1. 1.
  karadeniz şarkıcılarının en ciddiye alınasıdır. genelde ciddi şarkılar yapar. iyi de yorumlar. cerrahpaşa adlı şarkısı trt den onay alamamıştır. kazım koyuncu öldüğünde kardeşini kaybetmiş kadar üzülmüştür. aslen trabzon maçkalıdır.
  14 -3 ... pedaliza
 2. 2.
  1967 Macka/Trabzon dogumludur. karadeniz muzigini diger karadenizli turkuculere nazaran daha iyi tanitan ve sevdiren bir sanatci ve bestecidir. 2005 Ankara başkent grubu yılın Altın Adam odulu, 2005 magazin gazetecileri Yılın Sanatçısı, 2005 Kral TV Yılın Halk Müziği Sanatçısı gibi oduller almistir. Penceresi Onunde parcasi dinlenmelidir.
  5 -1 ... antistar
 3. 3.
  1967 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde doğdu. ilk orta ve Lise Eğitimini Maçka'da tamamladıktan sonra, istanbul Teknik Ünüversitesi Türk Müsikisi Devlet Konservatuarına girdi. 1988 yılında Konservatuarı bitiripaynı yıl istanbul Teknik Ünüversitesinde Sosyal Bilimler Master Eğitimine başladı. Karadeniz Müziğini Evrensel Müzik formlarıyla buluşturarak, özgün bir yapıda yeniden şekillendiren Volkan konak, ilk albümü "Efulim"i 1993 yılında yaptı. Albüm başta Karadeniz halkının ve müzikseverlerin beğenizini ve ilgisini kazandı daha sonra 1994 yılının Ekim ayında "Gelirmisin Benimle"adlı albümünü hazırladı ve askerlik görevi nedeniyle bir süre çalışmalarına ara verdi.

  Askerlik görevini tamamladıktan sonra hemen üçüncü albümü "Volkanik Parçalar"ın çalışmasına başladı. Üç aylık çalışmadan sonrada bu albüm Müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Volkan konak 1998 yılının Nisan ayında kendisi tarafından kurduğu "Kuzey Müzik Prodüksiyon" isimli firmasından "Pedaliza" isimli Albümünü Müzikseverlerin beğenisine sundu. 1993 yılından bu yana Albüm çalışmalarında yaklaşık elli adet bestesini sergilemiş ve bu çalışmalar sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler tarafından yılın sanatçısı seçildi. 1997 yılınıda Politika dergisi tarafından yılın en iyi Müzik sanatçısı seçildi. Volkan Konak'ın 1993 yılında ürettiği bir bestesinin tüm dünya hakları "Kuzey Müzik Prodüksiyon ile Fransız prodüktör Alain Finet tarafından yapılan sözleşme sonucunda Alain Finet tarafından satın alındı. Bu beste ispanyolca olarak tüm dünyada yayınlanmak üzere single olarak çıkarılacaktır.

  2000 yılında "Şimal Rüzgarı" adlı albümünü DMC'den çıkararak dinleyicilerine ulaştırdı. 2003 yılı Aralık ayında 3.5 yıl aradan sonra yine DMC etiketiyle yayınlanan "Maranda" isimli albümü ise büyük beğeni toplayarak 2004'e müzik dünyasının iddiaları yapımlarından biri olarak girdi.
  2 -1 ... cell-im
 4. 4.
  cem karacanın anısına çıkarılan mutlaka yavrum albümünde söylediği kavga adlı parça ile albümdeki en iyi performansı gösteren süper lazdır.
  2 ... registerlater
 5. 5.
  diğer karadenizli şarkıcılardan çok farklı, ayrı bir yeri vardır. özellikle "dido" isimli şarkısı dinlenmelidir.
  1 -1 ... denizci cakabey
 6. 6.
  (bkz: adamin dibi)
  1 ... juansebastianveron
 7. 7.
  babasının vefatında ilçede yapılan anons fıkralara konu olacak cinstendir. anonsu yapanın okuduğu metin şu şekildedir.(isimler uyduruktur)

  değerli büyüğümüz, aile babamız hasan konak hakkın rahmetine kavuşmuştur. cenazesi bugun maçka merkez camiinde kılınacak namazdan sonra aile kabristanlığına defnedilecektir.
  eşi: fatma konak
  kızları: asiye konak, emine konak
  oğulları: serkan konak, feikret konak veeeeeee volkaaaan konak!
  11 -1 ... palta
 8. 8.
  sevgilim
  yeşil eriğim benim
  ben içine hapsolmuş çekirdeğinim senin

  dizeleriyle başlayan "feriğim" şarkısını seslendiren tüm şarkıları da ayrıca seslendirirken yaşayan güzel insan.
  "herkesin bir derdi var" şarkısıda yıllar sonra türkü olacak cinsten bişey.
  4 ... firtina
 9. 9.
  yaz ayları haricinde istanbul maltepe sahilde kendisine ait olan şimal barda sahne alan karadeniz şivesi ile nazım şiirleri bu kadar mı güzel olur be kardeşim dedirten güzel insan
  3 ... yogurtmudedin
 10. 10.
  son zamanlarda mantar gibi türeyen karadeniz türkücülerini(!) gördükce daha fazla sevilmesi gereken türkücü.
  5 -1 ... imitasyon
 11. volkan konak Başlığındaki Önemli Entry'ler