1. 1.
  yanlis yazilma olasiligi yüksek, fransiz otomobil üreticisi.
  genelde şık fakat güvenlik bakimindan zayif arabalar olarak bilinir.
  reklam filmleri de güzel olur bunlarin.
  2 ... atan alir spor
 2. 2.
  (bkz: peugeot 106)
  (bkz: peugeot 205)
  (bkz: peugeot 206)
  (bkz: peugeot 306)
  (bkz: peugeot 307)
  (bkz: peugeot 406)
  (bkz: peugeot 407)
  (bkz: peugeot 607)
  1 ... atan alir spor
 3. 3.
  oto ilanlarında okunduğu gibi yazılan araba markası.

  (bkz: pejo)
  2 -1 ... bahdeniz
 4. 4.
  207 modeli yeni çıkan ve çok güzel olan, hackback modelleri ile iddialı, renault'tan daha kaliteli, satın alınası, binilesi otomobil.

  (bkz: otomobil her zaman böyle keyif vermeli)
  2 -1 ... mahallenindelisi
 5. 5.
  servis çalışanları tarafından pek tavsiye edilmeyen otomobil markası. müşterilerinin, defalarca 206 cabriolet modelinin su sızdırdığı, çoğu modelde sinyal takılması gibi küçük ama önemli şikayetlerle geldiğini anlatmıştı yetkili bir yakınım.
  1 ... thor voivoda
 6. 6.
  çok değil daha on yıl öncesine kadar türkiye de sadece pejo motor(hani şu dad dadddaaa daaadğğdad diye sesiyle insanın kafasını siken) ve uyduruk minibüsüyle(ismi aklıma gelmedi) tutunmaya çalışan şimdinin her yerde görebileceğiniz, nesil 206 ile küçük otomobilde çığır açan fransız arabası. türkiye ye, kendi sömürgesi olan adacıklara veya 3 dünya asya ülkelerine gönderdiği sürüm arabaları gönderir. poponuzu iki sürterseniz deri kaplı koltuğu patlar, içindeki yazıları tırnağınızla kazıyabilirsiniz... ~~düdüt: minibüsün adı peugeot j9, vardı bir arkadaşımın ailesinde bundan küçükken bizi pikniğe götürürdü bir de lisede servisimiz bunlaradandı az arka koltuğunu paralamak 8-9 kişi...**
  1 ... tfcvbg
 7. 7.
  dünya gazetesi ne göre pejuet olan otomobil markası..

  dünya gazetesi, 9 mayıs tarihinde yayınlanan "fransa ile ticarette sarkozy tehdit değil" başlıklı haberde peugeot, markasını pejuet olarak yazmasıyla bizi dumura uğratmıştır.
  1 ... beyazyelkenli
 8. 8.
  genel olarak debriyajları ve vites geçişleri iğrençtir bu arabaların, içlerindeki basit görünümlü plastikte cabası, biraz daha para koyup üzerine alman arabası alın.
  -2 ... erme1984
 9. 9.
  günümüzün tofaş'ı.
  -2 ... metin oktay
 10. 10.
  1887'de Fransa'da kurulan şirketin asıl işi testere üretmekti. Bir aslan gibi güçlü sloganıyla satılan bu ürünlerdeki aslan amblemi, daha sonra üretilen arbalarda da kullanmaya başlandı. Armand Peugeot'nun kurduğu şirket otomobil, bisiklet ve motosiklet üretiyor.
  http://www.milliyet.com.t...7/08/13/son/songal213.asp
  1 ... dalton ana