bugün

Web messenger olarak hayatına başlayan ebuddy com'un cep telefonları için çıkarttığı java tabanlı programın adı. *
websense'nin eline veren kurtarıcı deliktir.
fringin çok sık kesintiye uğramasından sıkılan bünyelerin kullandığı program.
telefonlar için hazırlanmış versiyonunda; titreşim yollama, avatarları görebilme, avatar değiştirebilme, kişisel ileti ve nick değiştirebilme, durum değiştirebilme, ifade yollama ve alabilme... gibi özellikleri barındırır.

web messenger versiyonunda ise; titreşim yollama, avatarları görebilme ve değiştirebilme, kişisel ileti, nick ya da durum değiştirebilme, dahili olmayan ifadeleri görebilme, web cam (msn tabanlı değil, farklı bir uygulama) gibi özellikleri barındırır.

yakında normal msni bile geçerse şaşırmayacağım bir program.
bir türlü tanışmak nasip olmayan program.
msn messenger'in arada hata verirde ve o lanet sorun gider butonu işi çözmüyorsa talim edebileceğim web messenger programı. Allah kimseyi web messenger'a düşürmesin.
özellikle mobil uygulaması gayet kullanışlı olan program.
msnin mi bozuk yok virüs mü girdi işte sana çözüm ebuddy..

edit:reklam gibi oldu ama neyse..
(bkz: meebo)
msn'nin kısa süreli kalp krizi süresince herkesin aspirin olarak sarıldığı fakat birçoğunun (bkz: ben) geçte olsa skt'sinin geçtiğini farkettiği web tabanlı yazışma programı.
Linux ve Windows için ayrı bir program olarak yazılsa (bkz: trillian) ortalığı kasıp kavuracagini düşündüğüm, aynı zamanda iPhone/iPod Touch için de ücretli ve ücretsiz olmak üzere 2 farklı versiyonun olduğu symbian/java/Web/apple i os tabanli uygulama.
mobil versiyonunda facebook hesabınıda eklerseniz, o anda çevrimiçi arkadaşlarınızıda gösteren program.eğer isterseniz facebook arkadaşlarınızla sohbet yapabiliyorsunuz.
msn'nin sorunlu olduğu zaman imdada yetişen program.messenger'i yasaklanmış bir çok şirket ve işyerinde bu site kullanılır.
Akıllı-akılsız, 3g özelliği bulunan birçok telefonda çalışan sohbet programı. Programın en güzel özelliği birden çok facebook ve msn hesabınızı kaydedebilmeniz ve online arkadaşlarınızla yazışabilirsiniz. Yahoo ve google talk gibi hesaplarınızı da kaydedebiliyorsunuz da bunlar pek rağbet görmüyor.
Bir zamanların messenger kullanmak tercih edilen internet tabanlı istemcisi.

ulan ne günlerdi be!
"ulan ne günlerdi be!" sözünün manası.
(bkz: icq).
simdinin whatsapp web'i gibi belki, msn messenger hizmetini tarayici uzerinden verirdi. websitelerine embed edilme yapisi oldugu icin kullanisliydi da. msn programi olmasina gerek yoktu. guzel vakitlerdi velhasil. simdi boku cikti hepsinin.