..
--spoiler--

dj usy

sertab'ın son şahanesi açık adres'ini bir tık daha yukarıya taşıyabilmiş dj..

zaten biz de kendisinden suat atesdagli'nın sevdam ağlıyor'da yaptığını beklemiyoruz. bu da yeterli bizim için.

aziz yıldırım

(bkz: yokluğunda çok kitap okudum)

as monaco forması

fena halde tekel 2000'e benzer.. *

davşanım

bir zekai mottosu.. son günlerde iyice sıklaşan bir sevgiliye hitab biçimi..

(bkz: geniş aile) *

galatasaray

futbol akademisinin başına hollandalı evert jan derks'i getirmiş spor klübü, yüz akımız..

hollanda futbol federasyonu bünyesinde çalışırken marc overmars, philip cocu, clarence seedorf, Patrick Kluivert, Jaap Stam gibi kariyerli oyuncuların yetişmesinde katkıda bulunan jan derks'in galatasarayımıza güç katacağı muhakkaktır..