1. 1.
  sadece okuyup öğrenerek olunamayan, öğrendikleri, bildikleriyle çevresindekileri de aydınlatmaya çalışan guruha verilen güzel tanımlama...
  böyle bir uğraş içine girmeyip "ben öğreniyim yeter" diyenler aydın olamazlar... olsa olsa bilgili olurlar... ki açıkçası bi bokada yaramazlar...
  6 ... cartman
 2. 2.
  yokluklarının iranı türkiyeye çevireceği şüphe getirmeyecek olan bir kısım insan...
  4 -2 ... probus
 3. 3.
  izmir'e 1,5 saat muğla ve denizli'ye 2 saat mesafede olan küçük bir ege kenti. çevresindeki iller * yüzünden sanayi gelişimini tamamlayamamış bu yüzden de hala çok doğal kalan bazı bölgeleri bulunan, geçim kaynağı tarım olan (incir, zeytin ve zeytin yağı, pamuk, mısır, narenciye) toprağı 4 mevsim mahsul veren egenin iklim olarak en sıcak ilidir.
  4 ... crypto
 4. 4.
  toplum tarafından entellektüel, kültürlü, ileriye dönük, seviyeli, derin olarak tanımlandırılan kişilere verilen sıfat.
  3 -1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  Edinilmesi çok zor,aşırı derecede emek ve bilgi birikimi gerektiren sıfat.Ülkede bu sıfata sahip insanların sayısının az olduğu gerçeği de açıktır.
  3 -1 ... pucca
 6. 6.
  ilçeleri; bozdoğan, buharkent, çine, germencik, incirliova, karacasu, karpuzlu, koçarlı, köşk, kuyucak, kuşadası, nazilli, söke, sultanhisar, didim, yenipazar.
  6 ... the kene
 7. 7.
  Günümüzde olur olmadık kişilere "aydın" denildiği için bence Kuşum Aydın'a daha çok yakışan isim.
  3 ... italiano
 8. 8.
  dogup buyuduğum yer,memleketim , havası baska ovası baskadır.güzeldir küçüktür sirindir.en son duyduuma gore kipa açılmış vatana millete hayırlı olsun. aydında büyümektedir. aydınla ilgili gerekli belli baslı baslıkları yazayım bari alta.
  (bkz: aydın lisesi)
  (bkz: adnan menderes anadolu lisesi)
  (bkz: süleyman demirel anadolu lisesi)
  (bkz: efeler lisesi)
  (bkz: sulu park)
  (bkz: adnan menderes bulvarı)
  (bkz: turistik park)
  (bkz: yörük ali efe)
  (bkz: öss) *
  10 ... jagatai
 9. 9.
  evliya çelebi' nin "dağından yağ*, ovasından bal* akar" dediği ilimiz. türkiye'nin en sıcak illerinden biridir. uzaktadır, memlekettir, özlenendir.
  5 ... oylumunelumune
 10. 10.
  izmir'e 1.5 değil yalnızca 1 saat mesafede olan sehir.
  4 ... jagatai