bugün

(bkz: ferrasini satan bilge)*
aynı düzeyde eğitimi daha ucuza almak varken parayı bol bulanların tercih ettiği microsoft yetkili eğitim merkezi.
sınav merkezinin; beşiktaş şubesinde olduğu eğitim kurumu. bünyesinde son derece kaliteli eğitmenlere sahip olmakla birlikte, ne işle meşgul olduğu bilinmeyen bir satış departmanına sahiptir.
Aynı eğitimi farklı yerlerde daha ucuza almak varken, çok pahalıya referans satın aldığınız yerdir.
microsoft un tek yetkilisi olan ve katılımcılara (bkz: ECDL) sertifikası veren kaliteli kurulus.
(bkz: kolpa)
kızılderililerde en bilgili olduğu düşünülen yaşlı ve soylu kimseye verilen ad.
kantine çay sigara molasına çıktığımda etrafta mankenlerden geçilmeyen, burası bilgeadam değil bilgekadın olsa adı daha bi anlamlı olurdu be diye düşündüğüm fakat ders için sınıfa girdiğimde hocadan başka etrafta bayan olmayan şaka gibi bişey
En iyi performansı gösteren departmanı satış bölümüdür. Mini etekli, bol makyajlı, seksi, güler yüzlü bayanlar ekran koruyucusudur. Aldanmamak lazımdır. Eğer aldanıp kayıt olursanız eğlencesine gitmeyin. Eğitimi iyiveren ama iyi almayan öğrencilerle doludur. Bütün herkes kantinde makaradan derslere girmezler, evde tekrar yapmazlar. Hocalar kafanızı açıp içine bilgi sokmazlar. Sanki ilkokulda hocalar herşeyi iyi anlatıyordu. Öğrenmek isteyen çok iyi şekilde öğrenip öyle dışarı çıkar.
(bkz: istemek)
bilkom ile aralarında gizli bir aşk olduğunu düşündüğüm yerdir. yahu hem bu kadar pahalı olunup, hem sanatsal hiçbir şey veremeyip, hem de nasıl rakipsiz olunur onu anlamıyorum. rakipsiz olmasının nedeni süper olması değil, başka bir kurumun çıkıp "biz de o eğitimleri veriyoruz" diyememesi. tek derdin sertifika olduğu yurdum kurslarında birazda eğitim kalitesi diyorum. telefon numaralarını ve mail adreslerini ele geçirdiklerinde neler olabileceğini söylememe gerek yok. iyiki var mısınız? bilemiyorum. ama eğitimin bu kadar yüksek fiyatlara olmaması gerektiğini biliyorum.
ankara'da da şubesini açmış prof eğitim merkezi.
sertifikalar haricinde verdikleri eğitimin üç katını totaltraining.com adresinden rahatlıkla edinebilirsiniz.
kayıt, önkayıt, fiyat sorma yada herhangi bir nedenle buraya görüşmeye gittiğiniz vakit sizden cep telefonunuzun numarasını isteyeceklerdir, sakın vermeyin. * *
kurumsal bir kurumdur,kurumsal oldugundan krizdende cok etkilenmeyen kurumlar arasındadır.
engılısh time ile kardes olan kurs.
fiyat ve eğitimleri hakkında bilgisi almak için gittiğinizde alttan girip üstten çıkarak sizi ikna etmeyi başaran eğitim(!) danışmanlarını içinde barındıran özel eğitim kurumudur. \"şu anda yüzde bilmem kaç indirim var\" derler inanmayın. \"eğitimden memnun kalmazsanız istediğiniz zaman bırakabilirsiniz\" derler inanmayın. utanmadan piyasadaki rakip eğitim kurularına bok atarlar, hatta bütün eğitim danışmanları bilge adam\'da çalışmadan önce o bok attıkları eğitim kurumlarında eğitim almıştır ve hiç memnun kalmamıştır, inanmayın. satış(!) danışmanlarının samimiyetine ve sizin haklarınızı savunan konuşmalarına hiç inanmayın. unutmayın onlar için sadece satış primisiniz, kurbansınız. herşeyden önce öğrenci değil müşterisiniz. eğer bana inanmayıp onlara inandıysanız sözleşme ve senetleri imzalayıp kaydınızı yaptırdyısanız bilge adamla yatağa girdiniz demektir. on iki posta atmadan yataktan çıkarmaz bu bilge adam...

