entry'ler (3940)

game of thrones

internete sızdığına göre HBO mecbur haftaya 2 yada 3 bölüm birden yayınlar. Büyük bir skandal..

Ayrıca bazı kendi bilmezlerin hala spoiler nasıl verilir bilmediğini bize göstermiştir.

tom mu jerry mi

ikisi de milli değerimiz olup arada ayrım yapılmamalıdır. bizi böyle tomcu ve jerryci olarak bölmek isteyenlere fırsat vermemeliyiz.

tom jerry kardeştir, ayrım yapan kalleştir...

23 mart 2014 konya zincirleri kırıyoruz zirvesi

Eski Ankara taysasını bekledimiğiz zirvedir. Konya nın zirve konusunda en tecrübeli yazarı olarak bilgi ve birikimlerimi yeni kuşaklara anlatmaktan memnun olacağım. Trenle veya otobüsle, hatta uçakla gelecek varsa pick-up servisi sağlarız...

Ayrıca cafe reklamı vs denmiş. Mal mısınız arkadaşım? Konya daki en merkezi yerde Efulim. Eli ayağı düzgün bir yer sonuçta...

Şehir dışında olmazsam katılacağım zirve...

23 mart 2014 konya zincirleri kırıyoruz zirvesi

şehir dışına çıkmaz isem katılacağım zirve. Organizatörlere tavsiyem eski Konya zirve başlıklarına bakıp katılanları bilgilendirmeleridir.

polonyalıların türkleri sevmemesi

doğru olmayan önermedir. ne sevme ne de sevmeme durumu vardır, nötr diyebiliriz. adamına göre davranırlar.
ha sıkıntısı olan varsa haftaya oradayım, gitmişken kulaklarını çekerim sizin için.

rte nin sahte fotoğraf kullanması

o fotoğraf sahte değildir arkadaşım. Orjinal dediğiniz resimde bile M.Sarıgül yazısı görünmektedir. Abdullah Gül yazan dosyanın sağına bak bakayım ne yazıyor... Hadi şimdi silin bakalım entrylerinizi...

ey mit sen kime hizmet ediyorsun

israil e hizmet etmediği için karalandığı için Türk milletine hizmet ettiği aşikar olan kurum.

14 ocak 2014 ihh kilis ofisine polis baskını

Daha aranacak tırın iHH ya ait olmadığını bile bilmeyen insanların savunduğu baskındır. Daha tır aranmamış ama haberlerde aynı dakikada silah yakalandı diyor, ve siz bunu sorgulamıyorsunuz. ve bakın tekrar diyorum çünkü anlamayacak kadar aptal olanlar var, TIR i H H nın de-ğil.

Sizin görüşünüz zaten belli, ne desek ne göstersek boş. Bu yazdıklarımız da sizi bilgilendirmek için değil, aklında soru işareti olan ve her yerde mantıklı açıklamalar bekleyen kafası karışıklar için.

14 ocak 2014 ihh kilis ofisine polis baskını

iHH ofisinde çalışan biri için arama kararı çıkartılıyor. Adamın kendi adresi olmasına rağmen iHH vakfı nın adresi ev adresi olarak gösteriliyor ve burada arama yapılıyor. Dernek ve vakıfların aranması hakim iznine tabi olduğu için bu şekilde bypass yapılıyor. Aranan adamın bilgisayarını incelemek yerine tüm bilgisayarları incelemek istiyorlar. Alın bilgisayarlar şifresiz, belgeleri alabilirsiniz diyorlar ama olayı büyütmek adına tüm bilgisayarlara el koyuyorlar ki, kesinlikle yasa dışı bir durumdur.

Şöyle düşünün, yazarın birine dava açılıyor sözlükte yazdıkları için, polis adamın evine gitmek yerine Uludağ Sözlük bürosunu basıyor, tüm yazarların evlerine girip onların bilgisayarlarını toplayıp gidiyor.

amaç iHH yı yıldırmak, Mavi Marmara nın intikamını almak.. Ama millet artık kör değil, iHH yı da, Erdoğan ı da size yedirmeyiz...

geriden gelen adam

sanırım sözlükten en fazla keyfi alan yazardır. değişik bir stili var ve kendini fark ettiriyor.

