bugün

öğrenci seçme sınavı. üniversiteye girmek için girilen sınav.
düzelesice çarpık sistem...
bu ülkede küfür oranının artmasının en önemli sebebidir.düzeleceğinide sanmıyorum.elendil'e iki kere eziyetlerin en büyüğünü yaşatmıştır.ikinci girişimde imza atmayı unuttuğum sınavdır ayrıca."iptal etcez" diyip tırstırmışlardı bi de..
öğrenci sitme sırası
öğrenci seçme yerleştirme sınavı olan sınav. yeni sisteme göre daha zor olan sınav.
bu sene ikinci kez girecegim öğrenci secme sınavı. gerci sistem değisti bu sene iki basamaklı oldu ama tek basmakta uygulanıyo. (bkz: 2 in 1)
eşi benzeri bulunmayan sınav. bu sınav sayesinde anlayamıyorsunuz bile gençliğinizmi solmuş , ömrünüzmü tükenmiş .. en güzel sene/senelerinizi harcıyorsunuz. neden? üniversiteye girebilmek için. peki.
dersane hocalarımın tumunun kazanamayacagimi iddia ettigi ve bu iddiaları ailemin yuzune sırf gıcıklık olsun diye hepsi birden gidip soyledikleri sınav.
tabiki ilk girişimde istedigim yere * cukk diye oturdugum sinav.
hocalarımın toplu halde hepsiyle dalga geçme fırsatını bana veren sınav.
daha sonra ismimi reklam olsun diye buyuk buyuk yazdiklarinda buyuk bir hazla o listeleri yırtma fırsatı vermiş olan sinav.**
(bkz: yeşilırmak dersanesi)
(bkz: oss yi kazanma yontemleri)
ister istemez her girende psikolojik buhranlara yol açan turkiyedeki çarpık egıtım sisteminin payidar ???evlatlarından..
(bkz: kabus)
insanın geleceğini üç saatte belirleyen önemli bir sınavdır.
abdest alınarak girilen sınavdır , surekli dua edilir , sınavdan cıkınca içmeye gidip hayır beklenir.
çarpık eğitim sistemimizin daha da bozulmasına neden olan ölçme yetisinden uzak sınav.
Gayet basit sorular içeren sınav.
hazırlık okumaktansa tekrar girip türkçe bölüme yerleşeyim dediğim sınav..sistem de değişti artık daha ayırt edici bir hale geldi..
bu sınava hazırlanmak hapis cezası gibidir. kimi 1 sene çeker, kimi 10 sene çeker. kimi ise bir ömür çeker. hazırlananlara sadece "allah kurtarsın" diyebileceğim
uğruna küfürsüz(!) şarkıların yazıldığı, protesto edilen, küfürlere marus kalan sınav.
öğrenciler tarafından öss başka şekilde açılır. sölemiim şimdi *
öğrencileri,hipodromda koşan yarış atlarından farksız kıldıran saçma sapan bir sistem. koşuyorsunuz ama nereye koştuğunuz belli değil,gençlerin psikolojisini bozmak da birebir.
"öğrenci sensin, seçme sınavın da ...... girsin" şeklinde ağır ithamlarla karşı karşıya kalan sınav.
bu sene sorulari tubitak hazirliyormus geyiğinin sahibi sınav..
Öğrencilerin lanet ettiği ama başka türlü nasıl üniversitelere öğrenci yerleşecek diye düşündüğümüz Allah'ın belası sınav
anlatılmaz yaşanır...geçen sene bizzat maruz kaldığım olaydır. çok şükür şu anda istediğim üniversite olmasa da istedğim bölümdeyim ancak 1.500.000 insanın ideallerine kavuşma anlamında benim kadar şanslı olabileceğine inanmadığım,kötü bir sınav sisteminin adı.
popoya** giren şemsiyenin itina ile açıldığı sınavdır. insana koyan şemsiyenin açılması değil; kumaşın metal telle birleştiği yerlerin ayrı ayrı noktalarda verdiği acıdır.**
hakkında edilesi küfürün haddinin hesabinin olmadığı,zeka seviyesi yerlerde gezinen insanların zeka seviyesi atmosfere ulaşmış bir nevi 'aşmış' kişileri aradıklarını iddia ettikleri,mantık sınırlarını ve insan sinirlerini zorlayan,ilginç bi işkence tekniğidir.
(bkz: öss sonrası cevaplara tvden aileyle bakmak)