bugün

blackberry ve iphone ların kendi aralarında daha rahat mesajlasmalarını sağlayan bir servis. nokia için beta sürümü çıkmış bulunmaktadır.
app store'da 0,99$'a satılan mesajlaşma uygulaması. iphone ve blackberry ile uyumludur. resim, ses, video paylaşmanızı sağlamakla birlikte, iphone'da bulunduğunuz yerin koordinatlarını mesajlaşılan kişiye gönderilebilmektedir.
android özellikli cep telefonları arasında bedava mesajlaşma imkanı veren program. güzel bir şey.
rehberdeki kullan insan sayısıyla doğru orantılı olarak msn'e dönebilen hadise.
iphone, bb, nokia gibi markalarda mevcut olan güzel bir mesajlaşma sistemidir. ancak yanınızda sarj aleti ile gezmeniz gerekir, nitekim telefon kapanmadığı sürece sarj yer.
nokia kullanıcıları, ovi store'dan symbian versiyonunu indirebilirler bu programın.
hani kullanışlı da bişi. güzel iş görüyor.
ama şunu da belirtmek lazım ki, bu programı tam anlamıyla kullanabilmek için, bir internet paketi sahibi olmaniz gerekiyor.
program wireless üzerinden de bağlantı kurabiliyor ama, wireless sınırlarından çıktığınız anda otomatik olarak edge/3g üzerinden çalışmayı sürdürüyor. bu da faturanıza bir ek ücret bindiriyor.
hele ki programın kapatılamadığını da (evet, çıkış deseniz bile arka planda saklanıyor ve çalışmaya devam ediyor) göz önünde bulundurduğunuzda, wireless sınırlarından çıktığınızda sol üst köşede 3g/edge ibaresini görüyorsunuz.

ama data paketi sahipleri bunları düşünmek zorunda değil tabi. bu programı yüklemiş olan tüm arkadaşlarıyla anlık olarak mesajlaşabiliyorlar.

haaa derseniz ki, "diğer instant messaging programlarından ne farkı var ki bunun? biz zaten fring'dir, ebuddy'dir, skype'dir, windows live messenger'dir kullanıyoruz; buna ne gerek var?" ona bir şey diyemem.
çünkü bunları kullanan insanlar için çok da ek bir şey getirmiyor insanın hayatına. hele ki whatsapp'i kullanan insan sayısının çok düşük olduğu düşünüldüğünde.

ama şu da var ki, msn'e girmek artık bir külfet haline geldi pek çok insan için. dolayısıyla sadece bir kaç arkadaşımla sürekli bağlantım olsun diyorsanız, yüklersiniz bu programı telefonlarınıza. 3-5 arkadaş sürek olarak online durumda irtibatta kalırsınız birbirinizle. msn listenizdeki kalabalıkla da uğraşmamış olursunuz. ayrıca fotoğraf göndermek, sesli mesaj bırakmak gibi özellikleri de kullanırsınız paşalar gibi.

fazla yaygınlaşmaması, hem en büyük handikapı hem de en önemli artısı. çelişkisi kendinden menkul yaani.
iphone için paralıymış. yahu 0.99 $ ı hattan çekseniz eyvallah diyeceğim de size neden kredi kartı numaramı veriyim ki ben? var mı bunun setup ı falan itunes ile yükleyelim falan.
app store da bir süreligine ücretsiz olan uygulama.

http://itunes.apple.com/d...97?mt=8&affid=1626802
güzel şeydir ama symbian telefonları sabote eder. zira kurulduktan sonra ne kapanır, ne de 3g/gprs bağlantısını kapattırır. programı kapamak için aplikasyon yöneticisi bir şeyler kullanmak gerekir.
bedava mesajlaşmak için kullanılan süper uygulamadır kendileri.
(bkz: wassup)
telefon rehberinizde kullanan varsa listesine ekliyor ve rahatça tanıdıklarınızla sohbet edebiliyorsunuz. Dosya alış verişi de yapılabiliyor. Symbianda uygulamayı tamamen kapatmak için netqin mobile guard veya killme uygulamaları tavsiye edilir.
türkçe karşılığı olarak
"naber"
"ne var ne yok"
anlamlarına gelen "what's up" şeklinde yazılan ingilizce kelimeninde okunuşudur aynı zamanda.
candır can.
iphone gibi telefonları operatörlerden kampanyalı aldığınız taktirde aslında çok da bedavalığından faydalanamadığınız sistemdir kanımca. çünkü zaten bir dolu mesajınız oluyor bedavadan. ama göz mü çıkarar fazla bedava? yoo..
beles msging icin birebir olan blackberry uygulamadir. bi bbm olamaz gerci.
bu aralar arkadaşlarım arasında revaçta olan program.
ben ne yaptım peki? gittim ve whatsapp yükleyebileceğim bi telefon aldım. Şimdi herkese gecenin bi vakti caps atıyorum.
bbm için blackberry almaktan vazgeçiren bbmden pek de farkı olmayan msnimsi program.
blackberry alacağınıza android telefon alın, daha mutlu olursunuz.
wassup şeklinde kısaltması olan hitap şeklidir.
istemediğin numaranın sana yazmasına engel olamadığın bir cep telefonu uygulamasıdır.
mesaj paketimi iptal ettiren pek bir kullanışlı, şarj dayandırmayan program.
kullanması keyifli lakin cep telefonunuza yazılım güncellemesi yaptırdığınızda, nereye kaybolduğunu bilemediğiniz program.
symbian s40 serilerinde türkçesi olmayan bir uygulamadır.

*edit : artık ihtiyacım kalmamıştır. note 3 candır *
android telefonlar için olmazsa olmaz programlardan biridir.
an itibariyle appstore da ücretsiz olmuş çok gerekli uygulama.