bugün

zyban

sigarayı gerçekten bırakmak isteyenlerin irade desteğinide ihmal etmeden düzenli olarak günde iki defa kullanması gereken antidepresan.
kullanımın ikinci haftasında bırakmak tavsiye ediliyor.
kendinize birgün belirliyorsunuz ve o güne kadar kullanmaya devam ettiğiniz sıgarayı o gün itibari ile içmiyorsunuz.
tabii ki bu eylem kişiden kişiye değişiyor.
o gün içmemenizi sağlayan ilaç değil, o sadece size ve iradenize destek veriyor.
örneğin ben yirmi gündür kullanıyorum ve hala sıgarayı bırakamadım ve en sonunda ilacı kullanmanında etkisi ile daha kötü bir hale geldim. dün gece saat 20:00 itibari ile son sıgaramı içtim ve kalkalı iki saat oldu, sıgara içmedim, içmeyeceğim. bu sefer kararlıyım...
görüldüğü üzere karalı olmak, en küçük arzu, kriz ya da sinire yenilmemek çok önemli.
güçlü bir silah ama savaşı bitirmeye yetmiyor.
savaşacak ve zaferi kendiniz kazanacaksınız.
ilacın prospektüsünde de neden sıgarayı bıraktırdığının bilinmediği belirtiliyor.
zyban aslında sıgara bıraktırma ilacı değil, o bir anti depresan ve çok etkili bir antidepresan.
bir sürüde yan etkisi var.
halisünasyonlar, uyku bozukluğu, korkunç kabuslar, uzun süreli sersemlik hali, mide bulatısı, kilo kaybı, vesaire, vesaire, liste uzayıp gidiyor.
zyban kullanacaklara tavsiyem ilacı kullanmadan önce kesin ve kesin sigarayı bırakmaya karar vermeleri.
edit: bir kutudan az zyban, güçlü bir irade, sonuç iki aylık sigarasız hayat.
bununlada kalmadı, sigara içilen mekanlardan ve tabii ki alkolden uzaklaşma, düzenli spor, fit bir vücut, hatta atletik bir vücuda doğru katedilen ciddi bir yol, düzenli uyku, az sinir, az stres, bol ve düzenli bir cinsel hayat.
güncel Önemli Başlıklar