28 aralık 2013 antalya depremi

Konya dan da hissedilmiştir. Arkadaş yalan söylemiyor...

erdoğan ın yolun sonuna gelmesi

(bkz: umut fakirin ekmeğidir)

dolar 2 15 euro 3 emeği geçenlere teşekkürler

Petrolü, doğal gazı, her türlü hammaddeyi dolar ve euro ile aldığımızdan dolayı dolar ve euro daki her türlü yükselme cari açığın artması demektir.

recep tayyip erdoğan

Abdülhamit e sövdüler, yerden yere vurdular, yerine gelen ittihatçılar 10 yılda koca imparatorluğu yıktı, sonradan vah biz ne yaptık, dediler.

Menderes, tek parti diktasını yıktı, Türkçeleştirdiğiniz ezanı serbestleştirdi, idamında zil çalıp oynadınız,

Özal, köprü yaptı karşı çıktınız, ihracata yol verdi, batarız diye milleti kandırdınız, arkasından sövdünüz, ölünce değerini bilemedik dediniz,

Erbakan 6 ayda ekonomiyi düzeltti, gazete manşetleri ile irticacı diye indirdiniz, şimdi boy boy resimlerini editleyerek Erdoğan a ettiği bazı sözler nedeni ile kral yaptınız, cenazesine çelenk gönderdiniz, timsah gözyaşı gönderdiniz utanmadan,

Erdoğan ın arkasında halktan ziyade işte bu 4 büyük şahsın manevi gücü vardır. Her 20 yılda bir yapmaya alışık olduğunuz darbeyi bu sefer size yaşatmayacağız. Müslüman isyan etmez, kavgaya girmez anlayışı ile bundan önce her türlü zulme ses çıkarmamış bu millet bu sefer susmayacak. Sizin gibi hainlere, kendini bilmezlere, saf ama kötü yöne yönlendirilen adamlara Erdoğan ı yedirmeyiz.

(bkz: Dik dur eğilme bu millet seninle)

26 aralık 2013 seçim anketi

halkın nabzının sözlükte attığına inananların kendi kandırdıkları ankettir. ağababalarınız her seçimden önce "bu sefer kesin bittiler" diyorlardı ama her seçim gecesi de kuyruklarını kıstırıp yataklarında kıvrılıp ağlıyorlardı. Değişen bir şey olmayacaktır.

Kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz.

euro nun 3 tl olması

sen aynı yıl içerisinde gezi eylemlerini yap, yolsuzluk adı altında hükümeti sıkıştırıp ekonomiyi zora sok, sonra dolar euro niye çıktı. Hala da anlamıyorlar bu işten kim kazanıyor, kim kaybediyor.

27 aralık 2013 recep tayyip erdoğan ın açıklaması

kulaklardaki tıkaçları, gözlerdeki bantları çıkarınca gayet te mantıklı gelen açıklamalardır.

mhp ye oy vermeme sebepleri

"cevap4: mhp ırkçılık yapıyor.
mhp'nin kürt sorununa yaklaşımını okudun mu? çözüm önerilerini dinledin mi? "

ve

"bize damarlarında asil türk kanı dolaşan vatan evlatlarının oyu yetecektir."

gibi birbiri ile çelişen cümleleri içerisinde barındıran bir serzeniş. Hem Türk kanı asil olacak, hem de eşitlik getireceğiz demek sadece başkalarını aptal yerine koymaktır.

numan kurtulmuş

yeni kabine listesinde önemli bir bakanlık alması gerekmektedir. En temiz ve sağlam siyasetçilerdendir.

akp nin yine iktidar olacağı gerçeği

gerçekleştiğinde bazı kesimlerin ya ülkeden siktirip olup giderek, ya da kendi götlerine dinamit sokup patlatarak millete en büyük hayırlarını gerçekleştirecekleri durumdur... dört gözle beklemekteyiz...