bugün

blackberry ve iphone ların kendi aralarında daha rahat mesajlasmalarını sağlayan bir servis. nokia için beta sürümü çıkmış bulunmaktadır.
app store'da 0,99$'a satılan mesajlaşma uygulaması. iphone ve blackberry ile uyumludur. resim, ses, video paylaşmanızı sağlamakla birlikte, iphone'da bulunduğunuz yerin koordinatlarını mesajlaşılan kişiye gönderilebilmektedir.
android özellikli cep telefonları arasında bedava mesajlaşma imkanı veren program. güzel bir şey.
rehberdeki kullan insan sayısıyla doğru orantılı olarak msn'e dönebilen hadise.
iphone, bb, nokia gibi markalarda mevcut olan güzel bir mesajlaşma sistemidir. ancak yanınızda sarj aleti ile gezmeniz gerekir, nitekim telefon kapanmadığı sürece sarj yer.
nokia kullanıcıları, ovi store'dan symbian versiyonunu indirebilirler bu programın.
hani kullanışlı da bişi. güzel iş görüyor.
ama şunu da belirtmek lazım ki, bu programı tam anlamıyla kullanabilmek için, bir internet paketi sahibi olmaniz gerekiyor.
program wireless üzerinden de bağlantı kurabiliyor ama, wireless sınırlarından çıktığınız anda otomatik olarak edge/3g üzerinden çalışmayı sürdürüyor. bu da faturanıza bir ek ücret bindiriyor.
hele ki programın kapatılamadığını da (evet, çıkış deseniz bile arka planda saklanıyor ve çalışmaya devam ediyor) göz önünde bulundurduğunuzda, wireless sınırlarından çıktığınızda sol üst köşede 3g/edge ibaresini görüyorsunuz.

ama data paketi sahipleri bunları düşünmek zorunda değil tabi. bu programı yüklemiş olan tüm arkadaşlarıyla anlık olarak mesajlaşabiliyorlar.

haaa derseniz ki, "diğer instant messaging programlarından ne farkı var ki bunun? biz zaten fring'dir, ebuddy'dir, skype'dir, windows live messenger'dir kullanıyoruz; buna ne gerek var?" ona bir şey diyemem.
çünkü bunları kullanan insanlar için çok da ek bir şey getirmiyor insanın hayatına. hele ki whatsapp'i kullanan insan sayısının çok düşük olduğu düşünüldüğünde.

ama şu da var ki, msn'e girmek artık bir külfet haline geldi pek çok insan için. dolayısıyla sadece bir kaç arkadaşımla sürekli bağlantım olsun diyorsanız, yüklersiniz bu programı telefonlarınıza. 3-5 arkadaş sürek olarak online durumda irtibatta kalırsınız birbirinizle. msn listenizdeki kalabalıkla da uğraşmamış olursunuz. ayrıca fotoğraf göndermek, sesli mesaj bırakmak gibi özellikleri de kullanırsınız paşalar gibi.

fazla yaygınlaşmaması, hem en büyük handikapı hem de en önemli artısı. çelişkisi kendinden menkul yaani.
iphone için paralıymış. yahu 0.99 $ ı hattan çekseniz eyvallah diyeceğim de size neden kredi kartı numaramı veriyim ki ben? var mı bunun setup ı falan itunes ile yükleyelim falan.
cydia'dan indirilen installous adli harika hack programi ile bütün diger programlar gibi beleş olan harika bir icat.
app store da bir süreligine ücretsiz olan uygulama.

