1. 1.
  elektrikli ev aletleri üreten ve satan bir dünya markasi, uzun yıllar besiktasjknin profesyonel ve amatör tüm branslarindaki vazgecilmez sponsoru olmus, besiktasjk ile ozdeslesmistir, an itibari ile ingiliz takımı millwallun formasında reklamları yer almaktadır.

  (bkz. sporun ve sporcunun dostu olarak beko)
  (bkz. cinden ithal edilen urunlerin uzerine kendi markasini koymak)
  3 ... alen markaryan
 2. 2.
  berker isminde birine takılabilecek bir lakap. *
  2 ... severus snape
 3. 3.
  Türkiye nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950 li yıllarda, Koç Holding in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı. O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu. 1954 te kurulan şirketin ismi, Bejerano nun ve Koç un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, şirket faaliyete geçemedi.

  O yıllarda, General Elektrik ampullerinin satış ve bayiliğini kurma fırsatı doğunca, konserve şirketinin ismi Beko Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi. Böylece, Anadolu da ilk kez bayilik sistemi kuran Vehbi Koç, Arçelik ürünlerini de bu sistemle tüketicinin evine kadar ulaştırdı.

  1977 yılında Arçelik distribütörlüğünü Atılım a devreden Beko Ticaret, 1983 yılından itibaren güçlü tecrübe birikimi ile Beko markası adı altında Türkiye beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermeye başladı.

  Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu nun 1990 lı yıllardan itibaren yurt dışı faaliyetlerine yönelmesiyle, Beko ihracat markası olarak belirlendi.

  2000 yılına gelindiğinde ise Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu nun yeniden yapılanması sonucu Beko, Beko Ticaret A.Ş. bünyesinden çıkarak, Arçelik markası ile birlikte Arçelik A.Ş. çatısı altına girdi.

  Yurt dışına kendi markasıyla satış yapan ilk marka olma özelliğini taşıyan Beko, "Dünya Markası" olma hedefiyle yola çıktı. ilk başarısını Türkiye pazarında kazanan Beko, bu başarıyı yurt dışına da taşıyarak, bugün dünyanın 100 den fazla ülkesinde milyonlarca insanı markası ile tanıştırdı.
  5 ... trda
 4. 4.
  premier league maçlarını izlerken reklam panolarında ismine rastlanan bir marka.
  2 ... kemalettin şentürk
 5. 5.
  bir dünya markası.
  2 ... hendrix
 6. 6.
  sloganını alinur velidedeoğlu'nun yarattığı marka.*
  1 ... cikarinbeniburdan
 7. 7.
  arçelik ve diğer beyaz eşya markalarına göre daha uygun fiyatta ve kaliteli ürünler sunar piyasaya.
  ... trinfr
 8. 8.
  bir galatasaraylı olarak beşiktaş formasının önünde görmeye alıştığım,formaya da çok yakışan marka.beşiktaş formasının önündeki beko yazısı kaybolduğundan beridir garip bakmaktayım beşiktaş a nedense birçok beşiktaşlı arkadaşım gibi...
  1 ... disco inferno
 9. 9.
  bekir adlı birinin lakabı olabilme potansiyeli vardır .
  ... gerko
 10. 10.
  reklamlarının kalitesi ürünlerinin kalitesinden kat be kat üstün olan marka.
  ... butters