1. 1.
  sigarayı bırakmak isteyenler için bir antidepresan. an itibariyle* fiyatı 120 ytl civarında olan, fiziksel değil psikolojik olarak sigarayı bıraktırma iddiası olan bi ilaç. kullananların büyük bi çoğunun memnun olması ve 10 gün içerisinde sigarayı bırakması denemekte fayda var sözünü akıllara getiriyo.
  4 ... redwinemania
 2. 2.
  insan sigarayı bıraktığında ortaya çıkan yoksunluk belirtilerini azalttığı söylenen, sigaradan tad almamaya sebep olan, hatta tiksinti veren, insanın sinirlerini relaks eden*, abur cubur yeme isteğini baskılayan bir haptır. eczanelerde satılır ve kutusu 130 ytl'dir.
  1 ... salca
 3. 3.
  k0ntr0llü bir şekilde kullanıldıgı zaman yanında 60 gün b0yunca ne yapmanız gerektigini gün gün vurgulayan klavuz yardımıyla bırakmanız mümkün. sürekli yan etkilerinden bahsediliy0r. kullanıp sigarayı bırakan birisi 0larak yan etkilerini görmedim. tabi her ilaç gibi bununda standart yan etkileri var en büyük etkisi agız kuruluğu ve mide bulantısı. s0nuç 0larak harbiden bıraktırıy0r. 60 gün b0yunca da miden bulansın artık.
  ... raper
 4. 4.
  sayesinde sigarayı bıraktığım ilaçtır. yazılan yan etkilerinden sadece bir tanesine yakalandım. o da uykusuzluktu. sabahlara kadar oturmak biraz yorucu oldu ama sigarayı bıraktım. Öncelikle prospektüste yazıldığı gibi kendinize 2. hafta içerisinde bir gün seçeceksiniz bırakmak için. işte gün gün olanlar...

  1.Gün: Hiç bir etkisini göremedim. Akşama doğru canım daha fazla sigara içmek istedi.
  2.Gün: Uyanır uyanmaz hiç bu kadar çok canım sigara çekmemişti. Resmen kutuya saldırdım. Gün içinde inanılmaz şekilde sigara içiyordum. Sadece gece otururken 2 paket bitirdim ve içtiklerimden aşırı derecede zevk aldım.
  3.Gün: Ümitsizlik sardı birden. "Bırakamıcam galiba ben bu mereti bu ilaçla bile" diye düşünmeye başladım. Yine akşama kadar paket paket sigara içtim.
  4.Gün: Sabah kalktığımda evde sigaram yoktu. işe giderken bakkaldan paket aldım. Ama yaktığımda tadı berbattı ve dumanı gelmiyordu! Bir tane yaktım, o da aynı! bir tane daha bir tane daha!!! Olamaz sigaraların hepsi bozuktu! ofiste sekreterden marlboro istedim. onun da tadı aynıydı. gün içinde sigara içmek istedim ama içime çekemedim ve öylesine elimde dolaştırdım.
  5.Gün: Artık zoraki sigara içiyordum. çünkü ilaçla birlikte sigara içmek gerekiyordu. ama zorla içiyordum, tiksine tiksine.

