bugün

trt'de başlayacak yeni dizi.
Tarihi dizi mevzusunun habil'le kabil'e kadar uzayacagini gostermis yeni dizi.
trt'de tanıtım fragmanı dönmeye başlayan yeni dizi. anlaşıldığı kadarıyla osmanlı beyliği'nin kuruluş dönemini konu alacak. her ne kadar tanıtımından klişeleri kullanan, hamaset modunda bir dizi olacağı imajı belirse de; hemen hüküm vermeyip izlemek, görmek lazım. beylikler döneminde geçen bir dizi konsepti geniş potansiyeller taşıyor neticede.
Müziği ve fragmanıyla etkileyen bir diziye benziyor . Diziye aşk meşk karıştırmadan ilerletebilirlerse ne mutlu ...
muhtemelen islami, hatta sünni ögeler katılacak olan dizi.
o dönemde ertuğrul'un aşireti bırak sünniydi demeyi tam olarak islam'a mensuptu demek bile zor.
aralık ayında piyasaya sürülecek olan yeni trt 1 dizisi.
10 aralık saat 19:55 te trt ekranında olacak olan dizi.
10 aralık çarşamba günü saat 19.55'de başlayacak olan dizi. Ertugrul gaziyi, engin altan duzyatan oynuyor.
trt'nin yeni dizisi.

fragmanı çok güzel, allah için beğendim. inşallah devamı gelir.
boktan olduğu daha fragmanından belli olan dizi... efendim bizanslılar türklere zulmediyor, savaşa kışkırtıyor filan... sanırsın ki anadolu'da türkler mukimdi, bizanslılar saldırdılar!... yahu saldıran bizdik, durmadan yağmalayan bizdik... bizden önce araplar saldırdı, onların gücü tükenince biz devam ettik.

burası öyle garip bir ülkedir ki herkes kapadokya'daki yeraltı şehirlerini bilir ama durup bir sormazlar "rumlar neden zahmet edip, bunları yapmış?" diye... kimi geri zekalı uzaylıların yaptığını filan sanır...
anadolu tarihinin en kaynayan zamanını işleyen dizi. normalde çok güzel işler çıkar burdan: mesela flashbacklerle babai ayaklanması anlatılsın, kösedağ savaşı'na gidilsin, cimri olayı aktarılsın, ertuğrul gazi'nin anadoluya girdikten sonra tekrar orta asya'ya (aslında hazar gölünün hemen doğusuna) dönen sungur ve gündoğdu adlı iki kardeşinden bahsedilsin, selçuklulardan ve anadolu'daki tüm gücünü muhafaza eden moğollardan bahsedilsin-ki ertuğrul gazi'nin yaşı buna müsait... tarih biraz çarpıtılıp bu tarihi olayların içine pek ala osmanoğulları da katıklanabilir. sonuçta belgesel çekilmiyor, dizi çekiliyor ve alternatif kurgudan doğal bir şey olamaz.

ha bunların hangileri yapılır veya yapılabilir? açıkcası bilmem kaç yıl önce tarık buğra'nın kitabına uygun çekilen osmancık 'tan daha başarılı bir seri beklemiyorum ben. yukarıda da tam denildiği gibi bir idelojiye hizmet eden bir proje gibi duruyor, sırf trt'de başlamasından ötürü.
Trt'nin geri sayım verdiği dizi.
yeni muhteşem yüzyıl olacak denilen dizi. bakalım bu akşam trt 1'de başlıyor.
ismimi taşıyan dizi . ehehe havamızdan geçilmez şimdi. zwhh
trt nin tırt dizilerinden. muhteşem yüzyılı seyrettikden sonra izleyicinin beklentisi arttı, en fazla 13 bölüm sonra ekrana veda eder.
ilk haberini duyduğunda değindiğim ve büyük bir beklentiye girdiğim dizi idi bir zamanlar. Taa ki engin altan düzyatanın ertuğrul gazi rolünü oynayacağını öğrenene kadar.
Efekt ve dekor olarak muadili sayılabilecek muhteşem yüzyılı tokatlıyacağa benzeyen dizi. Ama entrika var mı entrika, Alavere dalavere çok Alıştık lan.
akp bakış açışıyla çekilen ve tarihsel gerçeklerin çarpıtıldığı bir dizi olacak muhtemelen. tarih danışmanlığını da mısır kafalı tarihçilerine verirler eminim.
retingleri zirvede olan başarılı dizi
http://www.esaspark.com/1...samba-tv-reytingleri.html
azıcık beklentimin olduğu yeni trt1 dizisi. muhteşem yüzyıl saçmalığını izlemezdim, ama bu diziyi kesin izleyeceğim.
dönemin(akp) rüzgârı ile var olan dizidir.
Bize böylesi diziler lazım dedirten yapım.
Şuanda izlemek için ekran başına geçtiğim dizi.
trt nin vermemek için direttiği dizi. bu kadar reklam mı olur, yeter amına koyiyim!
TRT de yayınlanagı için muhteşem yüzyıla benzememesini umdugum dizi. Sultan süleymanı sadece sevişme padişahı gibi gösteren yavşaklara ders olmasını temenni ediyorum bu dizinin.