bugün

entry'ler (3960)

gana gana için

ramazan'ın uzak ara en itici reklamının en itici repliği.

8 temmuz 2014 brezilya almanya maçı

brezilya\'nın bunca zaman kayırılması, bizle oynadığı maçta yapılan haksızlıklar vs sebeplerle almanya kazansın istiyordum bu maçı ki zaten almanya\'nın kazanacağı da belliydi. kendi evnde büyük bir baskı altında olan brezilya\'nın bu kadar iyi bir takım karşısında şansı yoktu. ağlayan brezilya taraftarlarını, özellikle çocukları görünce kötü olmadım değil bir yandan. sonuçta bu seyirci biz de olabilirdik. gözlerim doldu. ama bunca zamanın ahı çıktı bir yerde, yapacak bir şey yok.

son zamanlarda elli kez dinlenen şarkılar

james blake\'in tüm şarkıları

lüks iftar sofraları

oruç tutmanın, ramazan'ın ruhuna aykırı şekilci, gösteriş amaçlı sofralardır. hani birlik, beraberlik, mütevazilik? hani gösterişten uzaklık?

duran adam

Sessiz durarak bu kadar büyük bir çığlık duyuramamıştır kimse.

reykjavik

başrollerinde christoph waltz (gorbaçov) ve michael dougles'in (reagan) oynayacağı yeni mike newell filmi. gösterim tarihi henüz belli değil. bu sene içinde olmasını umut edelim bakalım biz.

christoph waltz

çekimlerine yeni başlanan filmi reykjavik'te gorbaçov rolünde izleyeceğiz kendisini. merakla ve heyecanla bekleyeceğiz.

dr king schultz vs col hans landa

christoph waltz'un kusursuz oynadığı ve quentin tarantino'nun yarattığı, son yılların en iyi sinema karakterleri. hele ki dr. king schultz tam bir yaratıcılık örneği.

christoph waltz

tarantino'nun uğruna rol yazdığı adam;

(bkz: dr king schultz)

söykü yazarlarından engelsiz öyküler

çok güzel bir proje. düşünenlere tebrikler. becerebilirsem katılacağım.

christoph waltz

ikinci oscarını da alarak sevenlerini mutlu etmiş eşsiz adam. Tabi bir o kadar kendini ve tarantino'yu da mutlu etti. Ödül açıklanırken kalbim yerinden çıkacak sandım.

Şimdiden peşin peşin bütün ödülleri bu adamın ayaklarına serin gitsin.

amok

şarkı listesi;

1- before your very eyes
2- default
3- ingenue
4- dropped
5- unless
6- stuck together pieces
7- judge jury and executioner
8- reverse running
9- amok

christoph waltz

oscar alamazsa akademi üyelerine hoş dileklerde bulunulacaktır.

amok

yine manyak bir albüm olmuş evet.

(bkz: thom yorke)
(bkz: flea)

lady gaga

bir an önce düzgün bir albüm yapmazsa kariyeri için pek iyi olmayacak kişi. artpop'la ciddi atak yapması lazım. sosyal medyada ise liderliği kaybetti. twitter'da castin bibıra geçildi. facebookta da lider değil zaten.

en son, geçirdiği sakatlık nedeniyle yürüyemeyecek durumda olduğunu söyleyip (doğru söylediyse tabi) turnesinin son 21 konserini iptal etti.

christoph waltz

2013 bafta ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alıp evine götürmüştür.

Zaten bu adama ne kadar ödül versen az.

christoph waltz

şu an açık ara yaşayan en iyi aktördür. ve evet hiç abarttığımı düşünmüyorum. bu muhteşem adamı, tarantino, okyanustaki bulunmaz bir inci tanesi gibi yeryüzüne çıkardı ve şimdi ise bütün dünyanın soluğunu kesiyor. brad pitt'ler falan yanında sönük kalıyor. son yıllarda sinemanın başına gelen en güzel şey.

şahane oyuncu çok ama bu adam.. bu adam tarifsiz.

aynı zamanda çok asil ve tam bir centilmen. ayrıca kendi dili almanca dışında ingilizce,fransızca ve italyancayı da şiir gibi konuşan, ve bu dillerde de über oyunculuk gösteren, nazik, iyi kalpli bir adam.

bir insan bir sanatçıdan daha ne ister ki..

tarkan vs murat boz

tarkan'ın açık ara alacağı karşılaştırma. hem şarkı kalitesi hem de vokal yeteneği olarak.

ayrıca murat boz şarkı yazamadığını kendi de söylemişti. tarkan şarkı da yazıyor yıllardır.

yalan dünya

türkiye'de yeni bir mizah anlayış ortaya çıktığı kabul edilirse bu konuda bazı problemleri olan dizi. engin günaydın en son bir röportajında türkiye'de komedi dilinin değiştiğini söylemişti. aslında buradaki tespiti doğru. yalan dünya genç neslin mizah anlayışını yakalayamadı. yalan dünya dizisinde şu anda mizah adına türkiye'deki en iyi yeni oyuncuların önemli bir kısmı oynuyor. fakat iyi oyuncuların olması yetmiyor. değişimi yakalamaya çalışırken zorlama, kasıntı oyunculuklar ve hikayeler çıkıyor.

gün değişikliğinin esas sebebi neydi bilmiyorum ama fazlasıyla kıyaslandığı leyla ile mecnun, işler güçler gibi yapımların arasına bir meydan okuma şeklinde gelmesi enteresan. demek ki bazı kaygılar var. eğer sebep buysa şımarık ve hırslı bir çocuğun hareketine benziyor yapılan.

derya karadaş

bu ara yalan dünya'daki en komik karaktere hayat veren, çok başarılı oyuncu.