bugün

entry'ler (761)

susamsokagi

tüm mevsimlerini yaza çevirenine bin kez daha aşık, bin kat daha mutlu, aşkının meyvesini bekleyendir * maşallahtır

susamsokagi

tüm mevsimlerini "yaz"a çevirenine kavuşmuş olandır...

sarhoş

icki nedir bilmeyen bünyenin, nasıl ayyaş olabileceğini pek güzel özetleyen şarkı, ibrahim tatlısesi sevme sebeplerinden biri. felek benim yazımı kışa çevirdi mısrası ankaranın baharını haram etti şeklinde devam ettirilebilir.

evde butun gun pijamayla gezen insan

bir gün öncesinde dondurma yemiş, iki gün öncesinde bütün gün dolaşmış, üç gün öncesinde ise şenlenmem lazım diye iki konsere iştirak etmiş ve yataklara düşmüş insandır. gerçi pek fazla gezemez.

susamsokagi

hic unutamayacagı bir bahcede hic unutamayacağı bir konuşmaya tanık olmuş, kendine şaşırmış, iyiye, samimiye inancı artmıştır...

susamsokagi

uzakta olandır, özleyendir, özlenendir. cok farklı bir hayat tecrübesine dalmış, yol almaktadır.

okan bayülgen

özlenendir.

bankacılık okulu

ziraat bankasının mini mini uzman yardımcılarına 6 ay teorik egitim verdigi ve akabinde 2 ay da staj imkanı sundugu ankara yenimahalledeki okuldur. hukuktan muhasebeye, dış ticaretten yaratıcı düşünme tekniklerine pek çok alanda egitim verilen bu okul alanında tektir. kişi karşılaştığı hocaların çoğuna hayranlıkla bakar. misafirhanede konaklama imkanına sahip olup bir de üstüne maaş alan bankacılık okulu mensupları pek şanslılardır.

ankara dan nefret etme nedenleri

istanbul olmaması.

doğum günü

bu yıl aileden, arkadaslardan, dogup büyünülen şehirden, tanıdık bildik kokular ve seslerden uzakta geçirilendir. iyi ki dogmuşum. gördün mü 23 olmuşum.

atom bombası atılınca yapılması gerekenler

dalga geçmeyi birazcık olsun kenara bırakmak, insanların vaktiyle acı çektiği hadiselerin suyunu çıkarmamak. *

aile bireylerinden gelen komik sms ler

annenin çektiği ilk mesaj: "susamsokagim seni seviyorum" ( büyük harflerle yazılmıştır, vatana millete hayırlı olsun) işin komik yanı bir kaç zaman sonra bak anne sence bu kimden geldi diyip okunan mesaja annenin verdigi cevap: en az benim kadar düz birinden. *

erkek çocuğuna verilmeyecek isimler

oğulcan. zira büyüyünce babacan olacak.

plan yapmayın plan

http://www.youtube.com/watch?v=B6Yl_d7q0Wc
söyleyecek bir şey bulamamak, gözyaşları sel olup akmak gibi kalıplar yaraşır bu klibi tanımlamak için. ve hemen akla hrant dink'in ailesi gelir, nasıl bir ürkeklik ve yürek çarpıntısıyla yaşıyorlardır acaba bu memlekette diye düşünülür. biz nasıl böyle olabildik, nasıl oldu da katilleri, nefreti, şiddeti alkışlar ona methiyeler düzer hale geldik diye gelecekten şüphe duyulur.

tarifsiz fiziksel acilar

ortodontik tedavi esnasında sıkıştırılan teller: canlı canlı kemiklerinizi hareket ettirirler mazallah.

olmayan birine asik olmak

aşık olmaktan korkan, kimselere nedensizce güvenemeyen, kendini paylaşma, hayatını başka birisine açma konusunda bencil davranan kişilerin tesellisidir.. o da olmasa kimi büyütüp duracaklar gözlerinde, kime edebi oldugunu düşündükleri şeyler yazacaklar.

hava sicak da olsa ceketini cikarmayan ogrenci

ceketten anladıgım hırkadır öyleyse bu ögrenci ergenlik dönemine mini mini adımlar atan bir hanımkızdır ve saklamak istedigi seyler olabilir. bir de bunların grup halinde dolaşıp, okuldan sonraki giysilerinin üstüne de aynı lacivert hırkayı giyen çeşitleri vardır ki insan hatırlamak istemez.

uğur uçar

ortaokuldan sıra arkadasım. amma kendisi en azından 84 dogumludur.

gerekli düzenleme: yalnız benim sıra arkadası olan ugur gayet karayagız bir delikanlıydı ki o zamanlar delikanlı bile degildi, bildigin çocuktu. galatasaraylı uguru tanımam, şimdiden belirtirim.

ben bir kez sevenlerdenim

gecenin bir vakti arka koltukta seyahat eden gençlerin radyoda duydukları, bu da neymişki böyle dedikleri, pek sevdikleri, eve gelir gelmez bulup dinledikleri şarkıdır. derman degilim... kısmı özellikle pek bir güzeldir.

kaldirim kenarlarina yigilmis sari yapraklar

barbaros bulvarından beşiktaş sahile yürüdügünüze işaret olabilir. sonbahardır mevsim, yaprakların hışırtısına adımlarıyla eşlik edecek biri varsa yanınızda ne ala.