bugün

faturasız hatda son yüklenen kontörden sonra geçen zamanı 1 yıldan 3 aya indiren açgözlü, beceriksiz GSM firması
aria iken en kaliteli ses aktarımına sahip olan, aycell ortaklığı ile avea ismini alan ve bundan sonra tamamen bi .oka yaramayan bursa'nın en merkezi yerinde oturmama rağmen 3. kademede çeken ve en kısa sürede terk etmeyi planladığım gsm firması.

bu arada ortaklarından olan telecom italia hissesini oger telekom'a devredip çekilecekmiş. ben bir şey değişeceğini sanmıyorum ama onlar için hayırlısı olsun diyorum.

edit: yanlış yazım.
mobil öğrenci tarifesi var sözde 10 dakikası 2 kontör. ya hiç bir yerde çekmiyor ki zaten 10 dakikanın 5 dksı sesim geliyo mu, yine çekmiyo yaa' diye haykırışlarla geçiyor.
arayanı bil aktivitesini, kullanıcıların farkında olmadan ücrete yansıtan tek operatör. kamu çalışanlarına sağladığı kolaylıktan vazgeçmek isteyen lakin kamu birimleriyle imzalamış olduğu 10ar yıllık sözleşmeler gereği geri adım atamayan kuruluş.
aria ve aycell gsm şirketilerinin mantık evliliği
abonelerine mms ayarlari yollamasina ragmen abonelerinin bir turlu mms gonderip/alamadigi gsm operatoru
şehir merkezleri haricinde çekmeyen tek gsm operatörü.
ilk defa bu yıl kara geçmiş operatör!
Kayseri'de binbir eda ve naz ile çeken gsm operatörü. Hele hele Kayseri'den Talas'a doğru çıktıkça kendisine ekstra muamele yapmanız gerekebilir.
mobil öğrenci tarifesinde 31 ekime kadar 250 ve daha fazlası kontör yüklendiği vakit, bütün gsm operatörlerine yüklenen kontör sayısı kadar bedava sms hakkı veren operatör.
turkcall den sonra kullanması işkence gibi gelen, çekmemesiyle nam salmış, gubidik operatör.
Son çıkan kampanyası olan 250 üstü yükle 300 kontor kazan tarifesi yüzünden kazık yediğim oparatörümüz. Aradım sordum ben mobilöğrenciyim bana sadece 250 heryöne sms geldi neden diğer kontörlerim gelmedi şeklinde. Verilen cevap: Beyfendi bizim reklamlarımızda alttan bir yazı geçiyor orda mobilöğrenciler bu tarifeden yararlanamaz yazıyordu görmediniz mi? şeklinde bir soru geldi. Cevap; saniye de dokuz cümle geçen yazıyı kastetiniz. hayır göremedim kusura bakmayın dedim kapadım.
aria ve aycell 'in iki farklı hatken tek bir bünyede birleşmesi ve bir halt olamamasından müteşekkil hat. hiçbir yerde çekmez ya da şöyle söyleyelim başına buyruktur, sağı solu belli olmaz. aynı yerde bir gün çeker, ertesi gün kafası kızar çekmez. bazen karşıdan gelen ses çok sesli trt korosu gibi olur, bazense kesik kesiktir.
mesaj yollarsınız o da gitmez. sonra da 100 kontöre 100 sms bedavaymış. zaten yarısı boşa gitti, ben ne anladım bedavasından? öğrenciyiz *, ama bizim de bir gururumuz var. bedava verdin tamam ama ezdirmem kendimi dedirten hat.
web sitesinde kontör yükleme butonunda "kontör kartındaki" numarayı açılan yere yazmamızı isteyen ve buna teknoloji diyen angut gsm firması.

evdeyim işe geç kalmak üzereyim, 3 hattımdan biri olan (malesef ki 2si avea) kontörlü avea hattıma web üzerinden kredi kartımla kontör yükleyebileceğim inancıyla bir hışımla bilgisayarımı açtım http://www.avea.com.tr yaptım "kontör yükle" botonuna tıkladım bir de ne göreyim kontör kartını kazıyıp boşluğa yazmamı istiyor. "kontör yükle" butonu bir de "hızlı işlemler" ana başlığı altında ulan bunun nersi hızlı? önce konuşma kartı alıcam, kazıyacam, bilgisayarı açıcam, nete giricem, sonra o karttaki numarayı yazacam, ok dicem sonra gelecek. yok yok ben en kısa zamanda bu 2 hattı da iptal ettireyim. çok sinirlendim yaaa...
(bkz: mobil öğrenci)
cekiyoruz,gulumseyin reklamlarıyla her yerde çekioz biz diyen operator...eskisine göre gelişme var gözlemlediğime göre ...
hatta otuz kontör varken bile ''hattımızdaki kontörün kısa bir süre içinde biteceğini'' mesaj yoluyla söyleyen gsm operatörü. kardeşim zaten konuşmanın on dakikası iki kontör bu mesaj niye?

