1. 1.
  1959 italya doğumlu coach.avrupada yetişen en kariyerli coachlardan biridir.1998 ve 2001 yıllarında virtus bologna takımıyla ve bu yıl cska moskova takımıyla olmak üzere 3 kez euroleague şampiyonu olmuştur.
  1 ... sefertasi
 2. 2.
  http://www.euroleague.net...lubcode=csk&pcode=WAF
  ... stockton to malone
 3. 3.
  yılın antrenörü ödülünü alan kişi.
  ... unay
 4. 4.
  michel gomez'den boşalan fransa a milli basketbol takımı antrenörlüğüne getirilebilecek isimler arasında adı geçen, hatta bu görev için en önemli aday konumunda bulunan italyan koç.

  kendisi, avrupa'da çalıştırdığı takımları toplamda 6 kez euroleague final four'u oynatarak, bu ligde tüm zamanların en fazla final four oynatan 2. antrenörü konumunda bulunurken, 1993-1997 yılları arasında italya milli takımında da görev almış, 1997 Avrupa Şampiyonası'nda gök mavililere gümüş madalya kazandırmıştır.
  ... bionic
 5. 5.
  cska'dan ayrılan koç. real madrid'le üç yıllık bir anlaşma imzalayacaktır.
  ... kanye
 6. 6.
  cska'dan ayrılma sebebi, kulübün küçülmeye gidecek olması ve bütçenin aşağı çekilmesi. nba alternatifi de vardı ufukta kendisi için, ama real madrid'in başkanlığına gelen florentino perez'in basketbola da sarmasıyla, bu ihtimal ortadan kalktı tabii. real madrid'e geçişi henüz resmileşmedi ama biliriz ki, tuttuğunu koparır perez. sınırsız olarak sıfatlandırılabilecek bir bütçeyle neler yapacağını şimdiden merak ettiğim, kanımca avrupa'nın en iyi coach'u..
  1 ... luinir
 7. 7.
  real madrid'e geçişi resmileşmiş kişi. bu kadar beklenmesinin sebebi, ki haklı olarak, ispanya ligi final serisinde takımın barcelona'yla mücadele etmesidir. dün akşam oynanan serinin 4. maçını barcelona kazanmış ve seride durumu 3-1'e getirerek şampiyonluğa ulaşmıştır. messina'ya geri dönersek, kendisiyle 3 yıllık sözleşme imzalanacaktır. transferde de harekete geçilmiştir haliyle. ilk hedef, bu sezon euroleague'de açık ara en iyi pivot oyuncu performansı sergileyen olympiakoslu giannis bouroussis olarak gözükmekte. ayrıca, messina'nın imza töreni futbol takımının maçlarını oynadığı santiago barnebau'da yapılacaktır, ki bu basketbol dünyasında bir ilk olabilir bu anlamda..*
  1 ... luinir
 8. 8.
  cska ile başarmadığı iş olmayan, zamanında adı toronto ile anılan gitse idi nba'de oyun aşısından devrim yapacağına inandığım, şuan real madrid ile başarılara koşan basketbol dehası.
  1 ... eryres
 9. 9.
  real madrid'deki görevinden istifa etmiş olan avrupa'nın en iyi koçlarından biri.
  ... tearsofcold
 10. 10.
  lakers'ın yeni yardımcı koçudur.

  edit: maçlarda kenarda oturmayacak olmasına rağmen yardımcı koçtur en nihayetinde.
  1 ... notrinova