bugün

yeni nesil gençleri bir önceki kuşaktan ayırmama yardımcı olan Mel Gibson'ın başrolünde oynadığı bu serinin ilk filmi 1979 yılında çekilmiştir..
felaket sonrası dünya filmleri' nin ender iyi örneklerindendir. mel gibson' un henüz komedi - aksiyon rollere soyunmadan yaptığı ilk iyi işidir.
mel gibson güzel filmlerinden biri.
tina turner ında oynadığı (beyond thunderdome), en iyi üçlemelerden biridir.
yol savaşçısı olarak ülkemiz tvlerinde bir dönem gösterilmiş mel abinin hastası olduğum filmlerinden bir seri.
başrolde mel gibson'dan ziyade süper aracını gördüğümüz, çıksada izlesek denilesi film.
bi zamanlar titanic gibi dehşet gişeler yapan mel gibson ı daha önce hiç bu kadar perişan halde görmediğim film.
ilk filminde vasat bir polis memurunu canlandıran mel gibson ailesinin katledilmesiyle ölüm makinasına dönüşür ve seri başlar.ikinci filmde post nuclear havasında süren film fallout isimli oyunun ilham kaynağı olmuştur ve sıkı bir kurgusu vardır.üçüncü filmde ise başrolünü mel gibson la birlikte tina turner paylaşır fakat 2. filmin kalitesini yakalayamaz.
4. filmimin senaryosu ele alınarak bilgisayar oyunu yapılacak film serisi.

http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=13432
en iyi post apokaliptik filmler listelerinin tepesinde oturan nefis bir filmdir.

konya-aksaray karayolunda, filmdeki sahneleri birebir uygulamanız mümkündür.
2.si(road warrior) serinin tartışmasız en iyi filmi olan muhteşem üçleme. ilk film nükleer savaşın az biraz sonrasında geçer, max abi daha kafayı yememiştir ve ayakta durmaya çabalayan, yıkılmak üzere olan bir devletin polis kuvvetlerinde çalışmaktadır. ailesi öldürülür, max de böylelikle delirir. ikinci film savaştan baya baya sonra geçmektedir. devlet çökmüş, petrol neredeyse bitmiştir. üçüncü film ise ilk filmin 19 yıl sonrasında geçmektedir. max bu filmde gladyatörümsü bir abi olmuştur. her şeyiyle bir yana, efsane oyun fallout'a, ve hatta onun atası olarak da bilinen wasteland'e ilham kaynağı olmuş seridir.

(bkz: tek kolu yırtık deri ceket)
(bkz: dogmeat)
1979 Avustralya yapımı filmdir. 200 bin dolara mal olmuş, 99 milyon dolar gelir getirince devamı niteliğinde 2 film daha yapılmıştır. Bu filmde Mel Gibson daha toydur. Ama aynı bakışlara sahiptir.
araba ve aksiyon sahnelerini içeren serinin 2. filminden 25 dakikalık bir kesiti linkten izleyebilirsiniz.

http://www.streetfire.net...ax-2-car-chase_205042.htm

çocukluğumun kahramanıydı.
küçüklüğümde izlediğim efsanevi bir film serisidir. zamanına göre bu film serisinde felaket sonrası dünya'yı çok iyi yansıtmışlardı. aksiyon da çok iyiydi. mel gibson da kalplere kazınmıştı tabi bu film serisindeki hero olarak.
iki tane yeni filmi geliyormuş bu arada ; mad max furiosa, mad max fury road. 2012'De arada fazla zaman geçmeden iki film de 3d olarak vizyona girecekmiş.
11.10.10 tarihinde cnbc-e de 22:00 da yayınlanacak filmdir. yaklaşık 15 dakika sonra
kaos ve karmaşa dolu yakın gelecekte geçen bir post apokaliptik öncesi filmdir. serinin ikincisi ise işte post apokaliptik oluyor. zaman mekan belirsizdir, mevsim yoktur, gece ile gündüz tam ayırdedilemez. bir otorite vardır ama kimse takmamaktadır, çok boğucu bir atmosferi vardır. izlenmeden öleyim demeyiniz.
filmdeki köpekli konserve yeme sahnesi efsanedir.. kesinlikle izlenmeli..
fallout'un fikir babası..
düzenin kalmadığı, orman kanunlarının işlediği bir dünya da hayatta kalabilmek için güçlü ve acımasız olmanın gerekliliğini, insanoğlunun dejenerasyona ne kadar yatkın olduğunu anlatır.
70'lerde doğan kuşağın zihnine en kalıcı kıyamet sonrası görüntülerinin işlendiği filmlerden biridir. ilki gencecik bir Mel Gibson'un oynadığı 1979 tarihli filmdir. Gelen duyumlarda yakında usta yönetmen George Miller'ın Tom Hardy rehberliğinde "Mad Max" dünyasına adım atacağı konuşulmakta. Mad Max rolüne Tom Hardy yakışır mı? Bence süper olur.
2015te 5. filmi geliyormuş diye duyduğum muhteşem ötesi film. umarım doğru duymuşumdur.
Aksiyonun ve kovalamacanın eksik olmadığı mikemmel film.
Tam adı Mad Max: Fury Road olan, serinin 2015'teki son filminden bahsediliyor sanırım. Orijinal (ilk) Mad Max'te Mel Gibson vardır ve film, aksiyon sinemasının başyapıtıdır. Başlık düzeltilmeli, Karıştırmayın lütfen.
Bir gidiş bir dönüş izlediğimiz konusuz film. Sırf çekmek için çekilmiş, sırf aksiyon yapmak için çekilmiş. Gözlükler hatıra kaldı bilsek evden götürürdük.
kült versiyonunu izlemeden yeniden uyarlanan versiyonunu izlediğimde aklımı sinemada bıraktığım film. Film başladı birinci dakikadan sonra aksiyon bir başladı, filmin sonuna kadar bitmedi o aksiyon. muazzam bir filmdi. efendileri tebrik ediyorum.