bugün

entry'ler (400)

devlete kapak atmak

özel sektörde iş bulamamış yurdum gençliğinin son çaresi, ekmek teknesidir.

esenler otogarı

içinde kavuşmayı ve ayrılığı bir arada barındıran sevmediğim üst üste düzensiz bir terminaldir.

sözlük yazarlarının ruh halleri

hani hava böyle kapanır da yağmur yağacak gibi olur ama bir türlü yağamaz ya, her yeri bir nem bir kasvet kaplar, hah işte tam benim ruh halim.

karpuz

peynirle iyi giden meyvedir. Eskiler karpuz deyince şimdi olduğu gibi büyük diyarbakır karpuzundan ziyade, kara karpuz diye ifade ettikleri, büyük çekirdekli, şekerinden yenmeyen karpuzu anlarlar.

babalar günü

Sabah uyanırsın, gözlerini ovuşturup, bir heyecanla takvime gider gözlerin, aman Allah'ım bugün o gündür, içini bir heyecan kaplar sonra, yemeyip yediren, gerektiğinde ceketini satıp seni okutan babana armağan edeceğin 365 günün belki de en güzel minnettarlık günüdür o gün; sonra bir çiçek, bir torba dolusu şeker ve bir şişe suyla mezarlığın yolunu tutarsın...

2050 dünya su savaşı

mevcut olan su kaynaklarını heba ederken işin edebiyatını etmek için açılmış bir farazi başlıktır.

sözlük yazarlarının bugün yaptıkları

gündüz vakti çıplak gözle Uranüs'ü görmeye çalıştım, ama olmadı göremedim ve dans deyip günü tamamladım.

sözlük erkeklerinin ideal kız tipi

fiziksel değil ama ruhsal açıdan huzur veren kız tipidir, bir de trip atmaz.

eşiniz olacak kişiye not

sen, benim aşkım ve bebeğimin biricik annesi, ağustosta ülkemizi terk eden leylekler seneye mayısta tekrardan gelecekler ama ben seni her an sevmeye devam edeceğim.

20li yaşlardaki yazarların bile yazı yazabilmesi

daha olgunlaşmamış insan fikirlerini görebilmemiz ve aynı yazarın 30'lu yaşlara geldiğinde yazdıklarıyla çelişmesini ilerleyen 10 yılda görebilmemizi sağlayacak enfes durumdur.

fazıl say aydın mıdır sorunsalı

(bkz: fazıl baştan say)

boğazlı kazak giyemeyen insan

boğazı olmayan insandır, yoktur ki giysindir.

annelerin yaptığı sinir bozucu davranışlar

sabah erkenden okula kaldırmaları ve servise binene kadar daha doğrusu okula gittiğinizden emin olana kadar sizi takip etmeleridir.

hiç türbanlı kadın polis olmaması

realite dışında bir durumu anlatan başlık şeysi. türbanlı kadınlar da zaten polis olayım jandarma olayım efenim komando olayım diye ölüyorlardı zaten de olamıyorlardı.

patlak kadınların evlilik hayali kurması

aslında kadınları araba tekeri benzeri bir mal gözüyle gören zihniyetin benzetmesiyle ilişkin bakış açısını da yansıtır kendi içerisinde. patlak dediğiniz kızlar patlak diye gören sizlere düşsün diye bedduayı da içinde barındırmaktadır.

kadınların en çok evlenmek istedikleri erkekler

paralı, zeki, yakışıklı, kıskanç olmayan, her istediğini yapan, alan, getiren, en güzel yemek ve salataları hatta mangalı en usta şekilde yapan; olmayan erkektir.

sen kimseyi sevemezsin

her şarkının bir hikayesi vardır, bu şarkının da olduğu gibi. Çocuk bir kıza aşıktır deliler gibi sevmektedirler birbirlerini ve gün gelir çocuk iki senelik askerlik vazifesi için yollara düşer gurbete gider. Dönüşte sevdiği o güzel kızın zengin ve de yaşlı bir adamlar sırf para için evlendiğini öğrenir. Sonra bu sözler dökülmeye başlar dilinden "sen kimseyi sevemezsin, sevmeyeceksin" ve sonra bu şarkı dilden dile sanat güneşimize kadar ulaşır ve hepimizin yüreğine dokunan nağmelere dönüşür. Bu da benim hikayem olsun.

sabri sarıoğlu futbolcu olmasa ne olurdu

yengeç olurdu, yan yan giderdi.

televizyonu camdan aşağı atan adam

akrabalarını yolcu ederken yapıyorsa bunu televizyonla gidin televizyon gibi de gelin imasındaki adamdır, candır.

hacettepe tıp a yatay geçişle giren bakan kızı

ilgili belgede yılların TOEFL sınavı TOEFLE olarak ifade edilmiştir.