bugün

entry'ler (924)

cahili ifşa etmek

mevla'nın "ayıpları örtmede gece gibi ol" sözünü hatırlatan eylemdir.

ayrıldıktan 3 ay sonra mesaj atan eski sevgili

kontörü bitmiş sevgilidir.

aşk ve sevgi arasındaki farklar

sevgini paylaşabilirsin, aşkını paylaşamazsın...
sevdiğin insanlar için planlarını, yolunu değiştirmezsin, aşık olduğun kişi için her şeyden vazgeçebilirsin...

sosyal medya

insanların bilişim teknolojileri sayesinde fikirlerini, bildiklerini, bilmediklerini, beğendiklerini, gördüklerini, duyduklarını paylaştıkları ve birbirleriyle iletişim kurabildikleri sosyal ağlardır. en yaygın kullanılanları, facebook, twitter, youtube, flickr vb siteleridir. internet kullanımının başka bir boyut kazanmış halidir.

serdar kuzuloğlu'nun trt haber'de pazartesi günleri 23:00'de sunduğu programın adıdır.

acı sos

burger king'e gitme sebebi.

zall ın televidyon a verdiği röportaj

uzun zaman sonra sözlüğe girme isteği uyandıran röportajdır.

21 aralık

bugünden sonra günlerin uzayacağı düşünülerek, "kışın ortasında yaza az kaldı" gibi bir mantıkla mutlu olunan gün.

asp net

birden çok programlama dilini destekleyen böylece farklı diller bilen yazılımcıların tek bir platformda birlikte proje geliştirebilmesini sağlayan microsoft teknolojisidir. 3.5 sürümüyle kodlamada birçok kolaylık getirmiştir.

ankara

büyük şehir olmasına rağmen bir ucundan bir ucuna en fazla bir saatte gidilebilecek bir şehirdir. trafik sorunu yok denecek kadar azdır. ulaşım birçok yere göre daha ucuzdur. metro ulaşımı büyük ölçüde rahatlatır , mesafeyi kısaltır. deniz insanının sevmediği, yaşayamadığı bir şehirdir. ama yaşadığım yerde illa deniz olacak takıntısında bir insan değilseniz, hem büyük şehirin nimetlerinden faydalanabileceğiniz hem de çok zorlanmayacağınız, düzenli bir şehirdir. gerçekten bir memur şehridir. her yerde elinde bond çantalı, takım elbiseli insanlar görebilirsiniz. bir haftada bütün şehri ayrıntılı olarak gezip dolaşabilirsiniz. çoğu semtte geceleri tek başınıza, kız olsanız bile, rahatlıkla yürüyebilirsiniz. neden sevdiğinizi bilmezsiniz ama bağımlılık yapan bir şehirdir. hayatınızın en güzel günlerini orda geçirdiyseniz, ayrıldığınızda deli gibi özlersiniz.

tokio hotel

through the monsoon, spring nicht, don't jump, final day gibi dinlenesi şarkılara sahip, küçük yaşta yakaladıkları başarı için de takdir edilesi alman grup.

yazin gidilen kuran kurslari

ailelerin çocuklarını kuran'ı kerim'i arapça okuyabilsin, duaları ezberlesin diye gönderdiği kurslardır. mahalledeki bütün çocuklarla gidildiğinde eğlenceli olabilir. hocanın teneffüslerde, cami bahçesinde deve cüce oynattığı bile görülmüştür. din eğitimi almak için ne kadar doğru yerlerdir tartışılır nitekim din eğitimi ilk olarak ve en iyi aileden alınır.

türk rock müziği

başını moğollar grubunun çektiği anadolu rok* diye de adlandırılan müzik türüdür. rok müziğinin doğası gereği protest özellik taşıyan bir müziktir. eskilerden moğollar, cem karaca, erkin koray; yenilerden mor ve ötesi, çilekeş, kargo, dorian, duman, kurban, pentegram gibi gruplar türk rokuna örnek gösterilebilir. 60-70' lerde türk müziği ile rok müziğinin bir senteziyken, son dönemde daha çok amerikan ve ingiliz rokuna yakın bir müzik olarak ortaya çıkmaktadır.

lost

3. sezon son bölümüyle şaşırtmaya devam eden, böyle giderse daha 10 sezon sürebilme kapasitesine sahip dizi.

freedean

doğum günün kutlu olsun, nice senelerde hep sözlükte ol kişisi.

dön bak dünyaya

defalarca dinleyince bile bıkılmayacak bir pinhani şarkısıdır. hava durumunu takip etmenin hayatımızdaki öneminden bahsetmektedir. bunun için sık sık, kalkıp penceremizden bir bakmamız, asla vazgeçmemiz gerekir. şairin bize ısrarla anlatmak istediği budur.*

vizeler bitsin şunu yapacağım

genellikle final zamani ders harici her seyle ugrasma istegi duyan kişinin sözüdür. söz konusu kişi o kadar çok şeyle uğraşmak istiyordur ki bunları sonra yapmaya dair bir takım sözler verir. ancak bu istek hiçbir zaman sınav dönemindeki kadar olmaz ve verilen sözler tutulmaz.

ghost rider

rush'ın 2002'de çıkan vapor trails albümünden süper bir şarkı.

ghost rider

çizgi romandan sinemaya uyarlanan filmlerin içinde en kötüsüdür. içinde korku öğeleri olmasa, ki onlarda korkutucu düzeyde değil, ancak çocukların hoşuna gideceği, basit bir film olmuş. fragmanlara aldanılıp gidilmemesi gereken bir film.

perfume the story of a murderer

yönetmenliği tom tykwer tarafından yapılmış, senaryosu patrick suskind'in hem fantastik, hem felsefik özellik taşıyan koku adlı romanından uyarlanmış film. kitabın hakkını veren, oyunculukların çok iyi olduğu bir film olmuş. önce kitabın okunması, sonra filmin izlenmesi tavsiye edilir. aksi takdirde bu ne kadar yavaş ilerleyen bir film yorumlarını yapmanız mümkündür.

leonardo evrensel deha

da vinci çizimlerinin, italyanlar tarafından gerçek hayata geçirilen modellerinin gösterildiği sergi. daha önce yunanistan ve istanbul'da gösterilen sergi, 24 marta kadar odtü'de sergilenecek.