bugün

konya merkezli bir otobüs firması.
dünyanın en kötü otobüs firmasıdır.
dondurmacısı vardır çeşitli yerlerde, çınarcıkta. hepsi de hakiki olduklarını iddia eder biz de yeriz hepsinden hepsi de güzeldir..
konya nın yerlisi olan bir insanın sahibi olduğu birçok alanda faaliyet gösteren şirket. konya daki şehiriçi servislerin kalkmasından sorumlu tutulan firmadır. sahibi hakkında gördüklerim ve duyduklarım hiç hoş değil.
genellikle eski model setra otobüslere sahip otobüs firması.
setra otobüslerinin türkiye dağıtımını acaba bu şirket mi yapıyor dedirten,metro'nun gelmesiyle karizması çizilmiş konya'nın otobüs şirketi.
http://www.ozkaymak.com.tr/
bilet fiyatları en ucuz olan otobüs firmalarından biridir. lakin tercih edilecekse, ucuz malın yahnisi hesabı her şey göze alınmalıdır. lahmacun yiyenden tutun da ayakkabılarını çıkaran ve uzanmaya yeltenen insanlarla kaynar. kendine ait bir yeri olmadığı için anadolu yakasında harem de durur.
külüstür setralara sahip otobüs firması.
konya merkezli şirketler grubu. otobüs turizm taşımacılık gibi alanlarda çalışırlar.
Rahat konya tarafına gidecekseniz ilk tercih bu firma olmalıdır.
bir bardak meyve suyunu çok gören berbat otobüs firması(iki defa istememe ragmen).rezil olmak için terich edilebilir.
konyalılar tarafından kontur'dan sonra tercih edilen otobüs firmasıdır.
Konya - afyon yolu uzerindeki krom- magnezit ocaklarini isletecegiz diye icine Eden, otobus firmasi.
(bkz: Eşek ne anlar hoşaftan)
çınarcık'taki şubeleri müthiş olan dondurmacı. adamların dondurmaları harbiden kaliteli.
antalya'nın en ünlü otellerinden falez oteli satın alarak özkaymak falez otel yapmış, popülaritesinin içine etmiştir.
Antalya daki Falez Hoteli satın alan Konya menşeili otobüs firması.
konyada yaşayan herkesin bildiği büyük firma.
sahipleri konya'nın köklü ailelerinden olup birçok alanda yatırımları vardır.
konyalılar otogara girince direk özkaymak yazısını arar. müşteri kitlesi sadıktır.
ancak araç filosunun eskiligi ve diger firmalara nazaran kötü olan hizmetleri nedeniyle müşterilerinin büyük kısmını kaybetti diyebiliriz.
kontur ise en büyük rakibidir.

aylar sonra gelen edit :
olmayan hatta bilet satarlar, müşteriyi mağdur etmede üzerlerine yoktur.
otobüs personeli yobaz ve kabadır, müşteri memnuniyeti umurlarında olmayan bir kavramdır.
özellikle harem otogarı içinde bulunan yazıhanelerinin önünden dahi geçmeyin.
kullanmayın, kullandırtmayın.
duyduğuma göre afyon kökenli bir firma olduğundan yolculara topkek yerine afyona has olan keşkek ikram ediyorlarmış.
bir kamil koç değil.
konyanın konturla beraber en eski en önemli iki otobüs firmasından biri.

eski otogarın karşısındaki otelde bunların. ayrıca alanyada falan da otelleri var.
antalya' da ki otellerine sezonda single erkek almazlar.
aynı bileti iki yolcuya satıp, itiraz edildiğinde "artık birisi şoförün yanında idare eder havzaya kadar" şeklinde pişkince cevap verebilecek personellerden kurulu dandik şirket. amınıza koyayım sizin. sahtekar herifler. bu lafın kalp ameliyatı geçirmiş anneme söylenmesi ve şoför yanına kendisine yer gösterilmesi de ayrı bir orospu çocukluğu değil de nedir sözlük?

edüt: kardeşime de muavinin yattığı bölümü teklif etmişler yol boyunca. amına koduklarım. şaka değil gerçek bu. aldığımız 2 koltuk biletini 2 defa satıp bir de yazdıklarımı söyleyecek kadar pişkin bu firma çalışanları.
uşak otogarındaki yazıhanesi, oranın çalışanları, geç kalkan otobüsleri, kalkması için 1 saatten fazla bekleten servisleri ile beni deli eden otobüs firması. izmir'deki özkaymaktan ne kadar memnun kaldıysam uşak'takine o kadar lanet etmişimdir. ucuz olmasına ucuzdur ama başlarına buyruk hareket etmelerine katlanmak lazım. sağları solları belli değil zira. beni akşam saati tek yolcu olduğum halde servisle kampüse bırakmışlıkları da var, aralarında yer aldığım birkaç kız öğrenci grubunu akşam saati ortada bırakıp yağmur altında belediye otobüsü beklemeye, ıslanıp hasta olmaya mecbur bırakmışlıkları da. güvenmek zor.

ayrıca çalışanlarının online bilet olayından zerre anladığını sanmıyorum. otogardaki kadın birine sövüp duruyordu, öğrenciler internetten sorgusuz sualsiz alıyorlar diye. belli ki kadın online biletin olayını anlamamış. madem rahatsızsın, iptal et o zaman online bilet olayını.

ikram olayını unutun zira her otobüs seferinde ikram yapmıyorlar. eğer kullanacaksanız otobüse binmeden önce kendi suyunuzu vs kendiniz alın dışarıdan. bagaj fişi de vermezler çoğunlukla. valiziniz kaybolunca ne olur bilmem. bazı muavinleri ısrar ettiğinizde bagaj fişi veriyor ama.

bir de bunlara binen insanlar koyun gibi oluyorlar, yaşanan mağduriyetlere ses çıkarmıyorlar. bi keresinde izmir otobüsü 2 saat kadar geç kaldı, 40 kadar yolcunun 10 tanesi gidip 'noldu bizim otobüs?' diye sordu, anca 5 kişi (ben dahil) falan isyan etti. 40 yolcudan bahsediyorum... neyse özür bile dilemediler. paramı iade et diyenleri terslediler falan. bi keresinde de servis için benzer şey oldu. 7-8 kişi 1 saat boyunca servisin içinde kalkmasını bekledik, kimse ses çıkarmadı. en sonunda ben gittim söyledim ama pek önemsemediler. yani müşterileri de şikayet etmiyor, zamanları ve paraları bol (!) olsa gerek.