bugün

ingilizlerin konuştuğu dil. Türkiye'de herkes bildiğini zanneder.
12 yıllık öğrencilik hayatımda 9 yıl gördüğüm ama my name is den başka bişey bilmediğim ders.
12 yıla ek kursa gidilip öğrenilemeyen dil.
globalleşen şu dünyada artık kesinlikle bilinmesi gereken lisan.her yerde çok gerekli zira.
öğrenilmesi şart diye dayatılan ve dayatma yüzünden bir türlü öğrenilemeyen dil.
kabile dillerinden sonra hemen hemen en niteliksiz dil.
öğrenmek isteyenler için nette bir sürü sitesi olan anglosaksonların bulduğu dil.ayrıca en yararlı site için,http://www.englishpage.com
bu dili en iyi sir anthony hopkins konuşur.
dünyada en çok konuşulan yabancı dil.
(bkz: yabancı dilim ingilizce)
(bkz: ingilizceye yabancıyım) * *
öğrenmek zorunda kalınca bana r'leri daha iştahlı söyleten dil

+hi
-hi
+what is your name?
-murrrrrrat
türkiye de ilköğretim mezununa bile iş imkanı sağlayabilen ama öğrenmeye kalakanların her kurda fire verdiği bir dil
kelt (celts)şarkılarıyla başlayıp beawoulf destanıyla devam edip ada üzerindeki etkileşimlerini sonuna kadar avantaja çevirerek *anglikanların dil köklerini arkalarına alıp serpile serpile,mutasyon,formasyon,evrasyon vb..herşeye uğrayıp bugünki mevcut varlığına kavuşan ingiliz ırkının dilidir. (bkz: monster of popularism)
ses benzerliklerine sıkca rastlanan aslında çok dar kapsamlı bir dildir. ilgi duymadan öğrenmek imkansızdır. ses benzerliğine örnek:
"she sells sea shells on the sea shore"
(bkz: that s)
bir ders olarak düşünüldüğünde* daha da iğrençleşen..
çünkü ilerleyeceğiniz seviye genel olarak bir ingilizin ortaokuldaki seviyesini **asla geçmez. sınıftaki herkes olduğundan beş yıl daha küçükmüş gibi düşünmek ve konuşmak zorundadır. çiledir ingilizce dersleri çile..
amerika birleşik devletleri ve ingiltere' nin resmi, dünyanın evrensel dili.
Global dil. Dünyada insanların ortak dili. 1 milyona (yazıyla bir milyon) yaklaşan kelime sayısıyla derdinizi anlatabileceğiniz kelime konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz dil..
bir germanik* dildir.
fransızcanın kötü telafuz edilmiş halidir..
türkiye de eğitimi verilemeyen dildir. zavallı öğrenciler yıllarca ingilizce eğitimi görür ama ingilizce konuşamazlar. bilgi üniversitesine girmesem ben de onlardan biri olacaktım sanırım.
önceden ders çalışırsın hatta haftalar önceden çalışmaya başlarsın, tüm kelimeleri filan ezberlersin, grammer bilgilerin de harikadır ama gel gör ki finale bir girersin, final sana girer. öyle gıcık ve sinir olunası, öğrenmek istemediğim derstir.
diger dillere ilham kaynagi olmus evrensel dil. dunya uzerindeki bir cok dile bakildiginda, bu durum cok net bir sekilde goze carpar.
doğru dürüst türkçe konuşamayanların özenti amaçlı öğrendikleri tarzanca..yarı türkçe yarı ingilizce daha da anlamsız konuşan bazı sanatçıların yeni modası..
aptal amerikalıların ülkesinde köylüler bile bilmesine rağmen *, ülkemde kaymak tabaka da bile hakkını vererek konuşabilen çok az insanın bulunduğu dil.
bilenin bir pi$man bilmeyenin bin pi$man oldugu bir dil.
güncel Önemli Başlıklar