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
son reklamında bi sürü oh be karakterinin kol kola 'bütün dünya buna inansa' dediği gsm operatörü.
cekiyoruz gulumseyin sloganiyla igdir'da bile cektigini ogrendigimiz ancak baskentin gobeginde dahasi konusmanin en duygusal yerinde cekmeyerek beni sinir eden yine de sevgilinin sesini duyurabildigi icin her zaman cok sevilecek olan gsm sebekesi
kazıkçı turkcell gibi bayramı fırsat bilip yurtdışına yapılan görüşmelerin tarife ücretini arttırmamış aksine yurtiçi tarifeyle aynı seviyeye getirmiş güzide GSM operatörü.
sebekesinin hizmet vermek disindaki her bokla ugrastigi gsm operatörü! *
bu aralar acun ılıcalı ile türkiye'nin ücra bölgelerinde çektiği reklamlarla "avea bu heryerde çekiyor işte" imajı yaratan ya da yaratmaya çalışan gsm operatörü.
reklam için acunu ve bir aileyi şelale şelale gezdiren tur ieeieii pardon gsm operatörü...
pegasusus havayollarında bir uçağın kanat kısmına reklam veren gsm operatörü.
bedava konuşamamı sağlayan ama başka bir şebekeyi aradığımda beni kazıklayan gsm operatörü.
(#750228) nolu entryde ki gibi öğrencilerin aveaya hucum etmesiyle 1 yıl sonra herkese ee bitti kampanya diyip kazıklamaya başlayan ve herkese telesekreter iten kuruluş. ve telesekreteri şöyle çalışmaktaymış. biri senin telefonun kapalıyken seni arasa kişiye telesekreter devreye giriyor ve 1.5 kontörü 1 saniyede düşüyor. kullansada kullanmasada 1.5 kontörü düşüyor ve kişi nasıl bittiğini anlayamıyor. bir ara internette dolaşan bir maille aveanın bu kazıkçılığı herkese bildirildiğinde millet bilinçlenmiş ve operatörü arayanlar ya ben telesekreteri kapatmak istiyorum diyince niye efendim memnun değilmisiniz gibi tepkiler almışlar ama çok ısrar edince doğal olarak kişinin telesekreterini kapatmışlardır.
(bkz: milleti aptal yerine koymak)
1 saat 2 sn konusunca otomatık olarak kendını kapatan mal gsm. olan 2 sn ıcın 2 kontore oluyor. *
ogretmen hattından ogretmen hattına bedava konusmaya 22 ekimden beri ayda 1000 dakikaya dusuren ama hat sahiplerine yeni haber vermeye baslayan gsm sirketi.
avea'nın resmi internet sitesi: *

