bugün

entry'ler (1912)

aşk yeniden

Bu sefer tamam demiştim..
Öyle dramlar,acıklı hikayeler,sakız gibi uzatmalar olmadan kırk yılda bir kere komedi dizisi izleyeceğiz..
Ne mümkün...
Yeni sezon itibarı ile Yalan Rüzgarı'na bağlandı.
Demek ki neymiş..
Olmuyormuş,olamıyormuş...

bilkent müzik ve sahne sanatları fakültesi

Bünyesinde bir de yetenek sınavı ile öğrenci alınan ve bacak kadar çocukların boylarından büyük enstrümanları konuşturduğu Müzik ve Bale ilköğretim Okulu barındıran,hem ilkokul binasında hem de fakülte de dolanırken keman,piyano,tormpet,flüt..vs seslerinin birbirine karıştığı yerdir.

mirgün cabas

https://www.youtube.com/r...1+sayan+mirg%C3%BCn+cabas

Bırakınız kapışsınlar...

gülben ergen

Nereye giderse gitsin,park,bahçe,kitapçı..vs ya da evinin salonu,çocuklarının odası yanında mutlaka sosyal medyada paylaşmak üzere sergilediği pozlarını çeken fotoğrafçı taşıdığını düşündüğüm kişi.

elif güvendik

Samanyolu tv de tele alışveriş programında ferace satışı yaparken rastladığım kişi.

fatih erkoç

Gözlerinden iyi niyet akan sanatçı.
Buyrun bu da hayranına jesti
http://webtv.radikal.com....c-ici-kadar-mutluluk.aspx

avukat meltem

Polemiğe girmek istemiyorum,beni tartışmaya çekmeyin,sayın cumhurbaşkanım..vs yorumları ile beni kendine hayran bırakan,olması gerektiği yerden aday olan ve milletvekilliği gerçekleşince de olması gerektiği gibi davranacak, izledikçe Hukuk Fakültelerinin ders programlarını ve içeriklerini merak ettiren hanım aday adayı şeysi..
Ancak tam destek hep destek benden.
Müstahak bu millete
Yetmez ama evet!!!!!

bon jovi

Pek çok şarkısında erkek Tommy kadın da Gina'dır.Kimileri bu ikilinin klasik Amerikan kadın erkek figürünü temsil ettiğini kimileri de bon jovi'ye kariyeri başında destek veren bir ikili olduğunu ssöyler.Bundan 25 yıl kadar ö ce bana verdiği keyif hala aynıdır.Muhhteşem performansı ile yıllardır tadı ayrıdayrıdır.Ayrıca New Jersey'deki fiyat listesiz restaurantı ile gönülleri bir kez daha fethetmiştir.

müzeyyen senar

Yazık ki rakı sofralarının sanatçısı diye okuyorum çokça yerlerde.
Oysa ki Türk Sanat Müziği'ni sadece rakı ile bağdaştırmak ve bu büyük ustayı meyhane seviyesine indirmek Türk müziğin, hiç anlayamamaktan başka da birşey değildir.
internet ortamında çokça rahat bulacağınız vikipedi tadındaki özgeçmişini buraya kopyala yapıştır elbette yapmayacağım.
Çünkü bizde adettir.Sosyal medyada önemli gün ve haftalarda hemen durum ile ilgili bilgiler kopyalanıp yapıştırılır.
Bursalı Müzeyyen Hanım'ı çokça okursunuz bu hafta içinde google aracılığı ile.
Nasıl rakı içtiğini,yanından salatalığını eksik etmediğini,elmayı hop diye eliyle ortadan ikiye ayırdığını ve iflah olmaz kekemeliğini...
Lakin özellikle yeni nesil bilmelidir ki yorumu moda terim ile rol model olmuştur.
Ondan öncesi ve sonrası vardır Türk Sanat Müziğinde.Müzeyyen Hanım gibi okumak önemli olmuştur ve sanırım uzun yıllar da böyle olacaktır.
Alınmaca darılmaca yok,ondan sonra da yetişmemiştir böylesine bir yorum.
Çok mu kıymet bildik zannetmem.Belli ki yeni nesil (galiba yaşlandım)
Öyle ya yeni nesil daha hızlı yaşıyor hayatı ve müzikleri de ona göre hızlı,sert ve bir o kadar da geçici..
Oysa ki yıllar geçse bile 'Gecenin Matemi'ni dinlerken aldığım keyfi alamadım belki de çoğu şarkıda.
Kabul 40'a merdiven dayadım.Belki eski tatlar daha keyif verir oldu.
Ancak ince bir klarnet taksimi sonrası Müzeyyen Hanım sesi aradığım ilk ses hala ....
Nur ol..Cennet mekanın olsun....