en kötüsü nedir biliyor musunuz? sınıftaki bir kaç arkadaşınızın sizin ödediğiniz kadar para verip sizin eğitiminizden altı ay daha fazla sürecek eğitimi satın almış olmasıdır. bende aynı parayı ödedim neden daha az eğitim alıyorum? diye sorarsanız da \"bir yanlışklık olmuş olmalı, öyle bir şey olamaz\" derler. ulan aynı sınıftayız, aynı dönemde, aynı kampanyadan kayıt yaptırmışız nerede yanlış, ne alaka...

son olarak elinizi verirseniz kolunuzu kaptırsınız. bence uzak durun. gidin aynı eğitimi netron\'dan, dialogue language schools\'dan, british english\'ten veya wall street\'ten falan alın.

not: bilge adam müşterisiyim(!)
1 sene içinde özel bir üniversitesi açılıp, kendi bünyesinde sağladığı kariyer programını sonlandıracak olan eğitim merkezidir.
fiyat ve eğitimleri hakkında bilgisi almak için gittiğinizde alttan girip üstten çıkarak sizi ikna etmeyi başaran eğitim(!) danışmanlarını içinde barındıran özel eğitim kurumudur. \"şu anda yüzde bilmem kaç indirim var\" derler inanmayın. \"eğitimden memnun kalmazsanız istediğiniz zaman bırakabilirsiniz\" derler inanmayın. utanmadan piyasadaki rakip eğitim kurularına bok atarlar, hatta bütün eğitim danışmanları bilge adam\'da çalışmadan önce o bok attıkları eğitim kurumlarında eğitim almıştır ve hiç memnun kalmamıştır, inanmayın. satış(!) danışmanlarının samimiyetine ve sizin haklarınızı savunan konuşmalarına hiç inanmayın. unutmayın onlar için sadece satış primisiniz, kurbansınız. herşeyden önce öğrenci değil müşterisiniz. eğer bana inanmayıp onlara inandıysanız sözleşme ve senetleri imzalayıp kaydınızı yaptırdyısanız bilge adamla yatağa girdiniz demektir. on iki posta atmadan yataktan çıkarmaz bu bilge adam...

en kötüsü nedir biliyor musunuz? sınıftaki bir kaç arkadaşınızın sizin ödediğiniz kadar para verip sizin eğitiminizden altı ay daha fazla sürecek eğitimi satın almış olmasıdır. bende aynı parayı ödedim neden daha az eğitim alıyorum? diye sorarsanız da \"bir yanlışklık olmuş olmalı, öyle bir şey olamaz\" derler. ulan aynı sınıftayız, aynı dönemde, aynı kampanyadan kayıt yaptırmışız nerede yanlış, ne alaka...

son olarak elinizi verirseniz kolunuzu kaptırsınız. bence uzak durun. gidin aynı eğitimi netron\'dan, dialogue language schools\'dan, british english\'ten veya wall street\'ten falan alın.

not: bilge adam müşterisiyim(!)
fiyatlarıyla dudak uçuklattıran kurum... mesela sistem uzmanlığı kursu ile altınıza fevkalede bir otomobil çekebilirsiniz...
fulya'da bulunan şubelerinden toefl ibt test merkezi bulunan kurs. eğer burda girmeyi düşünürseniz şüpheniz olmasın, test merkezinin olması gerektiği gibi. nerdeyse kusursuz.
(bkz: gölge adam)
Böyle bir adamdan bihaberdim onüc ondört yaşlarına kadar.bu yaşın evveliyatındakiler adamdırlar. Ebat olarak büyüktüler.çocuksu duygularımla o büyüklere pek çok az şey yakıştırırdım..güzel bir eşe sahip bir adama bakınca bu kadın bu adamı nasıl öper düşüncesi beni fikirler mezarlıgında dolaştırırdı.bir mezar düşünün ki sessiz,çıt yok,vakitlerden alacakaranlık,vizyona girecek bir film galası ortamı.. donar kalır,kendine gelemez insan..Demek ki karanlıkta sevişiyorlar ya da her biri kendi aklında ki güzel insanla sevişiyor olabilirdi.başka bir ihtimali düşünmek akıllara abes olacak .çünkü evlendin mi sevişmek zorundasın evladım! sevişilmeyen bir evlilik sanırım kahvede dayak konusu olabilirdi.üstüne yürürler animallah..göz koyarlar canına, cananına, malına..

Bence bir konuda yazmanın en güzel yanı, başlıga aldanıp ilk paragrafta direk o konudan bahsedilecegimiz beklentisidir.nahh girerim üstüme iyilik sağlık beymatmazel. Ben hep sonraların adamıyım.sondaki durak en güvendiğimiz duraktır biz farkında olmasak bile..sonradan gelmek güzeldir mesela..asildir...kazanandır hep..erken gelenlere çözüm önerilerim yok..elinden! geleni yapsınlar.

