bugün

entry'ler (836)

3 mayıs 2009 beşiktaş fenerbahçe maçı

fenerbahçe'nin haklı bir galibiyet aldığı müsabaka. Kanaryalar sakin, inançlı ve şaibe söylentilerinden ötürü rahatsızdı, söylemek istedikleri tek şey;
'En kötü Fenerbahçe'nin, en iyi Bjk'yi yenebileceği' idi.

türkan saylan

iyilik sözcüğünün bünye bulduğu güzel insan.

kiğılı

internet üzerinden alış-verişlerde satın alma ve ürünün müşteriye ulaşması konusunda her ayrıntıyı düşünen, paketleme konusunda da inanılmaz hassas çalışan giyim - aksesuar mağazası.

alanya

Safari jiplerin polis devriye arabası olarak kullanıldığı şirin ilçe.

antalya yı chp nin alması

RTE'nin: "28 kez gittiğim ve onca yatırım yaptığım Antalya'nın kaybını anlayamıyorum." şeklindeki mızmızlanmasına sebebiyet veren kazanım.
Be hey laf kalpazanı, 7 yıldızlı otellerde kalıp, bulvarlarda gezersen, bir ağaç diktirip üzerine 'Bu ağacı başbakanımız dikmiştir' levhası çaktırırsan, bir alt geçit - bir üst geçit yaptırmayı yatırımdan sayarsan, insanı insan yerine koymazsan Antalya'nın tokadını işte böyle yersin!

tek ümidi kemal kılıçdaroğlu olan gariban sol

solun, karanlığa doğru tuttuğu ışığının mevcut olması durumudur. diğerleri ise karanlıkta yönünü göremeden, nereye gittiklerini bilemeden, duyarsız, umarsız, kendi memleketlerinde kendileri gibi yaşamaktan aciz, ellerinde diplomalarıyla işsiz, ne olup bittiğinden habersiz; bugün ellerini kollarını sallayarak gezebiliyorsa bunu önce kendilerini dünyaya getiren annelerine, sonra sınırda onları koruyan mehmetçiğe borçlu olduklarını idrak edememiş ki etselerdi onlara hakaret eden bir adamın ipliğini pazara çıkarmaya çalışan kılıçdaroğlu'na böylesine komik, böylesine çocuk oyunu oynarmışcasına "olamaaaaz ki... olaaamaz ki... kılıçdaroğlu başkan olamaz ki" atıflarında bulunmaya içleri elvermez, ülkenin üzerine kara bir bulut gibi çökmüş olan karanlığı kırık bir ampul ile aydınlatabileceklerini düşünmezlerdi.

lost

05x11'de Faraday'ı görme ihtimalinin yüksek olduğu dizi. Zira bölüme ismini veren söylemi, Faraday geçtiğimiz bölümlerden birinde sarfetmişti. "Whatever happened, happened"

0 rh negatif kan sahibi yazarlar

(bkz: sulh)

zuhal olcay

güzel gülüşlü hanımefendi. sadeliğin tanımıdır kendisi.

stanley kubrick

Yaş gününde babasının hediye ettiği fotoğraf makinesiyle geleceğini şekillendiren büyük yönetmen.

pandispanya

Musevilerde miras kalan ispanyolca bir isim. pan de espanya, yani ispanya Ekmeği.

milliyet blog

Üye yazarlarının muhattap olacak editör bulamadıkları blog sitesi. iletişim bölümüne yazdıkları e-posta adresi ne işe yarar merak ediyorum doğrusu. Bir de editörün seçtikleri bölümü var ki aman diyeyim... iki satırlık kitap tanıtım yazım önerildi, emek sarfedip uzun uzadıya yazdığım tarihi-siyasi yazılarım görmezden gelindi. Ne sanıyor bunlar kendilerini Cumhuriyet falan mı?

sağduyu partisi

iskenderpaşa cemaati liderliğince kurulan siyasi parti.

konya

devletin gayrimenkul zengini olduğu il.

ketoral

Köpürmekte güçlük çeken medikal şampuan.

cumhuriyet

Zaman içerisinde, 7 yazarının vurularak, evlerine yahut arabalarına bomba konularak öldürüldüğü, birinin ise silahlı saldırı sonucu felç kaldığı fikir gazetesi.

aselsan

Bünyesinde çalışan 3 bin 200 sivil kökenli personele karşılık yalnızca 12 asker kökenli personel bulunduran kuruluş.

nalanda universitesi

Milattan Önce 6. yüzyılda Hindistan'da kurulan dünyanın ilk üniversitesi.

19 mart 2009 galatasaray hamburger sv maçı

(bkz: gs nin kadikoy de uefa kupasi ile tur atmasi)
(bkz: ne oldi rengin soldi)

18 mart çanakkale şehitlerini anma günü

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 94'üncü yıl dönümünü kutlamamızı sağlayan zafer mimarlarınının önünde saygıyla eğildiğimiz gün.

Çanakkale'den bir güneş gibi doğan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, içlerinde hiç sönmeyen vatan aşkı sebebiyle evlerine dönemeyen kahraman mehmetçiklerimizi saygı, sevgi, minnetle anıyoruz...