hepsiburada com

Benı hiçbir zaman pişman etmeyen alışveriş sitesidir.Süper hızlı olmayan gönderilerii bile 2 en fazla 3 gün içinde teslim eden,her ne olursa olsun anında cevap veren çağrı merkezine sahip olan ve teslimatta hiç sıkıntı yaşatmayan firmadır.Daha ucuzları elbet vardır ama online alışverışte zannımca .

demet evgar

Diksiyonuna bayıldığım oyuncu..d ve t harflerini ondan daha güzel vurgulayabilen var mıdır acaba

gecenin matemini askima ortup sarayim

Selahattin Pınar'ın babası oğlunun müzisyen olmasını istemez.Sürekli kavga ederler.Kavgalar iyice hiddetlenir ve bir gün ünlü besteci kapıyı çekip evi terkeder... Döndüğünde babasının kalp krizinden öldüğünü öğrenir ve bu muhteşem hüzzam şarkıyı O'nun için besteler...'gittin artık seni ben nerde bulup yalvarayım...'

kürdistan bağımsız olabilir mi sorunu

ileride bir Kürdistan kurulur mu bilemem?
Burası Ortadoğu içbirşeye asla dememek gerek.
Ancak kuruluşunu onlarca devletin ittirip kaktırmasına borçlu olacak devlet asla özgür olamaz.
Sınırları büyük abiler tarafından çizilmiş bir oyun parkındaki salıncağında sallanmayı özgürlük sayar,ancak bilmez ki kendi sınırını bile tek başına çizemeyen bir ülke tarih sahnesinde asla kalıcı olamaz.
Varoluşunu 'bir takım' güçlere borçlu olan gün geldiğinde yine o 'bir takım güçler' tarafından silinip gider..
Dünya üzerinde yüzbinlerce millet olabilir lakin devlet kurabilme şansı hepsinde malesef yoktur.
Lakin devlet kurabilmek önce onurlu yaşamaktan geçer!!!

terörist bayrak indirince asker görevden alan ülke

Teröristin 'gizli tanıklığı' ile komutanlarını tutuklayan ülkedir!!

8 haziran 2014 lice de türk bayrağının indirilmesi

Çok demokratik açılım zurnasının zırt dediği yerdir..
En ileri seviyede 2demokrat' olan ülkemin bir kısım canım aydınları kamuoyunu nasıl 'ikna edecek' bilemem,lakin açılım dediklerinin 'peşkeş' olduğunun en aşikar belgesidir.
Bir uluun bağımsızlık sembolünü tüm medya organlarının gözünün içine baka baka hem de askeri bölgenin içine dalarak söküp atan tuhaf zihniyete hala birşey yapılmamış olması,bilakis bölgede görev yapan skerlerin silahlarına el koyulması hala o 'bir kısım' aydınlara acayip demokratik bir uygulama gelebilir.
Lakin,demokrasi ülkenin ordusunun itibarının yerle bir edilmesi değilidir.
rdunun darbe yapması elbet kabul edilebilir bir durum değildir,ancak,özellikle Ortadoğu gibi tarihin en erken dönmlerinden itibaren her an her ieyin yaşanabieceği,kıpırtının asla tükenmeyeceği bir coğrafyada yaşıyorsanız güçlü ve güvenilir bir ordu sizin için oldukça önemlidir.
Bugün herhangi bir askeri gazinoya bile el kol sallanarak girilemezken,terörün fink attığı bölgedeki kışlanın içine 'dalıp' bayrağın indirilebilmesini haa düzgün okuyamayanlar var mıdır bilemiyorum.
Haftalardır yol kesen,bölge güvenliğini tehdit eden ve tamamen bu güvenliğin sağlanması için orada bulunan askere saldıranlarla mı açılım yapıyoruz?
Peki şu saatten sonra çoluk çocuk orada bulunan görevli personelin güvenliğini kim sallayacak..
Kim garanti edebilir yarın öbür gün lojman bahçesinde oynayan çocuğun kör kurşuna hedef olmayacağını??
Evet,elbette 'analar ağlamasın'..
Lakin tüm olup bitenlerden sonra arsızca televzypn ekranlarında 'halk karakol istemiyor ama' diyenlere bugün alkış tutmak hangi aklın sesidir.
Barışın gelebilmesi için tek yol eli silahlı bir çetenin her dediğini kabul etmek midir.
Bölgede tüm güvenlik güçlerine ve devlet otoritesine rağmen kendi kolluk kuvvetlerini oluşturan bir çete sizce ne demek istemektedir.
Peki sizce istifa müessesei tam da bu zamanlarda çalışmamalı mıdır???

