bugün

entry'ler (567)

oral sökücü

gaziantep diş hekimliği fakültesinde ortodontist doçent. 16-17 sene önce cumhuriyet üniversitesi diş hekimliğine ortodonti tedavisi ön muayeneye gittiğimde bu abi bakmıştı..dişlerimi kontrol edip elime bir kağıt yazıp tutuşturarak alt kata inmemi söyledi.. ben alt kata inerken tabi o minik kağıda baktım ne yazıyor diye..bişeler yazıyor ama anladığım tek şey sondaki ifade, o da "oral sökücü" aman allahım o da ne! ödüm koptu tabi..kan ter içinde ordaki görevliye kağıdı uzatıp korkuyla bu ifade ne ola ki deyu sorduğumda; "haa, o doktorun ismi" dedi..ben şaşkınlıkla kopma kıvamında bir hale geçtim tabi haliyle:))

eau borique

antiseptik amaçlı kullanılan, borik asit çözeltisi.

adıgüzel

zavallı amcamın "tamam adın güzel de, adın ne" diye sorgulamalara maruz kaldığı ismi. tahminime göre bu ismin ilk çıkışı peygamberimizle bağlantılı olabilir.. adı güzel kendi güzel muhammed. ismi didikle sitesi verilerine göre de:

--spoiler--
Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ADIGÜZEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03. ADIGÜZEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-03-2010 13:30 itibariyle yaklaşık 2,196 kişinin isminin ADIGÜZEL olduğu ve ADIGÜZEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.
--spoiler--

bayazit

(bkz: bayezid)

beyazıt

(bkz: bayezid)

bayezid

"ba"nın arapçada olumsuzluk ifade eden bir ek olduğuna dair duyumlara göre "yezid'den olmayan, yezid karşıtı" anlamlarına geliyor olması da rivayet edilir. * * *

en güzel isimler

mehlika
serfiraz
süreyya
züleyha
bahadır

biopro

elektronik cihazların radyasyonundan kaynaklanan zararları en aza indirerek insanı koruduğu iddia edilen ürünlerin markası. kolyesi filan var bunların. eğer gerçekten işe yarıyorsa herkesin saldırması lazım bu ürünlere. hele ki cep telefonu olmadan yaşayamayacağımızı sandığımız şu asırda..
web sitesi: `http://biopro.com.tr/`

good bye lenin

güzel bir film izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye edilesi; berlin duvarının yıkılışına ilginç bir açıdan bakmayı sağlayan filmdir.

farmville

eşimin her eve geldiğinde en az yarım saatini başında harcadığı, benim ise ilk çıktığında en fazla 1 ay oynayıp bıktığım ve bıraktığım oyun. kocam ne zaman bıkacak meraktayım.. o kadar ekip biçtiğine göre eve de biraz getirebilse neyse.. gerçi o zaman da üstünün başının toz-toprak olmasına da razı olmam gerekir.

sırat köprüsünde ogs kullanmak

amellerin kalitesi oranında gerçekleşebilecek olay. tam takva ile sağlanabilir bu ogs. günahların artması ile kgs, ücretli geçiş ve geçemeyişlere kadar dereceler vardır. evet, amel+inanç=0 olduğu durumlarda geçemeyiş hali gözlenir. ogs'den cihazsız kaçak geçiş diye bir durum bu yolculukta imkan dışıdır.

yeni nesil kızların çok namuslu olması

"keşke" denilesi, zira hiç de öyle olmayası hikaye.

amores perros

özellikle ilk hikayenin tiksinçliğine rağmen "film budur" dedirtecek muhteşem film. bir yerde okuduğuma göre kamera tekniklerinden kaynaklı bir "izleyiciyi filmin içine çekme" hadisesi varmış filmde, bunu bilmeden önce izlemiştim ama düşününce gerçekten de öyle olduğunu farkettim.

gebelik

bebeğin tekmeleri hissedilmeye başlandığında iyice emin olunan mucizevi durum.

27 nisan 2009 istanbul depremi

ümraniye merkez'de ikinci katta hissedilmiş, masayı sallamış depremdir.. haberlerde çıkacak mı diye beklenilmektedir..

kemalistabu

kemalist ve tabu kelimelerinin kesişmesi ile türetilebilmiş kelimedir. her olayda, her durumda atatürk ile bir bağlantı kurma girişimi de bu tabunun bir yan etkisidir.
(bkz: ataturk un ruhunun rte nin icine girmesi/@istanbul)

atatürk ün ruhunun rte nin içine girmesi

her durumda atatürk'e bir pay biçme girişiminin örneği.
zira;
yapılan her kötü şeyde "atatürk'ün ruhuna aykırı" davranılmıştır,
yapılan her iyi şeyde de "ancak atatürk'ün ruhu ile" bu iş yapılabilmiştir.
başka alternatif yoktur..
bu insanların dünyasında kemalistabu her köşeyi işgal etmiştir..

(bkz: her olayda atatürke pay biçmek)

betaserc

vertigo tedavisi için en çok kullanılan ilaç.

vasoserc

meniere hastalığı tedavisi için verilen ilaç. vertigo teşhisi konulduğunda da verilebiliyor.. betaserc ilacı ile eşdeğer..

meniere hastalığı

vasoserc adlı ilacın tedavi için verildiği hastalık..vertigo denilen baş dönmesi de menierenin bir getirisi..