O kaba adam hep ciddi idi.gülse içten degil, ağlasa erkekten degildi..agzı ile kuş tutsalar yakışmıyordu hiçbir şey.elinde hep poşetler vardı eve dönerken..planlar vardı köşeyi dönek bakımından çöplerinde..geçim derdinden belki,ya da kutsal görev-üreme-.çocukca bir duygunun eseri yoktu onlarda..çok param olunca dükkandaki tüm çikolataları alcam çatlayana kadar yiycem fikrime bir gün biri katılmadı..ilginç bile bulmadılar..nasıl insanlardı bunlar..çikolata sevilmez mi..hem şekerli yani.biber yiyelim desem kabul etcem.zorladım derdim..adam benim yüzümden tuvaletlerden götü acıyarak çıkıyor derdim.benim de vicdanım,muhakeme yapan küçük hakimlerim var kafamda..kafadar biri ile kafakafaya verdiğimi düşünemiyorum.ahim oluştururuz.biliyorum.

Hayat ayrıntılarda gizli,fark edebildigimiz kadar vardık,şeytan ayrıntıda gizlidir gibi düşüncelerle büyüdükçe anladım ki hayatın yorgunlugu onların sırtına bindikçe, çocukluk duygularından uzaklaşıyorlardı..ne hüzün ne hüzün anlatamam.evet bu aslında bir cinayet gibi bir şey.tanrı bizi yaratırken, çocukluk duygularını bir kenara bıraksınlar diye yaratmamıştır belki.tümden çocuk olmamız gerekiyor belki!Bunca savaş,çıkar ilişkileri,kandırmacalar,riyakarlıklar..
insanın temel mayasında olmayan duyguların türemesi,sapkınlıklar daha neler neler acun bey!..hepsi büyüdügümüzden oldu.ne zaman büyüdük büyütüldük o zaman sıçtık işte ey halkım.!.

çocukça bakmak salaklık degildir.saflıktır bakirdir o .bozulmamıştır henüz..pençelerinize düşmemiştir henüz..küçüktük hani, büyütme ile görevliydi hayat.. sündürecek seni,bolaltacak,seni yalancı bir çocuk dili ile kandıracak, o duygularla uvunasın diye –pen gidom,teni seviom – gibi özlemlerin gürül gürül aktıgı bir ruh hali ile donatacaklar dilleri ile seni..'çocukça konuşmak'..karşımızdakine saf görünmek dürtüsü olabilir.tertemizim gibisine..çocuklar gibi .çocuk gibi konuşuyorum hani benden iyisi yok avuntusu..e tabi bunlar idda makamının suçlamaları.araştırılması için size havale ediyorum sayın yürü üyeleri.

Beşinci (sanmıyorum!) parafta artık büyüme vakti gemişti tabiî ki.tam bir ergendim artık ..bir genç kızı suya götürüp susuz getirebilme kabiliyetnin yeni cereyan ettigi zamanlardır kanaatimce..
Çünkü beraber oruç tutardık onunla.ve suya beraber gider susuz gelirdik.fesatsınız işte.dogaldı yani.nasıl yazıldıysa kaderimize,alnımıza;birebir devam ediyordu.ergenlik cagı bildiğiniz gibi Avrupa ile asya arasında kalmak gibi bir şeydi.köprüde insanların bulunması yasak mesela.orda insan oldugunda ya intahar eder ya da tamirat filan vardır.ne işi var insanların hele orda.bayram degil seyran degil.maraton koşusu filan sanmıyorum ıh ıh.bizim ergen çocuk köprünün ortasında hiçbir müdahalede bulunulmadan öylece duruyor.iki arada bir derede.asya mı Avrupa mı?
Benzetmek gibi olmasın ama yani -eşşege ne su ne de yemek vermişler.günlerce ne su ne yemek vermişler..sonra nasıl insafa gelmişlerse bilemiycem artık ikisini birden önüne koymuşlar aynı anda.sagda su,solda yemek.karar vermemiş hangisinden başlayacagına.ölmüş rahmetli.iyi degildir arada kalmak.onun dünyasında olmaz bu.taraf seçmek zorundasınız.ergenlik böyle bir sorunsalken duyguların düşüncelerin zigot olmaktan cenin olmaya dogru gitmektedir.büyümektesin anavatanında!

