bugün

Su an itibariyle yaklasik 110 bin nufuslu olup Aydin'a bagli olan ilcemizdir. Sanayi acisindan az gelismis, bana gore tamamen emekliler-memurlar kenti olan guzide bir ilcemizdir. Halen il olmayi beklemektedir. Deepnote : dogdugum ilce 7
aydın'ın en büyük ilçesidir. bir ilçeye göre sunduğu sosyal imkanlar azımsanmayacak boyuttadır. yaşam koşullarının rahat olması, havasının güzel, suyunun güzel olması çoğu kişinin özellikle emeklilik döneminde yaşamak için tercih ettiği yer haline getirir. nitekim dışarıdan çok fazla göç alır. yazın hava sıcaklığının çok yüksek olması insanları ikinci bir yazlık ev almaya ya da mümkün mertebe uzaklaşmaya iter. sanayide de gelişmiş bir ilçe olmasına rağmen başta sümerbank olmak üzere birçok fabrikanın kapatılması istihdam alanını büyük ölçüde azaltmıştır. uğur derin dondurucu fabrikası da bu güzide ilçemizde bulunur.
(bkz: nazilli anadolu lisesi)
gidilip gorulmeli, gidildiginde pidesi, kokereci, tostu, maras dondurmacısından dondurma ve kar helvası yenmeden donulmemeli.
NAZiLLi KÜÇÜK AMA ŞiRiN TAM ANLAMIYLA EMEKLi ŞEHRiDiR. ORAYI CANLANDIRAN iKTiSADi VE iDARi BiLiMLER FAKÜLTESiDiR.AMA HER YÖNÜYLE YAŞANILASI BiR YERDiR...;)
ev arkadaşımın sevgili memleketi olmakla beraber, memleketini her telaffuz ettiğinde "ooo oranın kerhanesi meşhurdur" gibi bir cümleyle karşılaşıp dumur olan buna rağmen nazillili gencin memleketi olmaktan gocunmayan, bir çok şehirden daha şehir güzide bir ilçedir.
aydın ilimizin güzide bir ilçesidir ve ayrıca ününü çarkıfelek çıktıktan sora kazanmıştır.
(bkz: gencer)
(bkz: kar helvası)
4 sene yaşadığım yer bir çok dostu arkada bırakarak içimde bir buruklukla ayrıldığım ilçe. Çok Özledimmmmmm
küçük çin... her evde en aşağı bir tane motosiklet yada bisiklet var. sokaklarında bu kadar çok motorsiklet görebilceğiniz başka bir yer türkiye'de yok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.