  2. haftanın son gününü seçmiştim bırakmak için. bırakma günüm pazartesiydi. pazar günü evde otururken artık sigara içmememe rağmen bakkaldan gidip bir paket sigara aldım. ama onu da içemedim. pazartesi sabahı kalktığımda paketi çöpe attım ve sigarayı son kez gördüm. 3 aydan beridir de tık yok!
  4 ... ulyssesindublin
 5. 5.
  Eczanede çalışan amcaoğlum önerdi. 130dan 68tl ye düştü bi dene dedi.ben ise sigara için sevgililerinden ayrılabilecek, ailesiyle defalarca kavga edebilecek, 3 hafta sadece sigara parasını ayırarak aç gezecek kadar ona aşık olan şahsiyetim. diretmeyle aldım. ilk 3 gün bir tane atıyon bi sik anlamıyon. yan etkisi falan da olmadı bende sadece midemi ağrıttı ara ara. nese 4. gün oldu 2 tane atıyorum. gene bi dalga yok. işin garibi günde 30 tane içtiğim sigarayı 45 dala çıkardım. 5. günde aynı hiç değişen bişey yok. aynı terane, içimden benim 68 boşa gitti diye ağlıyorum derken babacım midemde bir ağrı başladı deli gibi kıvranıyorum. en son sigaramı 17:00 da içmiştim. ağrıdan 18:30 da yatağa girdim uyumaya. deli gibi dönüyorum yatağın içinde ama uyuyamıyorum. saat oldu 23:00. 6 saattir sigara içmediğimi farkettim. ve o gazla uyudum ertesi gün 12:30 da uyanmışım ve içmicem dedim bıraktım. canın sigara çekmiyor ama alışkanlık sadece. yemekten sonra arıyon. sabah uyanınca arıyon. içinde azcık bırakma isteği varsa bırakabiliyon. ben bile bıraktım. çevremdeki kimse inanamıyor. ilacı bırakmanız için tavsiye ederim. ama iradenizi kullanın almayın. yan etkileri çok. *
  1 ... ghettoda yasayan tiky
 6. 6.
  sigara illetinden kurtulmak isteyip de, kendi iradesiyle bırakamayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim ilaçtır. çok kişide işe yaradığına şahit oldum.
  1 ... majorzero
 7. 7.
  sigarayı gerçekten bırakmak isteyenlerin irade desteğinide ihmal etmeden düzenli olarak günde iki defa kullanması gereken antidepresan.
  kullanımın ikinci haftasında bırakmak tavsiye ediliyor.
  kendinize birgün belirliyorsunuz ve o güne kadar kullanmaya devam ettiğiniz sıgarayı o gün itibari ile içmiyorsunuz.
  tabii ki bu eylem kişiden kişiye değişiyor.
  o gün içmemenizi sağlayan ilaç değil, o sadece size ve iradenize destek veriyor.
  örneğin ben yirmi gündür kullanıyorum ve hala sıgarayı bırakamadım ve en sonunda ilacı kullanmanında etkisi ile daha kötü bir hale geldim. dün gece saat 20:00 itibari ile son sıgaramı içtim ve kalkalı iki saat oldu, sıgara içmedim, içmeyeceğim. bu sefer kararlıyım...
  görüldüğü üzere karalı olmak, en küçük arzu, kriz ya da sinire yenilmemek çok önemli.
  güçlü bir silah ama savaşı bitirmeye yetmiyor.
  savaşacak ve zaferi kendiniz kazanacaksınız.
  ilacın prospektüsünde de neden sıgarayı bıraktırdığının bilinmediği belirtiliyor.
  zyban aslında sıgara bıraktırma ilacı değil, o bir anti depresan ve çok etkili bir antidepresan.
  bir sürüde yan etkisi var.
  halisünasyonlar, uyku bozukluğu, korkunç kabuslar, uzun süreli sersemlik hali, mide bulatısı, kilo kaybı, vesaire, vesaire, liste uzayıp gidiyor.
  zyban kullanacaklara tavsiyem ilacı kullanmadan önce kesin ve kesin sigarayı bırakmaya karar vermeleri.
  edit: bir kutudan az zyban, güçlü bir irade, sonuç iki aylık sigarasız hayat.
  bununlada kalmadı, sigara içilen mekanlardan ve tabii ki alkolden uzaklaşma, düzenli spor, fit bir vücut, hatta atletik bir vücuda doğru katedilen ciddi bir yol, düzenli uyku, az sinir, az stres, bol ve düzenli bir cinsel hayat.
  1 -1 ... turkpence
 8. 8.
  Zyban 300 mg kullanıyorum sabah akşam birer,10. gündeyim,bırak tiksindirmeyi,sigarayı daha rahat içiyorum sigaranın ağzda bıraktığı kötü tadı dengelemek için içilen çay,kahve onları yaraıya indirdi,kısacası bıraktırömıyor daha rahat içiriyor!!

  Ya bu ilaç sigara bıraktırmıyor yada ben etkili olmayan şansız bölümdeyim yada acaba dozajımı az,10 senedir,günde 1.5,2 paket içiorum.
  Champix denicem %45 başarısı varmış,inş. o bölüme gireririz,oda olmazsa biorezonans denicem hepsini denicem bıktım,biraz olsu nbende bırakabiliyim aq!
  O ne hoca,pikaçu seni seçtim hesabı gün seçme,hadi bende yarın,11.günü seçtim,parayı boşuna verdik gibime geliyor..
  -1 ... unknownx
 9. 9.
  kullandım ama ne etkisini ne de yan etkisini gördüm.
  ... trust me i am a doctor
 10. 10.
  sigara bırakmak için yardımcı ilaçtır. sigara bırakmak için gittiğim doktorun tavsiyesiyle yarın kullanmaya başlıyacağım. fiyatının üstümde yaptığı etkiyi kendisinden de görmek isterim.

  not: ilacın hakkını yememek lazım yaklaşık 3 aydır sigara içmiyorum ve güzel olan tarafı çekiciliğide kalmadı.
  2 ... simillay