http://itunes.apple.com/d...97?mt=8&affid=1626802
güzel şeydir ama symbian telefonları sabote eder. zira kurulduktan sonra ne kapanır, ne de 3g/gprs bağlantısını kapattırır. programı kapamak için aplikasyon yöneticisi bir şeyler kullanmak gerekir.
bedava mesajlaşmak için kullanılan süper uygulamadır kendileri.
(bkz: wassup)
telefon rehberinizde kullanan varsa listesine ekliyor ve rahatça tanıdıklarınızla sohbet edebiliyorsunuz. Dosya alış verişi de yapılabiliyor. Symbianda uygulamayı tamamen kapatmak için netqin mobile guard veya killme uygulamaları tavsiye edilir.
türkçe karşılığı olarak
"naber"
"ne var ne yok"
anlamlarına gelen "what's up" şeklinde yazılan ingilizce kelimeninde okunuşudur aynı zamanda.
candır can.
iphone gibi telefonları operatörlerden kampanyalı aldığınız taktirde aslında çok da bedavalığından faydalanamadığınız sistemdir kanımca. çünkü zaten bir dolu mesajınız oluyor bedavadan. ama göz mü çıkarar fazla bedava? yoo..
beles msging icin birebir olan blackberry uygulamadir. bi bbm olamaz gerci.
bu aralar arkadaşlarım arasında revaçta olan program.
ben ne yaptım peki? gittim ve whatsapp yükleyebileceğim bi telefon aldım. Şimdi herkese gecenin bi vakti caps atıyorum.
bbm için blackberry almaktan vazgeçiren bbmden pek de farkı olmayan msnimsi program.
blackberry alacağınıza android telefon alın, daha mutlu olursunuz.
wassup şeklinde kısaltması olan hitap şeklidir.
istemediğin numaranın sana yazmasına engel olamadığın bir cep telefonu uygulamasıdır.
mesaj paketimi iptal ettiren pek bir kullanışlı, şarj dayandırmayan program.
kullanması keyifli lakin cep telefonunuza yazılım güncellemesi yaptırdığınızda, nereye kaybolduğunu bilemediğiniz program.
symbian s40 serilerinde türkçesi olmayan bir uygulamadır.

*edit : artık ihtiyacım kalmamıştır. note 3 candır *
android telefonlar için olmazsa olmaz programlardan biridir.
an itibariyle appstore da ücretsiz olmuş çok gerekli uygulama.
saat işareti mesajın gitmediğini
tek yeşil çentik mesajın gittiğini fakat karşı tarafa ulaşmadığını
çift yeşil çentik ise mesajın karşı tarafa ulaştığını gösterir.
ses, fotoğraf, video paylaşımları hızlı olduğu kadar konum paylaşma özelliği de hoştur.

-nerdesin hayatım?
+evdeyim.
-konum paylaşsana
+!'^+%&/(

bu kadar da abartmayın tabii.

msn e ciddi rakip olabilir ama fazla ve gereksiz duygusal ifadeleri mevcut.
sırf 4 tane balık simgesi var mübarek.

edit: nokialarda program tamamen kapatmak mümkün değil. arkaplanda çalışmaya devam ediyor.
wifi olmasa dahi şebeke bağlantısını deniyor. erişim noktasına şifre sormayı aktif ederseniz, oradan bağlanamazsa başka erişim noktalarını deniyor. mms bağlantısı gibi. kısaca program çıldırıyor.
böyle şeyler yaptırmayın telefonunuza.
zaten ses fotoğraf video paylaşımı yapmayıp sadece yazı için kullanırsanız oldukça az bir kullanım yapar internet üzerinden. vay efendim internet paketim yok faturam kabaracak gibi korkulara gerek yok. porno indirmiyorsunuz neticede. kilobaytlar konuşuyor. megabayt bile değil.

symbian belle işletim sistemi şubatta gelecek. o zaman şebeke veri akışını tamamen kapatabilirsiniz ama program bir zararlı değil ki. o yüzden böyle aksiyonlara gerek yok.

bir de istenmeyen numaradan mesaj gelmesini engelleme mevcut. az daha kurcalayın bakalım var mı yok mu böyle bir şey *
iphone 4 için ücretli olan uygulama. eskiden ücretsizdi bu şimdi ise paralı almıyorum bende.
kullanımı basit ve güzel olan uygulama. Android markette ücretsizdir.
hala bu uygulamayı kullanmak için internete bağlı olmaya gerek olmadığını söyleyenler varya, neyin kafası bu?
(ekşisözlükte de benzer ifadelere atfen yazılmıştır.)
internet bağlantısı olmadan kullananları tebrik ettiğim uygulama. Androidli telefonunuzda 'paket veri kullan' bölümünü kapattığınızda bakın bakalım mesajlaşabiliyor musunuz?
ayrıca android içinde bir versyonu vardır ay sonlarında sms bitince buna abanılır.
En güzel app.
şunu söylemek gerekirse şu an için appstore'da ücretsizdir.
ücretli olduğu söylentileri ortada dolaşan programdır.

