1. 1.
  ilk başta robot olduğu anlaşılmayan, insan görünümlü, ama zamanla kalbinin ve duygularının olmadığı anlaşılan mekanik insanımsı.
  4 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  her işi bilen, işine gelince giden, şekil verilmiş düzenek.*
  3 ... olric
 3. 3.
  (bkz: marvin the paranoid android)
  2 ... danaid
 4. 4.
  geçen gün arkadaşla aramızda geçen diyaloğun bir parçası.

  + ya sen bana birini android
  - aa, kim ki duk?
  +/- pohahahahaha

  sıkılıyorduk, evet.
  4 -4 ... butlan
 5. 5.
  yazar olmak için çalışmış çabalamış, aslında hiç kullanmadığı imla kurallarına bile uymuş olan biricik arkadaşım.** kendisini beyin yıkama operasyonları, siyasi emeller gibi derin konulara vermekten haz duyan haftanın her günü poposu benimkinin yanında olan hobbit kılıklıdır ayrıca.**
  1 ... felix felicis
 6. 6.
  dandadadan grubunun albüm isminin içerisinde geçen kelime: "sen bana birini android"
  2 ... btnn
 7. 7.
  (bkz: hande yener)

  nasıl bir danstır o öyle ahali! yalnız bunun androidliği sonradan mı oluşmuş(!), nasıl olmuş, o eskiden aşkın balondu söndürdüm tarzı şarkılarının kliplerinde şakır şakır oynuyordu çünkü, bildiğimiz alaturka usül.
  2 -1 ... sosyalpenguen
 8. 8.
  gelmesini istemediğim, keşke gelmeseydi dediğim, kaydını silmek için sinsice planlar içine girdiğim fakat hep son anda uygulamaktan vazgeçtiğim, bir türlü kıyamadığım, geldiğinden beri protesto amaçlı olarak adına entry girmediğim, an itibariyle kendimi kaybedip, tutamayıp şu naçizane satırları haykırdığım harikulade-i şahıs... ***
  2 ... ozix
 9. 9.
  google tarafından geliştirilen, cep telefonları üzerinde çalışacak açık kaynaklı bir işletim sistemi olacak. rakibi olan mac os'i geçer mi bilinmez ama google iddialı duruyor.
  4 ... soulmate
 10. 10.
  symbian firması tarafından pek sallanmayan işletim sistemidir. symbian yönetim kurulu üyesi john forsyth yaptığı açıklama da "arama motoru yapmak ayrı şey mobil cihazlarda çalışacak bir işletim sistemi yapmak ayrı şeydir." demiştir.

  kaynak: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/7082414.stm
  6 -2 ... cumingsoon