bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1974 yılında Bill Gates ve arkadaşı Paul Allen tarafından kurulmuş msdos ve windows işletim sistemlerini geliştirerek dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmuş yazılım devi.
    5 ... zall
  2. 2.
    önceleri bilgisayarlar çok büyük oldukları için IBM tarafindan ilk pc çıktığında bu bilgisayarlar öncekilere göre çok küçük oldukları için micro computer olarak adlandırılıyorlardı. Microsoft da bu micro computerlara yazılım üreten ilk şirketlerden olduğu için adı micro computer software'in kısaltılmışı olan micro-soft'dan dur. Hatta şirketin ilk adı micro-soft'dur. Daha sonra aradaki -* işareti çıkarılmıştır. Ama microsoft'un şu anki logosunda bile - işareti küçük bir halde de olsa görülebilir.
    4 ... zall
  3. 3.
    rakip işletim sistemi olan linux'u bünyesine katmadıkça huzur bulamayacak,mükemmel donanımlar üreten,güçlü firma.ürettikleri xbox 360 isimli oyun konsolu takdire şayandır.
    1 -1 ... elendil
  4. 4.
    kendi programinin update'ini yapmadan önce uyari mesaji verip, "bak bu program internetten geliyor, öcü olabilir, bilgisayarinin icine edebilir, emin misin?" diye soran tek firma.
    6 ... aftermath
  5. 5.
    bilgisayar aleminin amerikası. bir bilgisayar aldığınızda size sormadan, çoktan windows almış oluyorsunuz. "birader bak istersen Linux var, bilmem ne var" diyen daha çıkmadı.
    3 ... maksat muhabbet
  6. 6.
    (bkz: turkisce vindovz ikspe)
    2 ... liberty
  7. 7.
    uğruna nice virüsler trojanlar yazılmış, atsan atılmaz satsan satılmaz bir işletim sistemini geliştirmiş (bkz: windows), geliştirdiği işletim sisteminde; cd-rw daha fikirken "kullandığınız sürücüde sorun oluştu üstüne yazılsınmı?" gibi sorulara rastlayıp gülmekten kırıldığımız, her masaya bir bilgisayar diyip harbiden dediği çıkan bi adam tarafından kurulmuş amerika merkezli yazılım firması.
    2 ... sfp
  8. 8.
    kendi adına mp3 player üreterek iPod ve iTunes ile rekabetini artıracak şirket.
    http://www.hurriyet.com.t...knonet/4600045.asp?gid=71
    1 ... laedri
  9. 9.
    http://img125.imageshack....mg125/8493/sikayet4hr.jpg

bir tanıma ihtiyaç duymadan kendini anlatan yazılım firması.
    2 ... sfp
  10. 10.
    en küçük yumuşak hede.
    2 ... jagatai