bugün

bir resimde herhangi bir nesnenin belirgin bir şekilde görünmesini sağlayan çevre çizgisidir.
konyanın düşük kalitedeki otobüs firması. kesinlikle tavsiye edilmemeli. bardağın hesabını yapıyorlar.
(bkz: kontor)
bazi insanlarin kontor yerine kullandigi sozcuk.
(bkz: kontur strayk)
Konya Turizm Seyahat A.Ş.
Konya merkezli otobüs firması
http://www.kontur.com.tr
gayet düzgün hizmet veren, fiyatları diğer birçok firmaya göre daha yüksek olan otobüs firması.

tek kötü tarafı, muavinlerinin hafiften kaba olması. beni kampüsün önüne gelince uyandırır mısınız demez olaydım, o ne çeşit bi uyandırma stilidir yahu.. 'gızım! gızım gahk, geldik!!' nidalarıyla, dürterekten.. ayıp valla yaa.. *
yüzeyleri sınırlandırmaya yarayan ince - kalın çizgilere denir.
konyanın tek adam akıllı otobüs firması, fiyatları pahalıdır sonuçta konyanındır iş yapmaz.
dün itibari ile kullanmak durumunda kaldığım firmadır. direk istanbul expres seferi olması nedeniyle tercih edilebilir.
yalnız hiç bir özellik sunmayan firmadır. artık bir çok firmada görülen kişinin tercihine bırakılmış kulaklık versiyonlu iç devre radyo-tv sistemi yok mesela.
hemen hemen bütün otobüsleri trawego marka olan firma. muavinlerinin seçiminde pek de seçici davranmadıklarından; metrodan sonra ikinci tercih olarak düşünülebilir.
yıllardır tercih ettiğim, bende hiçbir defasında olumsuz bir izlenim bırakmamış, hatta tam tersi, diğer birçok firmaya oranla gayet kaliteli hizmeti olan, birçoğuna göre çok daha profesyonel, müşteri memnuniyetine önem veren, hizmette de cimrilik yapmayan, fiyatları da normalin üstünde olmayan, bu sebeplerden dolayı tercih edilmesi gereken, kesinlikle tavsiye edilir otobüs firması.
resimde nesneyi belirgin gösteren çevre çizgilerine verilen ad.
Hostların papyon taktığında kibar olduklarını zanneden firma.

yerime geçmek için koltuğun üzerindeki yastıkları diğer koltuğa koyduğum sırada yastıklar koltuklardan düşer ve hikayemiz böylece başlar:

-Yere atma lan o yastıkları!

+Şey ben yere atmadım. bakın bu koltuğun üzerine koydum oradan düştü.
(bkz: altur)
konyaspor'a da sponsor olmuş olan otobüs firmasıdır.
Genel binalari Ankara yolu uzerinde, yamulmuyorsam hekimoglu un fabrikasinin yaninda bulunur. Otobusleri gercekten son model olup, Istanbul, Ankara gibi yerlere giderken ilk terciginiz olmalidir. Otobuste ikramlar konusunda surekli bir iyilesme soz konusudur. Metro dahil butun firmalAri kullanan biri olarak soyleyebilirimki en iyi servis bu firmanindir. Amblemi kartal basi seklinde tasarlanan bu firma surekli kirazlibahçe dinlenme tesislerini, kullanir, ayni zamanda.
(bkz: Aşağıda kontur yolcusu kalmasın)
konyada her yeri reklamları ile donatan, koltuk plus adını verdikleri hizmeti başlattıklarını ilan eden konyalı otobüs firması. reklam afişlerine bakarsanız karasal yayını, dvd film kanallarını izleyebileceğinizi ve radyo dinleyebileceğinizi zannedenersiniz ama durum elbette ki böyle değildir. yalnızca ankara ve istanbul'a giden otobüslerde bu hizmet sunulmaktadır ve topu topu da 5 tv kanalı, 2 de radyo kanalı mevcuttur. özetle ayıp etmiş firmadır.
teknoloji manyağı olmuş otobüs firması.

koltuk plus hizmeti sayesinde 6 adet tv kanalı ****** 2 adet dvd film kanalı 4 adet müzik kanalı ****takip edilebilmekte, ayrıca wireless hizmeti sunulmakta ve ayrıca gps desteği ile uçaklarda olduğu gibi o anda nerede olduğunuzu görebilmektesiniz.
otobüslerine koltuk arkası ekran eklemesiyle konset ve özkaymak'a fark atmış konya'nın otobüs firmasıdır. fakat tek artısı da bu ekranlardır.
briçte deklarasyon sırası gelen oyuncunun rakibin en son deklare ettiği kontratı * yaptırmayacağı iddiası olarak yaptığı ve kontratın batması durumunda cezasını, çıkması durumunda ödül puanını ikiye katlama özelliği olan deklarasyondur.

(akabinde diğer üç kişi pas geçerse, konturdan önce en son deklare edilen kontrat oynanır. ancak kontura son deklare edilenden daha yüksek bir kontrat deklare edilerek veya "sürkontur" deklarasyonu ile yanıt verilebilir.)
(bkz: sürkontur)
briçte bir terim.deklarasyon sırasında X ile gösterilir.rakibin deklare ettiği kadar el alamayacağını iddia etmektir.
Briçte kullanılan özel bir terim. Kullanıldığı yere göre anlamı değişir. Gerektiğinde ceza anlamı taşıyan kontur gerektiğinde de uyandırma* işine de yarar. işlevseldir; fakat her uyandırılmaya çalışanda olduğu gibi yanlış bir şekilde kullanılırsa geri dönüşü fena olur. Tıpkı ceza olarak kullanıldığında olduğu gibi.
sembolü gülen surat olan ve gayet memnun kalınacak otobüs firması.
Su an seyahat etmekte oldugum otobus firmasi. Begenmeyeni cok ama ben begeniyorum. Adamlar kulakliklar icin tek kullanimlik kiliflari bile dusunmusler. Birinde gorevli yuzunden otobusu kacirmistim, sagolsun muduru geldi hemen arabasiyla otobuse yetistirdi.