bugün

entry'ler (95)

muradiye hali sahasi

bursa merkezde, muradiye mahallesinde, muradiye parkı içerisinde bulunan, yıllardır abonesi olduğumuz, merkeze yakın, ulaşımı kolay, fiyatı uygun, biraz küçük, sıcak su sorunu yeni çözülmüş, bursanın en eski futbol kuluplerinden muradiyespora ait hali saha.

medical park

kan emici hastane, gereksiz yere size bir sürü test yaptıran, elli ayrı bölümüne gönderen, test sonuçlarını bir hafta sonra veren, en az devlet hastanesi kadar sıra bekleten ticarethane, aman diyim...

amiral battı

hemen peşinden yapıştırılan "çok mu acıttı" lafıyla beni 90 lı yıllara götüren ibare

boyu 1 80 olup 37 kilo olan insan

askerlikten yırtan(!) insandır

ketchikan

Gidilesi görülesi, şirin bir balık kasabası. baya uzak ama

paranın satın alamayacağı şeyler

ölüm paranın satın alamayacağı şeydir.

turban sorunu yoktur

(bkz: türban diye bişi yoktur)

ihsas i rey

Tarafını belli etme anlamına gelmektedir.

günün tek cümlelik özeti

22 temmuz
dünya g.t olma günü.

22 temmuz 2007 seçimlerinin gösterdikleri

`her şeyin bir ilki vardır. boynuz kulağı geçmiştir. insanlar da toplumlar da kendi kaderlerini kendileri belirler. ve toplumlar nasıl hakediyorlarsa öyle yönetilirler.
tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyoruz ve küçük hesapların (şu anda bu platformda da şahit oluyoruz) artık bitmesini ve kutuplaşmaların sona ermesini diliyoruz.`

aşk

Aşk mıdır ki can-ı dil mülkünü yağma eyleyen
Aşk mıdır sinem içinde gelip de ca eyleyen
Aşk mıdır ki boynuma takıp bela zincirini
Gezdirip mecnun gibi alemde rüsva eyleyen…

Aşk mıdır ki bivefa güller elinden geceler
inletip bülbülleri ta subh-u güya eyleyen
Aşk mıdır ki bir keman ebru nigarın yadına
Ok gibi kaddimi büküp benim de ya eyleyen…

Aşk mıdır ki fenni derdi okutup aşıklara
Fasl-ı babı sinemin levhinde inşa eyleyen
Aşk mıdır ki bu Muhibbi sinesine dağ vurup
Ahir anın gözleri yaşını derya eyleyen…

Muhibbî ( Kanuni Sultan Süleyman )

aşk

ayn-şın-kaf

cheb mami

bazı şarkıları :

baida
fatima
madanite
rabi

allah ın dediği olur

doğrusu : Allah'ın dediği oldu."

bursa anadolu imam hatip lisesi

bir dönem bursa anadolu imam hatip koleji diye adlandırılan uludağın eteklerinde meskun eğitim kurumu.

ahmet necdet sezer

görev süresi dolmasına rağmen hala koltuğundan kalkamayan, bunun yanında chp ve diğer muhalefet partilerine muhalefet etmenin ne demek olduğunu öğretmiş olan, tez zamanda siyaset sahnesinde yani er meydanında görmek istediğimiz, yasaların arkasına sığınmadan cumhurun karşısına çıkarak cumhura başkanlık edilip edilemeyeceğini bize öğretmesini istediğimiz-ki şu anda buna cesareti olmadığınından mütevellit bu konuyla ilgili yasayı veto etmiştir- chp baş noteri.

şiir

Ve gözlerin
ve gözlerin düşen aklıma,
ifşa eden beni ve teslim alan
nazarın, fasılasız savursun cesedimi
ve konsun bedenime, ihtiyarlasada ellerim

her an takatim kesilir, titrek kederim
ne olur zaman; seni bana üflesin
kaç gün, kaç ay, kaç an bekledim beklerim
bir nefes alış veriş, ellerin ellerim...

kuveytturk

arap sermayesiyle kurulmuş, faizsiz bankacılık anlayışıyla çalışan katılım bankası.

ezan

az sonra okunacak olan çarğrıdır. ve bu saatte okunanında ki sabah ezanıdır şöyle der müzezzinler "essaletü hayrun minen nevm." yani namaz uykudan hayırlıdır. bu çağrıya kulak verilmelidir.

asos

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı deniz kenarında müthiş bir tarihi ve turistik mekandır. (bkz: behramkale)