bugün

entry'ler (157)

sarhoş sözlük yazarları

benim şu an. ayrıca saçmalamak istiyorum. xx kromozomlu sözlük yazarları benimle özelden iletişime geçebilirler mi onların nevi şahsıına saçmalamaya ihtiyacım var sanki. bir de sigarayı bırakmışım ki hiç sormayın. fonda da "jane birkin lolita go home" çalıyor. anladınız işte.

uyumadınız değil mi kızlar.

ayrılmaz üçlüler

ayrılmaması gereken teklerin üçlenmesi sonucu oluşan topluluk.

çan çin çun
veni vidi vici
okalemun bukalemun şukalemun
at avrad silah

gibi..

ayriliksevdayadahil

8.nesile trol diyen fosiller, bu yazarın entrylerini okusunlar. akılları başlarına gelip gerçeği anladıklarında da gelsinler bu yazardan af dilesinler.

80 sonrası gençlik

"31 çeken türkün kürdün suratına boşalması" , "amuda kalkarak penisini gösteren laikçi adamın şakirt çocuğu" , "porno izlerken boşalan masum köylü" , "türbanlı kızların laik kızlara göre daha verişken olması" , gibi saçma sapan başlıkları uludağ sözlük'e yazan güruh.* diğer bir ifade ile bu tarz başlıklar açmadığı için altına 3 entry girilmiş yazar önermesi.* tabi her zamanki gibi önemli olan kalitedir. bin zibil olacağına bir adam olsun yeter demiş şair. işte öyle bir şey.

edit:bu başlıklarıda yakında açarlar. demedi demeyin aha buraya yazıyorum tarih saat altta.

3 kız kardeş

verengül
verennaz
verennur

gibi alternatif isimleri olabilecek 3 zıt cins'in* aynı rahimden çıkması sonucu gelişen zümre.

sözlük yazarlarının itirafları

yazdığım entryleri seri eksileyecek ibnelere ihtiyacım var şu anda. çünkü oylanan entryler kısmında, hiç bir hayat belirtisi görememekten daha trajik gelmiyor bana bu.
lütfen baştan sona çekinmeden eksileyin.

iki miller la kafası güzel olan insan

enternasyonel kurallar gereği* alkollü araç kullanıma karşı gençlik olarak yanımızda her daim bulundurduğumuz içmeyen arkadaşımızın, yakın zamanda ezber bozan bir tutum sergilemesi sonucu başına gelmiş güzel şey.

gemileri yakıp, iki miller alarak başımıza aydın boysan kesilmesi bir yana nasıl içilmesi gerektiği konusunda vermiş olduğu demeçlerle bizleri şaşırtmış ve uzun süre böyle bir cehveri nasıl olurda keşfedememiş olabiliriz sorunsalını tokat gibi yüzümüze yapıştırmıştır.

gecenin finalinde bizleri evlerimize bırakmasından 30 dakika sonra, atmış olduğu sms ile olayın vahametini anlayabildik.

"abig bem evi buljamıyorm"
(bkz: iyi içiyor)

adana

türkiye'nin en büyük köyü. litaratürede böyle geçse, memleketim olmasına rağmen zoruma gitmeyecek o derece. 20 yıldır bir adamın ucuz ekmek, ucuz ulaşım vaadleriyle yetinen sürü halkının yaşadığı, türkiyenin 5.büyük ili. bir şehrin gelişmişlik parametreleri namına hiç bir eserin bulunmadığı güzide yer. kebap, bici bici, şalgam, şırdan gibi lezzetleri meşhur olan sıcak kasaba. açlığı, çalışmaya tercih eden, tembel ağaların bol olduğu kaza. hatta bi fotoğraf yarışması vardı, konusu adananın geri kalmışlığının, plansız şehircilik anlayışının, gelişememeşliğin fotoğraflanmasıydı. artık gerisini siz hayal edin.

papanın imamla dudaktan öpüşmesi

dünyaca ünlü benetton firmasının photoshop tekniğini kullanarak reklama yönelik amaç için uyguladığı yöntemdir. çok pis ses getirecek zannımca.

merkel ile sarkozy'yi
Obama ile Hu Jintao'yu da öpüştürmüş.
aha burada;
http://ulu.so/uy5svc

sözlük yazarlarının süper güçleri

8378 metre öteden bir arabanın içerisindeki kullanıcının bayan olup olmadığını anlayabiliyorum.* *

islami şirinler

muhtemel kadro;

cübbeli şirin,
şakirt şirin,
kardeş şirin,
müsbet şirin,
mübarek şirin,
hanım şirin,
abla şirin,
hoca şirin,
şirin efendi,
türbanlı şirin,

şeklindeki karekterlerden oluşacağı rivayet edilen islami çizgifilm

aşırı mutluluk hali

yüz kaslarının gevşemesi ile yavşayarak mala bağlamak kimin bişe. böyle aval aval sebepsiz 32 dişi ile* sellektör yapar durursun amaçsız. tabi geçicidir. kol gibi gerçeklerle tekrar yüzleşince, dikkatli olmak gerekir. ani duygu değişiklikleri beyin zaafiyetinide beraberinde getirir. tedavi olunmassa amcıklamaya kadar gider.

yaran fıkralar

bi odada iki kadın sessizce oturuyormuş.
necip fazıl kısakürek.