Adamlara bakınca kendini görürsün.eskisinden daha da bir az gülersin gibi.daha çok düşünür edersin.çikolataların yerini artık farklı seyler almıştır.dostluk nedir arkadaşlık nedir anlamlarını yaşayarak tadarak kazıklanarak belki iyice ögrenmeye başlarsın.sonra o adamları iyi anlarsın..onlardan olmak korkun,üstüne çökmüş bir sis gibi kalkar üzerinden..tatata tammm..hayatın ta kendisi hoş geldiniz..bilgi düzeyin artmaya başlar.. kafan kavramlarla dolar taşar.çocukça düşüncelerini beyninden avuşlarınla alır,çöplerine doldurursun onları..artık maça başlamışsındır. Karsındakine kendini ele vermedigin sürece başarılısındır .ağlanacak haline gülmelisin yada tam tersi.bazen sol dene sagdan vur mesela.böbreklerine dogru calış arada sırada.vur vur nefesssiz bırak onu.

kurtlar sofrasındasındır.insan insanın kurdudur felsefesini okursun bir süre.radyoda hepmiz kardeşizzz, bu üfke ne diye-ye-ye sözlerinden oluşan cızırtılı bir türkü çalmaktadır mesela.zorlarsan hatırlarsın eminim dün gibi.zaman hızlı be birader.mavi hapı içmeliydim kesinlikle.

Bilge adam olursun artık. Her seyi bilmen gerek . her konuda yaratıcı ve uyumlu bir eleman olmalısın artık.artık bir konuda uzaman olmak yetmiyor hemen yanında başka bir uzaman bitiyor.dolayısı ile o uzmanı egale etmek patronun gözüne girmek için daha da çok bilge olmak zorundasın.onların bildigi bilgelik kariyer adı altında sana kırmızı hapı yutturmalarından başka bir sey degil.gözlerin kan canagına döner.görünmeyen bir kandır o .görünmemek göstermemek başarıdır bilirsin işte yeni dünyanda.ama intikam dolusundur.en yakın ekip arkadaşını bir kaşık suda degil, bir damla suda bogma planların vardır.gness rekorlar kitabından edecegin ek gelirden de hiç bahsetmezsin yani.bir damla su ve insan.iyi bir fikirdi.bir yudum insan vardı mesela..
insan kaynaklarında cv denilen insanın canavarlaşma deneyimleri yazar.uyumlu çalışma özelliiginden dem vuran kahramanımız,savaş alanında gayete içten pazarlıkçıdır.egale edecektir onu merak etmeyin.

insan kaynakları departmanını çok salakça buluyorum ve insanlıga hakaret olarak kabul ediyorum.sınıflandırıyorlar tartıyorlar ölçüp biçiyorlar içinde bir gram duygu olmadan.insan ruhunun bile 21 gram oldugu varsayımı ispatlanacak evreye bile gelmişler.ama insanın ruhundan bi haberler insan kaynakları.ben o kaynaklara gidip bir kilo insan versene derim yani..öyle çünkü .parası ne ise veririm arkadaşımmm!öldü mü insanlık yani.üstüme insanlık saglık.!.

Bilge adam düşündü düşündü artık büyüdü.ferrarisini sattı!!bizimki büyüdü büyüdü gökyüzünden süzülerek düzen bir balona zıplayıp vurası vardı ama elbisesinin ütüsü bozulabilirdi.öyle öğrendi.ögretildi..o bilge adam şöyle buyuruyordu zerdüşt edasında - insanın içinde her gücün bulundugunu ama o güçleri ancak şok ederek çıkartabilecegimizi söylüyordu.sokrates kokuyordu sözler.yaşadıkça her gün şok oluyordu ama bilgeleşiyordu bilge.bilge oluyordu.bilge adam oluyordu..ülkeyi yönetiyordu,bazen bir fabrikayı,bir okulu,bir akademiyi,bir sınıfı bir aileyi.

Bilgeydi o; büyümüştü.
Çocuktu o küçükmüştü,ölmüştü.
hayat benjamin degildi.
daha ucuza eğitim verebilecek yerler varken neden gidilsin dediğim kurum.
şuan kızılay şubesinde Genel Muhasebe Logo Go Tiger ve SAP eğitimine devam ettiğim ve beğenerek tavsiye edebileceğim kurumdur.
kadıköy şubesinde saim özkınar adında sağlam bir hoca vardı son derece zeki dürüst iyi bir adamdı , ama gerisi sadece kapital bir pazarla ortamı milyarlarınıza yazık.
güncel Önemli Başlıklar