1. 1.
  fenerbahce'yi son iki senedir şampiyon yapan ve de üçüncü sene de şampiyon yapacak olan (sanırım) alman teknik direktor.
  4 -6 ... karakis
 2. 2.
  fenerbahce yi iki senedir sampiyon yapmasina, 3. sezonunda da sampiyonlugun en buyuk adayi konumuna getirse de ozellikle avrupa da alinan kotu sonuclardan dolayi bir turlu sevilemeyen alman teknik direktor. ayrica eski kokainmanlardandir zat-i muhterem.
  2 ... looser
 3. 3.
  rivayete göre dahiymiş!
  -1 ... skaradag99
 4. 4.
  fenerbahçe'nin istikrar ikonlarından biri.

  hey gidi hey..

  2003 mayısında ligte 10 küsür maçtır galip gelemeyen fenerbahçe ligin son maçında izmir'de göztepe ile berabere kalarak uefa kupasına katılma şansını malatyaspor'a kaptırıyordu. hepimiz beşiktaş'ın görkemli senesi ve şampiyonluğunu izledik o sene.

  bu olaydan 1 ay sonra ise sarı-laci takımıyla havalinana indi daum.
  çok işimiz var dedi, camia olarak kenetlenmeliyiz dedi, buraya fenerbahçe'yi şampiyon yapmaya geldim dedi, bilindik şeyler yani. şimdilerde 2 sezon üst üste kazanıp üçüncüsüne yürüdüğümüz şampiyonluk düşüncesi o sene ligi liderin onlarca puan gerisinde bitirmiş "hasta adam" konumunda bir takım için gür şekilde söylenebilecek birşey değildi.

  ama daum sözünde durdu. önce kadro gençleştirildi, daum'un pvh ısrarı ise turnayı gözünden vurmaktı. roland koch ise kondüsyon konusunda fenerbahçe'nin başına gelen en güzel şeylerden biriydi.

  uzun lafın kısası daum istikrarsızlıkları ile sembolleşen bir klubün istikrar sembolu oldu. sırf bu açıdan bile saygı duyuyorum kendisine. ben daum'u hiç bir zaman taktiksel açıdan top class diye tabir edilen capello, mourinho gibi td'ler arasında görmedim ama adamın az td'de olan "winner/kazanan" bir karakteri olduğunu düşünüyorum. istatistikler de böyle diyor zaten.

  daum konusu medyanın manipulasyon gücünün bir göstergesi.
  alex'in anelka'n var avrupa'dan kupalarla dönmeli, ligde açık ara şampiyon olmalı, korner atmadan farklı galip gelmemelisin vb. "dahi" saptamalar kanımca fenerbahçe'nin avrupanın önde gelen takımlarıyla karşılaştırınca bariz şekilde aşağıda olan kadro kalitesini dikkate almadan direk daum ve dolayısıyla fenerbahçe'deki istikrara saldırmanın en sinsi yöntemi.

  bu söylem öyle etkili oldu ki maç sırasında ekrana birkaç saniye görüntüsü geldiğinde bile adama küfür edenler var. öyle ya fenerin başında atıyorum trapattoni olsa bu kadro kafadan final oynardı şampiyonlar liginde. ters ayaklı bek ümit özat carlos kesilir, tuncay kaka'yı yaya bırakırdı. hep bu daum!koysana gürhanı bee..

  100. yıla iskelet kadromuz üzerine yapılacak önemli birkaç transfer, aynı yönetim ve aynı teknik kadro ile çıkacak olmamız açıkçası benim içimi rahatlatıyor.
  7 -1 ... pandora
 5. 5.
  dahi lakabıyla bilinen, fenerbahçe'ye avrupa'da her sene tecrübe kazandıran, kokainman teknik direktör.
  3 ... salca
 6. 6.
  "herr daum'un eti yenmez" şeklinde kendisine pankart açılan... 2 senedir Fenerbahçe'yi şampiyon yapan... Fenerbahçe'yi bir kez daha şampiyon yapması durumunda rekora ortak olacak olan gittiği her takımda başarılı olmuş Almanya Milli Takımı'nın bir numaralı teknik direktör adayı.
  1 -1 ... lefter
 7. 7.
  Yenilginin ardından acilen gönderilecek teknik traktör.
  ... kılcal dumur
 8. 8.
  geçen sene galatasaray'ı yenip şampiyon olduğumuzda ''eyvah bu adam yine bizim başımızda kalıcak galiba'' demiştim. niye haklı çıktım ki?

  çelik seneler önce kendisi için bir şarkı yazmış;

  (bkz: güle güle sana güle güle)
  1 ... pulp fiction
 9. 9.
  su an itibariyle istifasını aziz yıldırım'a vermiş oldugu duyulan vu hayatında verdigi en dogu kararı bu olan fenerbahce eski teknik direktoru.*
  ... ozsaycan
 10. 10.
  yolcudur abbas bağlasan durmaz.. 3 yıldır fenerbahçe'nin önünde bir engel olduğu anlaşılmayan teknik diretör.. galatasaray'ın şampiyonlğundaki en büyük pay sahiplerinden biri..
  ... sharlatan
 11. christoph daum Başlığındaki Önemli Entry'ler