bugün

entry'ler (2813)

deva partisi

Lâcivert.

metin yüksel

Bok yoluna gitmiş kerestenin teki.

sivas kızları

ağzının tadını bilenlerin merâklısı olduğu kızlardır. güzelliklerine kefîlim.

hasmet tesadüfleri sever

ulan bu haşmet en son hatırladığım gâyet naif bir adamdı... mesaj felân atar, hatır sorardı... ne ara sapıttırdınız.

2020 avrupa futbol şampiyonası

iyi ki bu sene olmayandır. türk milli takımının en önemli potansitel oyuncuları sakat ve hazır olmadan katılacaklardı eğer iyileşselerdi.

cüneyt özdemir

samîmiyeti abartıp laçkalaşmasa tâkip edilebilir.

faşistlerin olmadığı bir ülke istiyorum

keninden başla.

peyami safa

pek yakında daha önce hiçbir yerde kitâp olarak basılmamış 'her türlü' öyküsünün derlenip yayınlanacağı yazar.

aleviliğin ismini lekeleyen malum kesim

aleviliğe merâklı bir dostum 'sarı-kırmızı sosyoloji' diye târif eder bunları.

atatürke düşman kesimin genel özellikleri

kripto ve aslen gayrıtürk olmaları. en ağır toplarının trabzonlu ve rizeli olmalarıyla dikkât çekerler. yine konya gibi yörelerde sevmiyorsa, kılıç artığı rum dönmesidir. konya'da bu köyler de bellidir.

ahmetlere masallah

Aslında mesele 'memetler'de saklı. Ben sırrı öğrendim, 1960ların argosunda kadınların mâlum kıvrımlarına 'ahmet-memet' deniyormuş, net.

https://www.instagram.com...DqWB/?igshid=sev9t315f1wk

mansur yavaş

eski değil hâlâ ülkücüdür bu arada. överken sözlük ahâlileri bunu pek bir unutur, adamdır, umuttur. imamoğlu ekrem denilen adamdan daha evlâdır...

özlem gürses

kadın nehir... Akıyor...

özlem gürses

kadın şiir...

ortaasyadan geldiysek neden çekik gözlü değiliz

çünkü ananı niyolay.

iblis

Esâsen o, ibrâhimî dinlerde anlatıldığı üzere tabiâtının gereğini yapmıştır. Bu tartışmanın alengirli tarâfları olduğu mâlum. Sonuç olarak günâh, Tanrı'ya karşı geldiğiniz için günâhtır ancak, tabiâtınızın gereğini yaptığınız için değil.

http://www.yeraltiavrasya...katlg-iblis-ozgurluk.html

ben mi annen mi diyen sevgiliye verilecek cevap

elbette 'anan' cevâbının en doğru cevâplar içerisinde olduğu ikilem.

kemerli burunlu kızlara tavsiyeler

hafîf kemerli burun, nârinse şâyet, bir kadına karizma ve doğal bir çekicilik katar. fetişçisiyiz elhamdülillah. normal addedilen burun tiplerinden daha güzel olabiliyor, kompleks yapmayın, şanslısınız.

izmir de doktorun yaşlı hastayı fırçalaması

belli ki odasında sakladığı şeyler var. Yoksa böyle bir duruma bu kadar öküzce tepki koymak, bilemedim hacı. Ego var işin işinde o kesin.

19 haziran 2016 mhp olağanüstü tüzük kurultayı

Z Kuşağı kültürünün türkiye'deki ilk siyasi devrimidir. '1 kasım 2015 seçimlerinde yaşanan hezimetten sonra MHP içindeki muhaliflerden eski MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan'ın başlattığı 'değişim' talepli sürecin sonuna gelmek üzereyiz. (...) Bundan sonra özelde MHP ve Ülkücü Hareket'te, geneldeyse Türkiye'deki tüm siyasi oluşumlarda, 'Y Kuşağı' ve 'Z Kuşağı'nın yetişmesi ve daha yüksek mevkilere gelmesiyle hiçbir şey eskisi gibi geleneksel kodlar üzerinden yürümeyecektir. Yapılar geleneksel kodlar üzerine kurulu olsa da, fiiliyata bu mümkün ol(a)mayacaktır. 'Z Kuşağı kültürü' (...) Türk siyasetinde ilk ciddi etkisini geleneksel hiyerarşik yapıların ve lider otoritesinin en güçlü olduğu, haliyle kültür ve gelenek bakımından en zıt bulunduğu, MHP ve Ülkücü Hareket'te göstermiştir. MHP'nde taban baskısıyla yaşanan güçlü dönüşüm ve değişim sinyalleri, belkide 'Z Kuşağı Kültürü'nün Türkiye'deki ilk siyasi devrimidir.'

http://www.tahtapod.com/i...e-nuen-ilk-siyasi-devrimi
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.