1. 1.
  federation of bosnia and herzegovina nın baskentidir * * . turkler tarafindan avrupa da kurulmus en buyuk sehirdir. sehrin ortasindan miljacka irmagi gecer. ayrica birinci dunya savasi nin baslama bahanesi sayilan, sirp prensi franz ferdinant in suikasti de bu sehirde gerceklesmistir. sarejevo, bursa nin kardes sehridir.
  3 ... painkiller
 2. 2.
  türkçe'de saraybosna olarak bilinir
  3 ... ferrole
 3. 1.
  (bkz: sarajevo)
  1 ... ferrole
 4. 3.
  bir futbol takımıdır zamanında besiktaslada mac yapmıs ve 5-1 yenilmistir**
  1 ... rapter
 5. 4.
  Bosna savaşı sırasında çok büyük yıkımlara uğramış delik deşik olmuştur binaların her yanı.Şimdilerde ise toparlandı denilebilir.
  2 ... cemuzan
 6. 5.
  gittiğinizde içinizda yabanci bir şehirde olmaya dair hiç bir kaygının oluşmamış olmasından dolayı korkuya kapılabileceğiniz. şehirden hava alanına kadar sırp sniper ateşinden korunmak için kazılmış bir tüneli olan, sırp hirvat ve müslümanların birlikte yaşadığı, pazar yerinde alışveriş yaparken birzamanlar orada bir katliam yaşandığını hatırlatan duvar yazılarının olduğu bütün hatunların türkiye manken standartları ensitüsünden geçer not alacağı güzelim balkan şehri.
  2 ... necromancer
 7. 6.
  gidip görenin ayrılmakta zorlanabileceği ve tekrar gelme hissini kuvvetle muhtemel yaratabilecek güce sahip her üç kişiden ikisinin Türkçe bildiği -benzetmekte fayda var- Bursa ya inanılmaz benzeyen ve görülen her kötü manzara karşısında Sırp ve Hırvatlardan nefret etmeyi sağlayacak ve muhakkak gidilip görülmesi gereken hüzünlü Avrupa kenti.
  3 ... dont be cute
 8. 7.
  (bkz: bosnia)
  (bkz: cranberries)
  2 ... kutupsal form
 9. 8.
  1984 kış olimpiyatları nın yapıldığı şehirdir. ne yazık ki savaştan sonra kuleler,atlama rampaları ve pist paramparça olmuştur.
  birkaç saraybosna resmi için,
  http://upload.wikimedia.o...n/8/85/Sarajevopurple.jpg
  http://upload.wikimedia.o...erhad-begova-Mosque02.jpg
  2 ... serander
 10. 9.
  mermi deliği olmayan tek binanın bile olmadığı hüzünler şehri. nehir kıyısında oturup sarajevsko biranızı yudumlarken mutlaka mostar yolunu katetmeniz gerektiğini buram buram size haykıran yaralı başkent.
  2 ... freud