• benimdir. abi sevmiyorum insanların boş muhabbetlerini, gürültülerini, yapmacık hareketlerini nefret ediyorum hepsinden. samimi bir gülücük bile gösteremeyen bu toplumdan uzaklaşmayı öyle seviyorum işte.
    ya en basiti dışarıya markete gidecektim ev arkadaşım beraber gitmeyi istedi ve gelmemesini söyledim. sevmiyorum abi sevmiyorum.
    6 1 ...
  • Benim başıma çok sık gelen bir durum bu ama takip edince takibi çekmiyorum çünkü sıçıp sıvazlamayı sevmiyorum.

Sonra kendileri mesaj atıyorlar zaten tanışalım mı diye, ben de hiç bozuntuya vermeden seviyeli bir şekilde konuşuyorum kendileriyle, onlarda bu durumdan hoşnut kalıp beni takibe alıyorlar. Bazen yanlışlıkla bir takip güçlü dostlukları getirir. Test edildi, onaylandı.
    6 0 ...
  • bir mektup atanın...

Bir mektup atanın o mektubu attıktan
    sonraki şaşkınlığı,
    izlemekse bir bakıma
    Yol aldığını mektubunun,
    Bakar dururum ben de ardından.
    Sana söylüyorum yalnız,
    O ben ki; her türlü bakışların tarihini
    Öğrendim gözlerini hiç değiştirmeyen bir kaptandan...

edip cansever
    8 2 ...
  • 24 kasım atatürkçü, cumhuriyetçi tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun.
    atatürkçü ve cumhuriyetçi olarak özellikle ayırmak istedim.
    zira milli eğitim kadrolarında öyle yavşak tipler var ki, haberlerini çokça alıyoruz.
    bu gün onların günü olamaz.
    aydın insanlar yetiştirmek için onurlu mücadele veren tüm öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum.
    öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Edit: unutmayacağız...
    24 kasım öğretmenler günü
    13 2 ...
  • Benim.bir de traktörle o saatte tarlaya gidiyorum donuyorum aq. Gidip tarlada ateş yakıp buz gibi eriyorum.
    6 1 ...
  • Toplumsal cinsiyet rollerinin halk dilinde tanımlarından biridir. baskın karakterli kadınlar sanki olamazmış ve asla olmamalıymış gibi "erkeksi" olarak tanımlanır. Halbuki baskın, cesur, girişken vs. Tavırlar toplumda erkeksi tavırlar olarak görülürken aslında bu bir karakter meselesidir ve belli bir cinsiyete ait özellikler değildir. Nasıl "erkek adam ağlamaz"da ki erkek hüngür hüngür ağlayabilirse kadın da dominant karakter sahibi olabilir.
    7 2 ...
  • ümit özdağ ın dosta güven düşmana korku veren pozu

türkiye'nin en akil insanlarından biri olan prof. dr. ümit özdağ hocamızın, çakalları çıldırtan harkulade pozudur.
    fotoğrafta biri önde, diğeri kütüphanenin üzerinde olmak üzre iki adet bozkurt bulunmaktadır.
    22 5 ...
  • Tüm cesaretini toplayıp sizi daha yakından tanıma fırsatını sizden isteyen ama sizin çok kibarca reddettiğiniz iş arkadaşınızla aynı yerde çalışıyor ve onu tüm gün görüyor olmanız berbat bir detay.

şu hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri bu duruma düşmek. Cesaret elbette çok güzel bir şey ama keşke biraz zamandan yardım alsa insanlar. Ne bileyim, insanlar mutlaka rengini belli eder. Bazen acele etmemek daha iyi bir karar olabiliyor.

Küsmedi, hala çok naif ve çok iyi davranıyor. Ama beni zor durumda bırakan bir durum bu. Cana yakın davransam bir dert davranmasam ayrı bir dert.
    26 5 ...
  • son derece vurucu ve anlamlı bir yazısı olan atatürk büstüdür.
    burası hakkari şemdinli, bir vatan toprağı;
    şemdinli deki harika atatürk büstü

türk'ün ocağını söndürenin, ocağı sönsün...

ne mutlu türk'üm diyene...
    26 8 ...
  • iyi Parti'yi bilmem ama Akşener ilk turda %21-22 civarında oy alır. Yeni sistemde lider partiden daha önemli zaten.
    8 8 ...
  • kapat