bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ilçeleri; acıpayam, akköy, babadağ, baklan, bekilli, beyağaç, bozkurt, buldan, çal, çameli, çardak, çivril, güney, honaz, kale, sarayköy, serinhisarve tavas dır.
    6 ... the kene
  2. 2.
    oradayken sikintidan patladigim ama istanbuldayken deli gibi ozledigim memleketim.cok ozledim cookk.

(bkz: aglamiyorum gozume birsey kacti)
    10 ... gregor samsa
  3. 3.
    adı denizli ama denizi yoktur. bir zamanlar tekstil ile ülkemizin gözdesi halindedir. ama şu sıralar tekstil can çekişmekte. çin yüzünden. çok özlediğim memleketim.
    Not: Memleketime kavuşalı 4 yıla yaklaştı. Denizli'ye kavuştum ama sevdiklerim nerede?
    3 ... minti
  4. 4.
    bu şehir ki kızı tozu horozu ile tanınır. geçmiş zamanda şehrin dört yanının bataklık olduğu rivayet edilirdi bu bataklıklarda yaşayan uğursuz domuz hayvanı geceleri şehre inerek ahalide rahatsızlık zuhur ettirmekteydi ki bu yüzden bu canım şehre domuzlu, dengizli, donguzlu gibi olmadık adlar takılarak ticaretin gelişmesi sağlanamamıştı. amma ve lakin, medeniyet geliştikçe bataklıklar kurutulmuş miskin domuz hayvanından da kurtulmuştur bu canım şehir, böylece tarım gelişmiş ipekli, pamuklu dokuma yaygınlaşmıştır. *
    2 ... aflterxosruanrgise
  5. 5.
    yıllarla beraber çok gelişen memleketim, horoz heykelini görmekle her daim sevindiğim, yazları gidilince sıcaktan pişilen dağın eteklerinde kurulu şirin kent, ayrıca gobekteki heykelde de gösterildiği gibi Kurtuluş Savaşı sırasında düşman işgalinde olmayan, efelerin kentlerini savunduğu * * güzide şehrimiz
    3 ... beceren
  6. 6.
    (bkz: halk caddesi)
    2 ... compassrose
  7. 7.
    bu sene kadıköyken çıkamayacak takıma sahip olan şehir.
    -6 ... fewzi1907
  8. 8.
    (bkz: sozlukteki denizlililer)
    ... kutt
  9. 9.
    denizli'de doğup büyüdükten sonra, üniversite eğitimi için istanbula gelen insan, "oh be kurtuldum bu salak yerden" der. aradan zaman geçer ara sıra gidilir arkadaşlarla buluşulur ama istanbul'un en sevilen yanı ona dönüşlerdir. en sonunda gün gelir ailen denizli'den taşınır ve işte büyük boşluk. nerdeyse bütün hayatını geçirdiğin, küçümsediğin, kaçmak istediğin o şehir gözünde ve kalbinde çok ama çok başka bir yere taşınır. üzülmek bile gelmez elden orda bir denizli vardır uzakta gitmesen de görmesen de orda...
    3 ... aflterxosruanrgise
  10. 10.
    doğalgaz döşeme çalışmaları nedeniyle her tarafın toz içinde olduğu şehir. Bir çok yolu bu inşaatlar dolayısıyla kullanılmamaktadır. Ayrıca şehrin göbeğinde yapılan havuz inşaatı nedeniyle şehir harabeyi andırmaktadır ki bu görüntü misafirleri yanıltmamalıdır.
    (bkz: her şey güzel olacak)*
    ... rweasley