muhteşem yüzyıl

ilginç olanı akşam çıtır çerez eşliğinde seyredilen bir dizinin bu kadar ciddiye alınması,üzerine kocaman sorumluluklar yüklenmesi..
Nihayetinde belgesel değildir,belgesel olma iddiası da yoktur.
Zannımca alanında başarılıdır.Bugün orta hallice bir izleyici hayatında hiç tarih kitabı okumadığı halde en azından Kanunu;'nin dedesi,babası ve oğullarının adını,nerede ne zaman ve hangi şekilde öldüğünü belki de bu dizi sayesinde öğrenmiştir.
Hatta merakı ileri seviyeye taşıyıp kitapçıya giderek dönem ile ilgili kitaplar karıştıran/satın alan da olmuştur.
Orta düzey seyircide merak uyandırabilmiştir,ve işte bu başarıdır.
Popüler bir yapıl olması dolayısıyla da reyting uğruna bazı olaylar olduğundan farklı gösterilmiştir,bu da doğru.
Apaçık bellidir ki Mustafa ve Bayezıd isyan edip tahta hayalleri kurmuş lakin sonunda etrafındaki yeniçeri desteğini birşekilde kaybetmiştir.
Daha çok kadın izleyiciye hitap ettiği iiçn bu ve benzeri olaylar çarptırtırılmış olabilir.
Ancak nihayetinde çay demleyip çekirdek çıtlarken izlenecek bir dizidir.
Büyütmenin alemi yok!!

ilk okulda kürtçe dersi olmalı

Peki bilimde nasıl ilerleyeceğiz..Herkesin kendi kafasına göre takıldığı,kendi 'anadilini' öğrendiği bir ülkede bilimsel/sistematik bir çalışma nasıl yapılacak..Ha bilim umrumda değil derseniz bu çocuklrı ortak sınavlara nasıl sokacağız..
içinde birçok milletin barındığı hangi çağdaş ülkede acaba 'anadilde eğitim' vardır.
Ortak çalıştaylar,seminerler,makaleler,araştırmalar acaba nsıl yapılır??

istek kemal atatürk

Tarabya tatil köyü yakıştırması yapılırdı..evet çok da özgürdük..elimizi kolumuz sallaya sallaya çıkardık kapıdan..ama işte o özgürlük bize kendimize her daim güvenmeyi öğretti..ille de mühendis,işletmeci olmak gerekmediğini de öğrendik.biz burada eğlenerek kendimize güvendik..tam 8 yılım geçti,lise yıllarımı ise hiçbirşeye değişmeme...
varsın sana tatil köyü desinler,kalbimizde yerin ayrı..eğitim sistemi ile,öğrenciye verdiği değer ile markadır zannımca...

ak parti ye oy verdiğim için özür diliyorum

Sözüm sade vatandaşa değil...
Nihayetinde demokrasi böyle birşey..
Sandık çoğunluğu iktidarı alır..
O çoğunluğu nasıl elde edeceğiniz de siyasi ahlakınız ile çok yakın ilişkilidir.
Kömür de dağıtabilirsiniz,ona buna birşeyleri peşkeş de çekebilirsiniz..Ya da sadece siyaset yaparsınız..
Halk görmez,göremeyebilir..Daha başka umudu vardır,yeni bir nefes isteyebilir..vs
Ancak halkı daha ileri noktaya taşımakla,ona bakış açısı açmak ile yükümlü yazar/çize takımı..
işte onlar nasıl hesap verecek bilmem..
Daha fazla çok daha fazla para biriktirebilmek için aslında inanmadıklarını yazıp,içten içe tehlikenin geldiğini görseler bile tam tersi duru planı çıkaranlar..
Halkı gazete manşetleri ile yanıltıp yakın gelecekteki tehlikeden haberdar olup küpünü doldurmaya çalışanlar!!
zamanında oy vermeye sevgi pıtırcığı gibi gidip adeta yüzyılın demokrasisinin geleceğini savunan,değişim rüzgarı esiyor diye geh geh konuşup cümle aleme insan hakları dersi veren sözüm ona 'aydın'lar..
gördünüz mü ne çıktı sandıktan..
Buyrun size çok acayip demokrasi,bir o kadar dramatik insan hakları!!!
Heryerde cepheler,herkes taraf!!
Şimdi elinizde bu bomba bakalım en son kimi patlatacak!!!