http://www.avea.com.tr
kapattırdıgım hatta 17 ytl fatura gönderen analarını bellemek istedigim, bildigim bilmedigim yeni türettiğim tüm küfürleri söyledigim gsm şirketi. haram zıkkım olsun, inşallah iflas edip batarlar.
yeni çıkan reklamlarıyla fanatik taraftarları çekmeyi amaçlayan, ama avea 1907 reklamında bir amcanın kimim var benim kısmını türkü olarak söylemesi nedeniyle, fenerbahçeli olanların moralinin bozulmasına ve hatlarını kırmasına sebep olan gsm operatörü.
müşteri hizmetlerini aradığımda her seferinde daha salak bir diyalog yaşadığım gsm.
kilobyte'ı zaman birimi sanan elamanları var.
denetimini pricewaterhousecoopers'ın yaptığı telekominikasyon şirketi.
(bkz: pricewaterhousecoopers)
fantazi gsm şebekesidir. kullanıcılar "oohhhh beaa" şeklinde bir tepki verirler.
yurdum insanına 'ah be' dedirtirken kendisi 'oh bee' diye bagırabilen gsm oparetörü.
fiatlarını duyduğumda kırk yıllık hattımı gözden geçirmeye sebep olan iletişim firması.
dünyadaki bütün küfürleri hakeden kuruluş. çekmez, çektiği yerde hat kesilir. 10 dakikası 2 kontör diye bir yalan uydurur. 10 dakika totalde konuşmanın içinde 4-5 adet arama yapmanız gerekir bu da takriben 10 kontöre tekabül eder, tavsiye edilmemeli.
birleşmenin resmi olarak açıklanmış adı. neden aria ile devam etmediler anlamak mümkün değil. iki şirketin toplam ödenmiş sermayesi 6.4 katrilyon!! civarıymış.
kontör yüklememe izin vermeyen operatör. serviş şu an kullanılamıyor diyor. kutluyorum.
her ulkede yurt di$i ciki$lara acilmayan operator. ne anladik $imdi bu i$ten?
öğrenci tarifesi öğrencileri ihya eden gsm operatörü.
telsim in yaptığı altyapı atağına acilen cevap verip artık şehir merkezleri dışında da baz istasyonları kurması gereken şirket.
yazin torpille staj yapmayı düşündüğüm, ankaranın göbeğindeçekmeyen siktiri boktan gsm operatörü.
Acil olarak ulaşmak isteyipte ulaşamadığın "Şebeke Meşgul" yazısı çıktığı ve telefonu fırlatıp kanepeye çarpıp yere düşerek telefonun camınında çatlak meydana gelmesinde sebeb olan operatör.
mobil öğrenci kampanyasında yüklediğin kontor kadar sms veren ve bu smsleri kullanırken *gönderdiğin smsi iki tarafında telefonunun çektiği anda bile daha sonra gönderilen smsi ilettiği halde bir öncekini ısrarla iletmeyen ve insana cinnet geçirten gudik operatör.ayrıca bugüne kadar 10 dakikası 2 kontor tarifesinden tam anlamıyla yararlanıldığı nadir görülmüştür.
100 kontör'e 100 sms kampanyasını mobil öğrenci tarifesinde artık kaldırmış operatör. bi de öğrenciler oh be desin diye yaptık demişler. ne oh be'si ağzımıza ettiniz şimdi.
artık 250 kontöre her yöne 150 mesaj bedava dağıtan operatör. ha iyi mi kötü. 250 kontör 31 milyon. yani sizi hep 250 kontör almaya zorluyorlar bir nevi. zaten boktan bir operatör ki hiçbir yerde çekmiyo. acun isterse niagara şelalerine gitsin. "çekiyo gençlerrr" diye bağırsın. bizim yurtta camın dibinden bile çekmiyor.

elimizdceki tek kozumuz 1 mesajın hala 1 kontör olmasıdır ki o da kalkacaktır, yakındır.
reklamlarında turkiye nin heryerinde insanları "çekiyooo" ve "oh beeeé diye bağırtan, fakat istanbul un gobeğinde çekmeyerek "ananaskiiiim" diye bas bas bağırtan üçüncü sınıf dandik otesi gsm operatoru... lakin maltepe deki evimin sadece salonunda çekiyor kendisi. pek bir nazlı..
"sevgili avea,

size bu tarz bir ileti yazmak istemezdim ama beni buna mecbur ettiniz.

peşin peşin belirteyim ki, hayatımda hep bağlı kaldığım bir prensibim vardır: bir şarkıyı sanatçının albümü çıkmadan dinlemeyi sevmem. o yüzden dakika başı mirkelam'ın son şarkısını albüm çıkmadan önce dinlemek için kelasuman yaz 1020'ye gönder türünden mesaj atmayınız.

hediye olarak angelina jolie'yi de verseniz, çekilişlerden nefret ederim. sakın ola ki büyük ikramiyeli çekilişler için telefonumun mesaj kutusunu doldurmayınız.

öğretmen hattı kullanıyor olmam, her bayramda, öğretmenler gününde millî eğitim bakanımızından yapma mesajlar almaktan hoşlanıyor olduğum anlamına gelmez. bir kereliğine hepsi için buradan teşekkür edeyim, bir daha atmasın. çorabına adını yazdırmaya devam etsin.

cep telefonumun melodisiyle civardaki kızların ağzının sularını akıtacak tipte bir insan değilim. telefonum klasik " dırn dırn" melodisi ile çalıyor. polifonikler, gerçek sesler için parmaklarımı yorup mesaj atamam. siz de beni bu mesajları okuma zahmetine sokmayın, teşekkür ederim.

iletimi dikkate alırsanız sevinirim."

(bkz: oh be)
en ufak iyi niyetli kampanyasını bangır bangır her yerde gösteren, gözümüze sokan, 10 tane bedeva mesaj ya da iki dakika bedava konu$ma süresi verince en büyük benim havasına giren, fakat, kampanyalar bittiği zaman ya da kampanya ko$ulları deği$tiği zaman, bunu nedense her defasında sessizce yapan her operatör gibi operatördür.