bugün

aydının bir ilçesi.
bilecik'in bir ilçesi.
bulgaristanda da vardır. yugoslavyada da. (bkz: novy pazar)
Aydın'ın pidesiyle ve meslek yüksek okuluyla meşhur ilçesi. Acaba meslek yüksek okulunu ve pidecileri kapatsak sapa yolda kalan bu ilçeye kim uğrar. Ayrıca meydandanki yörük ali efe heykeli çok meşhurdur.
mersinde %98 oranında doğu kökenli insanların oturduğu teksasvari mahallelerinden biridir.
nazilliyi 7-8 km geçtikten sonra sola sap bir 7-8 km daha git ordaki ilçe.. denizliden aydına doğru gidiyorsanız mutlaka sapılacak sapak.. sapağın sonuna kadar gidilmesinin önemi harika lezzeteki pidelere sahip pidecilere ancak o şekilde varabilmenizdir.. içlerinde hele bir mehmet usta nın sahibi olduğu yer vardır ki pideleri dadından yinmez.. hele hele ki peynirli pide, kıymalı pide, peynirli yumurtalı pidenin üzerine yiyceğiniz tahinli pidenin lezzetini unutmanız mümkün olmayacaktır..
minik bir aydın ilçesi. güzel pide yapıldığı söyleniyordu, doğruymuş..ilçede bi dolu pideci var bunlardan hangisi en iyidir bilmem ama benim rasgele girdiğim arka sokaklarda bi pideci gayet lezizdi.(leziz pideci)

ilçede çamlık diye bir yer var ama güzel aydın ovası manzarası dışında işlevsiz olduğunu düşünüyorum.

yörük ali müzesi diye bir yer var. giriş 3 lira olduğu için değil giriş için para istedikleri için girmedim. kendi halinde bir evin üzerine müze tabelası iliştirmişler..işte öyle bi yer..

ha bi de ilçede her yer kız yurdu. sokaklar da kızdan geçilmiyor. bunun sebebini tam olarak anlayamadım ama demografik bir balans sorunu olduğu kesin...
ALHAN
ALiOĞULLAR
ÇAVDARKÖY
ÇULHAN
DEREKÖY
DiRECiK
DONDURAN
EĞRiDERE
HACIKÖSELER
HAMZABALi
KARACAÖREN
KARAÇAKAL
KOYUNLAR
PAŞAKÖY

adlı köylere sahip bir aydın ilçesi.
AŞAĞIBOĞAZ
AŞAĞIÇAYLI
BELANÖREN
BELKESE
CAFERLER
DANiŞMENT
DEREKÖY
DOĞUBELENÖREN
ESENKÖY
KARAHASANLAR
KATRAN
KAVACIK
KÖSÜRE
KUŞÇA
KÜKÜRT
NASUHLAR
SELiMKÖY
SORGUNCUKAHiLER
TOHUMLAR
ULUCAK
YUKARIBOĞAZ
YUKARIÇAYLI
YUMAKLI

adlı köylere sahip bir bilecik ilçesi.
pidesini yemek için izmir den denizli den vs. insanların üşenmeden kalkıp geldikleri sımsıcak insanları olan küçük şirin bir ege ilçesi. memleketim. biraz girişimci biri çıksa, pidesinin tüm türkiye de meşhur olması için hiçbir engel yok. nüfusu ben bildim bileli 7000 civarında olup yamulmuyorsam 80 lerin sonu veya 90 ların başında anap hükümeti zamanında bayındırlık bakanı buralıydı.*
ilçede bulunan dükkanların yarısının pideci olduğu küçük aydın ilçesi. tahinli pide hiç yemedim diyorsanız mutlakamuğrayın. bir de fiyatlar da çok uygun. birgün aydın tarafına yolum düşerse yine uğrayacağım. bir de bu ilçe aydın'a bağlı olmasına rağmen aydın merkeze direkt ulaşım yok. nazilli'ye gidip oradan aydın'a geçebilirsiniz.
mersin' nin bir mahallesi.
Bilecik' e bağlı 24 köyü olan bir ilçedir aynı zamanda Aydın' a bağlı bir Yenipazar daha vardır.
pidesi ile meşhur, sakin kentler arasına girmiş ege ilçesi.
eski içişleri bakanı mehmet ağar'ın hapis yatacağı ilçe. bölge esnafı sevinçliymiş ilçemizin reklamı olacak işlerimiz açılacak diyorlarmış.
geçen hafta tansu çiller gelicek diye bütün pidecileri kandırılmış ilçe.

Not: bölge esnafının sevinci kursağında kalmıştır. ayrıca atça yenipazar'ın beldesi değildir. kendim göbeğinde oturmaktayım.
(#15499387)
pidesi meşhur küçük bir aydın ilçesi.
yedim ve o güne dek hiç öyle bir pide yemediğimi anladım. yolu düşen mutlaka denemeli pidesini.
cezaevi ile meşhur ilçe. buraya deplasmana gelenler olur.
100 lira 150 lira gibi kiraya üç oda bir salon full evler bulabileceğiniz yer.

Hişşt hücum etmeyin önce ben gördüm.*
kurtuluş savaşımızın kahramanlarından cennet mekan yörük ali efe'nin kabrinin ve müze evinin bulunduğu aydın ilçesi.
yörük ali efe'nin kabri, müze evin bahçesindedir.
görsel
görsel

yolunuz düşerse bir ziyaret edin, bir fatiha okuyun.
aydın'ın tahinli pidesi ile ünlü ilçesi.
Mersinin en tehlikeli mahallesi..