üstünden 100 kişinin geçtiği kızla evlenmek

üzerinden 100 kişinin geçtiği köprünün altında namusuyla çalışan stand görevlisi kızdır. evlenilebilir sakınca yok.

(bkz: iyi düşünün amk)

güzel kadın

avcı olduğunu sanan, ama bir türlü avlanmaktan kurtulamayan, artan güzelliklerine zıt olarak güzelleştikçe basitleşen minik şeylere tav olan ve sonunda kaçınılmaz hüsranla yüzleşen kadın. hiç bir güzel kadın yoktur ki boktan erkeğe kurban gitmesin. amk böyle düzenin.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum. bu platformda dikkatimi çekebilmeyi başarmış bir yazar var. böyle dişe dokunur, entry'leri ile beni benden alan, sığ düşüncelere inat beynelmilel yazabilen yazdığını okutturabilen, ilerigörüşlü idealist bir yazar. tüm platformu bir elekten geçirsek, eleğin üstünde kalacak böyle ayın 15'i gibi ortada esaslı kalem sahibi. günlerdir özelden mesajlaşıyorum. ama ilk günden bu güne zerre ilerleme olmadı. bu kadar ketum birini görmedim sözlük. yani bünyende barındırdığın kemalist, şakirt, kürt üçgeninden kurtulamamış beyinlerden farklı birini bulduk ama bir numara yok. beni takip ettiğinide biliyorum. bu entry'yi okuduğunda yüzünde oluşacak şımarık tebessümüde.*

böyle değişik bir çekim alanı var. topladığım istihbarat verilerini kullanarak bir kaç fotoğrafına ulaştım. tabi bunların bilinmesi ile onlarda uçuverdi. bize kalan hafızada ki hayali sıcaklık. hala kendime kızıyorum neden o an fotoğrafları kopyalamadım diye. biraz duygusuz geliyor yada duygularını fena gizliyor sanki. oysa insani değerlerinin tamamını belirleyen en temel kriter duygular değil midir? 500km lik mesafeyi göze almama rağmen yemek teklifimi neden sürekli reddiyor anlamıyorum. aynı sıcaklık ve ilgiyle cevap vermesine rağmen çizgisini koruyor. bu nasıl bir kapalılıktır anlamıyorum.

woman in red

(#13633548)
ötesi ne diye düşünüyorum. daha tatmin edici nasıl bir açıklama yazılabilir? hislere tercüman olmak, okunan her kelimede kendini bulmak, okuyucuya bunu hissetirebilmek öyle ya hakkaten yazar işi. işte budurların fenomeni haline gelebilecek, çerçeveletip duvarlara asılacak bir entry. tüm ruhumla ayakta alkışlıyorum. kitap arkası yazılara diz çöktüren manidar bir anlatım olmuş.

hala bu entry'ye eksi veren zihniyetse, kendi fikirlerinin ve ideolojilerinin ağırlığını taşıyamayarak, atalarının ileri demokrasi mirasını yok sayanlara alkış tutanlarla aynı safta olduklarını belli etmişlerdir. anlamından bi haber 80 yıldır aynı kulvarda koşturan laik camiyanın, yobaz diye nitelendirdikleri her fikir yumrukları sıkmanın neticesinde türemiş, sevimsizliklerle beslenmiş, dayatma politikası eşliğinde susturulmuş doğrulardan başka bişe değil! yazık..

tahayyül etmek

(bkz: hayal etmek)

nasırlı ayakları olan kız

kadınlık duyguları ebeveynleri tarafından bastırılmış ve maddi imkansızlık sebeblerinden ötürü daha 14'ünden itibaren tarlada çalıştırılmak zorunda kalmış kızdır. işte eğitim böyle birşey.

evet romantizmi, aşkı, sevgiyi onlarda çok iyi bilirler. lakin yaşayacak ne zamanları nede imkanları var.

kurtuluş savaşında merminin üzerini çoluğunun battaniyesi ile örten anadolu kadınının kızıdır aynı zamanda.

elisya

websitelerinde, Will be all blown away by the wind of the end? sorusuyla karşılaşacağınız amatör müzik grubu. söz o kadar hoşuma gittiki ileti kısmında kayan yazı olarak kullanabilirim. siteyse gizemli görünüyor, bir o kadarda ürkütücü... wowaowowaww bakınız http://www.elisya.com

aynı zamanda yazarmış efenim kendileri.(#13488265) nolu entrysinde kalb atışları ile doğru orantılı sakarlıkları varmış meğer. koy g*tune gitsin felsefesini benimserse bu tip şeyler başına gelmez. hatta bunun bir üst sınırı nirvanaya ulaşmaktır. kafasını kaldırıp bakması gerekiyor sadece. kasmaya gerek yok. yok öyle bişi yok konsantre ol yapabilirsin...