bugün

televizyonları ile ün yapmış japon firması.
dünyanın en büyük teknoloji devi,şirket sahipleri ise dünyanın en küçük insanları.
(bkz: japonlar)
(bkz: mühim olan boy değil)
bir zamanlar midnight express filmini CD/DVD Player alanlara ücretsiz veren, yönetim kurullarında yine bir zamanlar türk düşmanı kimsenin bulunduğu ünlü ses-görüntü teknolojisi devi.
bir insan üretmeleri eksik denilen sağlam şirket.
yüksek fiyatlı ürünlerinin son damlasına kadar hakkını veren, kalite markası, teknolojik harikalar dünyası.
(bkz: playstation)
ürettikleri herşey gözü kapalı alınabilir.*
walkmanin mucidi.
Küçücük ve incecik fotoğraf makineleri üreten firma.**
(bkz: Cyber-shot T7)
japon yapıyor abi repliklerinin muhatabı japon firması. adamlar yapıyor abi. *
ses sistemlerinde rakipsiz ama cep telefonunda hala nokia ile yarışamayacak japon firması
sony tekno tekelci bir firmadır. ürettiği teknolojiler ve ürünler, uyguladığı yanlış pazar stratejileri yüzünden pazarda hak ettiği yeri bulamamıştır. örnek vermek gerekirse;
-beta kasetler ile vhs kasetleri verebiliriz. beta kasetler görüntü ve ses kalitesi vhs göre* daha üstün olmasına rağmen vhs'ler kadar pazar payı kapamamıştır.
-yine sony ürettiği md pazarda yer bulmakta zorlanmıştır.
-başka bir örnek ise*atrac formatıdır. atrac formatındaki parçalar mp3 formatının yarısı kadar yer kaplar *fakat buna ragmen mp3 formatının gölgesinde kalmıştır ki sony 2-3 yıl öncesine kadar ürünlerinde mp3 formatını kullanmıyordu bu da apple'ın işine yaradı ve ipod adeta rakipsiz bir pazar yarattı kendine. şimdilerde ise tarih memorystick ile tekerrür ediyor dense de ortak bir bellek türünün olmaması sony'yi bir nebze rahatlatıyor.
http://www.sony.com.tr/
insanda alışkanlık yapan aletlere imza atmış, sürekli kendini geliştiren ar-ge ye önem veren bir şirket.
elektronik bir alet alacağımda alışkanlıktan mıdır? bilinmez, ilk kez baktığım markadır. kaliteli olduğu zaten açıktır.
6 gb kapasiteli a-1000 ve 20 gb kapasiteli a-3000 walkman leri üreten japon teknoloji markası.
Kırgızcada ördek. Türkçede erkek ördek anlamına gelen suna ile benzeşiyor.
urettikleri laptoplara "stereo mix" koymayan ve bu acigi kapatmaya izin vermedigi icin ses kaydetmede sorunlar yasamama neden olan; amerika'daki yardim merkezi tarafindan sorunumu anlatinca "biz oyle karar aldik, yapabilecegimiz birsey yok." denilerek gecistirildigim, ama italya ve bruksel'deki yardim merkezlerindeki calisanlarindan "bize bu konuda cok sikayet var, uzerinde calisiyoruz, mutlaka size bilgi veririz, o zamana kadar soyle soyle idare edin." cevabini aldigim salak sirket.
utanmadan yaptıkları ürünlere dünyanın parasını isteyen şirkettir.
sloganı like no other olan kaliteli ürünleri ile önplana çıkan japon elektronik firmasıdır.
aldığım lcd televizyonun sağ köşesinde siyah noktalar oluştuktan sonra bir hafta içinde değiştiren markadır. ancak kendileri bunun ölü pixel olmadığını söylemişler ve ne olduğunu onlarda anlayamamışlardır. işin daha ilginç kısmı ise bu televizyonların oldukça steril bir ortamda üretildiğini ve nasıl böyle bir hata oldukğunu onlarda şaşkınlıkla karşıladılar. öyleki durumu japonya ya bildirip televizyonu taa oralarda inceleme için göndermeleridir.
Japon harikası vazgeçilmez teknoloji markası.
tüm dünya dillerinde en kolay telaffuz edilebilen kelime olduğu iddia edilen teknoloji markası. bir fransız bile hiç kasmıyormuş söylerken o derece.
her şeyin en kalitelisini ürettiği sanılan ama o kadar da abartılı olmayan marka.
müzik çalarlarının abartısız hepsine yakını *, çok az ses * çıkaran firma.

hayır belki ben kulağımı sağır etmek istiyorum, sana ne sony.