bugün

entry'ler (390)

hürriyet

ana sayfanın magazin bölümünden daha fazla magazin haberi barındırdığı gazete.

mevlüt

halıdaki desenleri ezberlemeye sebep olan hadise.

kelebekler

sevdiğim Tolga Karaçelik filmi. türkiye'de çok az yapılan en iyi kara mizah, absürd komedi örneklerinden biri.

--spoiler--

Uzaya gitmemiş astronot, sevilememiş kadın, ünlü olamamış aktör, psişik muhtar, dua edemeyen imam.

"nooooldu tavuk mu patladı!!!"

senin yüzünden

muhteşem Feridun Düzağaç şarkısı. müziğin baskın ritminin arkasına gizlenmiş sözleri mi daha güzel; marşı andıran müziği mi bilemedim.

Bana her gün sen, sevgililer dünü
Saatim hep ya sana vardır ya seni geçer
Hele yağmur varsa, inadına yağarsa
Hatıran yankılanır camda, her damlada

Eski sevgili eski defterler
Unutsan beter öldürmeye yeter hatırası

Her yılın bu günü süzülür yaşlar gözümden
Senden sonra kimi öptüysem senin yüzünden

O defteri alıp, sayfalarını yırtmalı
Uçak yapıp atmalı çocuklara
OYUNCAK OLDUYSA, YOKTAN VAR EDEN AŞK
AŞKI BÖYLE BiLMESiN ÇOCUKLAR

Bil bakalım bugün bana ne olur
Mumları söner yeni yaşına girer sen cinneti

Her yılın işte bu gününde
Süzülür yaşlar gözümden
Ben senden sonra her kimi öptüysem
Sevgilim senin yüzünden
Güzel yüzünden

Her yılın bu günü süzülür yaşlar gözümden
Senden sonra kimi öptüysem SENiN YÜZÜNDEN

yeni başlayanlar için uzak mesafe ilişkisi

"aşkı mesafeler değil şüphe bitirir" sözünün hayata geçebileceği ilişki türü.

merhamet

fragmanında hande altaylı'nın adının neden hiç geçmediğini merak ettiğim yeni dizi. (bkz: kahperengi)

istiklal caddesi nde eski sevgiliyle karşılaşmak

akşamsa, hava soğuksa, bir de kar yağıyorsa, hele bir de yanınızda olmaması gereken başka biri varsa; için kanayarak özlüyorsan hala; o an yavaşlar hayat, ağır çekimle atılır adımlar. çekilmez olur her şey.

günün tek cümlelik özeti

"paylaştığımız bir mazinin, yitirdiğimiz bir geleceğe dönüşmesinden hicran duyuyorum."

onthemove

farklı bir nickle sessiz sedasız sözlükte varlığını sürdürdüğünü düşündüğüm yazar.

soruya soruyla karşılık vermek

bazen zaman kazanmak için kullanılan metod.

sözlük yazarlarının itirafları

senin yaptığının benzerini yaptığım gün seni affettim.

sadece kadınların yaşadığı bir şehir

mağazaların 24 saat açık olacağı şehr.

ilik bağışı

ufacık bir kız çocuğu ile tekrar gündeme gelen hadise.
kızın adı defne ailesi çırpınıyor uygun iliği bulabilmek için. sosyal medya, haberler onlardan bahsediyor. toplumumuz çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlı ama bilinçsiz. ilik bankasına kaydolmanın zor olduğunu düşünüyor herkes. ya bana birşey olursa korkusu var. olmaz, olmuyor. ilik kan gibi vücudunuzda bitebilecek birşey değil. kendini yeniliyor. ayrıca hemen donör de olmuyorsunuz. önce kanınız gidiyor bankaya eşleşme olursa sizi haberdar ediyorlar. diyelim ki o kadar şanslısınız, başka birine hayat verebilecek kadar, o zaman da sanıldığı gibi korkunç bir operasyon geçirmiyorsunuz. bir düşünün; belki de o ilik sizde!

http://defneicin.blogspot...m/2012_07_01_archive.html

ben bu yazıyı 16 yaşındaki halime yazdım

onun arkasından çok üzülüyorsun bu senin ileride ilişkilere bakış açını belirleyecek; hazırlıklı ol. yaşayamazsın gibi geliyor şu an ama yaşayacaksın ve daha çok güzel günlerin olacak.(seni telkin etmek için söylemiyorum, söylüyorum çünkü biliyorum. * ) bu arada canını da o kadar sıkma geri gelip yalvaracak. *

cumartesi günü çalışmak

hele ki bir de yazsa, bir de herkes yer bildirimini bodrum, çeşme, antalya'dan yapıp deniz fotoğrafları paylaşıyorsa tadından yenmeyecek hadise!

çocukken aşık olunan insanlar

benim bir arkadaşım atilla atasoy'a aşıktı. hatta öyle ki annesine niye o adamla evlenmedin diye kızıyordu *

ayrılıktan sonra yaran anne yorumları

koruyup kollaması, sarıp sarmalamasını beklediğim annemin bana söylediği:
"sen milleti bırakınca bişey olmuyor da onlar seni bıraktıklarında niye ağlıyorsun."

çayı kahveyi şekersiz içmek

eğer daha önce şekerli içiyorsa, şekersiz içmeye başladıktan sonra eski hayatına dönemeyecek kişidir.

seksten zevk almadığı halde seks yapan kadın

sosyal dayatmalara esir olan kadındır. "kadınlık vazifesi" kisvesi altında yok olmuştur. yataktan kaltıktan sonra yanındaki adamdan iki kat daha soğur.

kişinin yaşlandığını anladığı an

doğumunu hatırladığı kişinin bebeğinin gazını çıkarmaya çalışınca insan yaşlandığını anlıyor efendim.