1. 1.
  finlandiya merkezli cep telefonu üreticisi firma.
  16 -2 ... zall
 2. 2.
  kaliteli cep telefonları üreten eski bir lastik üreticisidir.
  8 -1 ... mavijojoba2
 3. 3.
  finlandiyanın ismini tüm dünyaya duyurmuş,gerçekten teknolojinin öncüsü cep telefon üreticisi.Her ne kadar diğer şirketler nokianın üretiği eski telefonları 1 sene farkla yapsalarda bi boka yaramadığı aşikardır.yanlız telefon üretmezler endüstürüye yönelik bir çok makine tasarlamakta ve üstüne kendi ismini banmaktadırlar.
  5 ... trda
 4. 4.
  1865 yılında finlandiya'da kurulmuş ilk olarak kauçuk ve kablo üretimi yapmıştır. 1980'li yıllarda iletişim sektörüne girmiştir. ilk uluslararası cep telefonu sistemi 1981 nokia tarafından iskandinav ülkeleri arasında yapılmıştır. Nokia'nın ürettiği ilk cep telefonu nokia cityman'dir.
  4 ... zall
 5. 5.
  (bkz: nokia n90)
  ... hendrix
 6. 6.
  ilk zamanlarda Japon firması olduğu düşünülse de Viking kanı taşıyan insanlar tarafindan bu seviyeye getirilmiştir. Harikulade tasarimlari ve yenilikçi fonksiyon eklnetileri ile rakipsiz durumddadir. Bu marka telefonun kılıfları Türkiye' de, Tekirdağ'da, Çerkezköy'de *geri çevirmişlerdi isimli şirket tarafından yapilmaktadir.
  4 -1 ... alafranga
 7. 7.
  (bkz: NOKIA Connecting People)
  aklıma ilk bu geliyor...
  3 ... közübitmişnargile
 8. 8.
  ekürileri arasında her zaman en pahalı olan cep telefonu markası. hatta ve hatta gözlerini para hırsı bürümüş olan firma.
  3 ... enterezan
 9. 8.
  finlandiya'nın dünlaca ünlü teknoloji markasının kurulduğu,orta büyüklükteki kasabası.marka ismini bu kasabanın adından almıştır.
  5 ... thoth
 10. 9.
  10 kişiden 6'sının cebindeki telefon markası
  5 -1 ... rrrangerrr
 11. nokia Başlığındaki Önemli Entry'ler