not: aslı nedir bilen var mı acep?
geçtiğimiz zamanlarda ücretsiz indirilebilinen, fakat son bir kaç aydır 0,99 $ olduğu iddia edilen ve apple store'da gerçekten de artık ücretli olduğu görülen uygulamadır. kullanımı gayet kolay ve güzeldir. internet paketi olan her insana tavsiye edilir.
deli gibi şarj yiyen programdır. indirmeden önce nokia'm ile huzurla internete girip müzik dinleyerek bir, bazen bir buçuk günü geçirebilmeme rağmen, whatsapp'dan sonra bu süre bir günü zor bulmaya başlamıştır. nokia'nın bir gıcıklığı mı, anlayabilmiş değilim.
app store'da bazen çeşitli kampanyalar ile ücretsiz dağıtılan ama aslen ücretli olan bir uygulamadır. diğer platformlar hakkında bilgim yok.
oldukça güzel ve süekli kullandığım programdır. herkes kullanabilse de şu cep telefonu operatörlerinin bedava mesaj kazığı son bulsa artık.
ücretsizdir.
ücretsiz diyenleri görüp, ulan o zaman benim kontörlerim* nereye gidiyor sorusunu sorduran program. hayvan gibi kontör ve şarj yemektedir. *

edit: eksiliyorsunuz ama benim kontörler gitmeye devam ediyor ibişler.
Edit: ıı şey, pek anlamamışım o zamanlar programı.
programı indirmesi ilk sene ücretsiz olup ilk seneden sonra kayıtlı numaranıza senelik 2 dolar gibi bir ücret isteyen program. ücretsiz dediysek indirmesi ücretsiz. eğer kullanırken internet paketiniz yoksa, veri aktarımından dolayı bakiyeniz düşecektir. avea'da bakiyeniz sıfırsa yine de kullanabiliyorsunuz.
ne işe yaradığı anlaşılamayan program. messenger indir bunu indireceğine daha iyi.
on numara bir app'tir. tabi ki çevrenizde de çok kullanan olması gerekir.

kendimden örnek vereyim oran tam olarak 36%. ki bunlar da sık konuşulan kişilerdir. bu yüzden dadından yinmezdir.
iphone için ücretli olan şeydir. jailbreak'ten sonra belki bi indirebilirim dedim ama nafile. yok mu çözümü allasen bunun? ne kadar saçma. her türlü sisteme ücretsizken iOS sisteme 1 dolar. peh. elimde kredi kartı olaydı iyiydi.

günler sonra edit: bu entryden yaklaşık 2 saat sonra yöntemini buldum kullanıyorum mutluyum. isteyenler varsa anlatabilirim.
son sürümünde güzel ifadeleri barındıran uygulamadır. şu anda yeni sürümünde farklı ifadelerin yer aldığı ve günden güne kullanıcı sayısının arttığı uygulamadır.
jailbreak sonrası cydia üzerinden Installous kurulumunu gerçekleştirip, ardından installous üzerinden aratılarak kurulabilecek uygulama. Bazı zamanlarda appstore'da ücretsiz olarak da yayınlanmaktadır.
tamam güzel falan ama aynı zamanda deli gibi de şarj yiyen uygulama. dayanamadım kaldırdım, önceden her gün şarj ederdim şimdi 3-4 günde bir ediyorum, mutluyum. * *
corby için uygulaması olup olmadığını merak ettiğim bedava mesajlaşma uygulaması.
yeni aldığım Android telefonuma patronumun tavsiyesiyle yüklemiş olduğum ve yine ilk kullanımını patronla yaptığım uygulamadır. iyidir güzeldir.
mükemmel bir application.
candır.