okmeydanı yanıyor

80 yıllarda çocuktum ben.
istanbul Boğazı'nın şahane semtlerinden birinde büyüdüm.Çok zengin de değildi ailem ya da çok düşkün.
Lakin mükemmeldi hayatım.Harika bir sokakta yaşadım ben.
O kadar çok arkadaşım vardı ki,hiçbirşeye değişmem onları hala 38 yaşımda..
Mimar çocuğu,kapıcı çocuğu,demircisi,denizcisi,askeri,nalburu,badanacısı,balıkçısı....
Hemen hemen tüm arkadaşlarımın annesinin başı kapalıydı.Hani şimdilerde 'türbana özgürlük verdi'2 diyenler var ya,yalan,o özgürlüğü herşeyi ile yaşadım ben..Alt katımızda çarşaflı teyzemiz,tarikata üye olduğu muhtemel eşi ve yine çarşaflı kayınvalidesi ile oturur..Biz iki kız kardeş koşar dururuz tepelerinde,bir kere of demediler,tam tersi annem 'ses çok mu' diye sorunca 'çocuk onlar' diye geçiştirdiler.
Yine çarşaflı teyzemiz,bayılıyoruz annesine hatmi toplamaya..Çoluk çocuk bütün mahalle hatmi topluyoruz ona,kaynatsın diye..
Kur'an kursuna gidiyoruz,teravih namazına da..Ama bizim işimiz kikirdemek aslında süreklli...
Canımın içi amcalarım,teyzelerim..Hepsi akrabadan daha can...Ne onlar anneme kapan diyor,ne annem onlara açıl!!
Canımız sıkılıyor karşı komşunun evine gidiyoruz..yıkıyor aklıyor paklıyor eve yolluyor..
Kimin mezhebi ne bilmiyoruz,babamızın işi umrumuzda değil..
Cümlemiz aynı pazardan giyiniyoruz,ha bir de hemen hemen hepimiz popomuza şaplak yiyoruz,komşu teyze kızsa annem 'efelenmiyor'..
Ve şimdi tüm bunları hafızalarımızdan silmeye çalışıyorlar...
iki elim kanda olsa giderim çarşaflı,başı kapalı teyzelerime..Kürt kökenli sevgilim oldu,evlendim onunla,Kürtçe ismi var,mis gibi kızımız oldu..ikisini de dünyaya değişmem..ilginç midir bilmem hem Kürt hem de asker,içinde vatan sevgisi her daim taşıyan eşim ile hep gurur duydum..
Özgürlükleri biz getirdik diyenlere bakın hele!!!!!
Nerede benim çocukluğum...Hadi itiraf edin yaftalamıyor musunuz herkesi..
O Kürt,bu alevi,çarşaflı ise tü kaka,türbanlı ise yobaz,açık ise ahlaksız diye!!!
Yanıyor şimdi Okmeydanı...
Alevi dendi ölen gence..bize ne ki inancından!!!
Bir fitil atıldı şimdi her yer duman altı!!!
15 yaşında ölen çocuk terörist oldu hak etti adeta ölümü..
Ne zaman bu kadar afişe edildi kimliklerimiz..
Kime ne mezhebimizden,dinimizden,ırkımızdan..
Hiç düşündünüz mü neden bu kadar ortaya çıkarılıyor herkesin en mahremi...
Bugün yanan sadece Okmeydanı değil..
Dikkat edin vicdanlar da ateşe atılıyor..
Siz dur demezseniz komşunuza bakacak yüzünüz kalmayacak
Sürüklenmeyin bu iç savaşa!!!!!!!!!!!!!