bugün

entry'ler (617)

cihannüma

mgv reloaded...

babalardan duyulan garip cümleler

fotoğraf çekilecektir,
-baba şu tarafta durabilir misin orda ışık ters.
-la 70 yaşına geldim, bir sürü şeyin tersini gördüm de ışığın tersi ne oluyor lan.
..
........

milletvekili maaşının 10 bin 300 lira olması

meclis lokantasinda sonsuza kadar yemek yemelerine yetecek maaştir. zira o maaş meclis lokantasında bitmez.

societe generale

confirm ettiği akreditifi gününde ödemeyerek, dumura uğratmış, şaşırtmış, şok etmiş, yuh dedirtmiş, ve buna rağmen hala bankacılık yaptığı iddia kurum. societe hakkında bunlari yazacağıma ruyamda görsem inanmazdım. bunu yapan banka olamaz.

babalardan duyulan garip cümleler

fotoğraf çekilecektir,
-baba şu tarafta durabilir misin orda ışık ters.
-la 70 yaşına geldim, bir sürü şeyin tersini gördüm de ışığın tersi ne oluyor lan.
..
........

sözlükten kız düşürme teknikleri

biraz sallayınca düşüyor.
armut ya bunlar.

türkiye nin olası savaşında türk medyasının tutumu

fasion tv de mayo defilesinde kamuflaj mayolar ağırlıktadır.

panama kanalı

diş eti kanamasını hatırlatıyor. (saçma ama öyle ne yapiim)

hacettepe de muayene olmak

bir de ultrason için hasta dosyası üzerine şöyle bir not iliştirdiler, hazıranda gelirseniz temmuz için ultrason randevüsü veririz.
bittim tükendim öldüm.

bdp li vekilin polise tokat atması

burda meseleyi bdp li bir milletveklili olarak algılayıp o noktaya takılmak yanlıştır kanımca, mesele bir milletvekilinin polise tokat atmasıdır. yani milletvekillerinin bu hakları var mıdır. polis bu milletvekiline dava açabilir mi. ve neden, düşünsenize birileri size siz görev başında iken ve kameralar karşısında tokat atıyor, gurur, rencide etmek vs. geçtim bunları. bir de olay haberlerde felan. dava açacaksınız, yok kardeşim açamazsın. hadii yaa.
yapacak bişey yok.

hacettepe de muayene olmak

hacettepe üniversitesi hastanesinde muayene olmak başlı başına bir olaydır. öyle kolay anlatılır anlanır türden değil. eğer hastanede çalışan doktorlardan tanıdığınız var ise cafe ye gider gibi istediğiniz zaman gider muayene olursunuz, sizin için özel hastahaneden taha rahattır bu durumda, ama ya tanıdığınız yoksa,
işte o zaman tam bir maceradir hacettepe de muayene olmak. gece liste açılır saat 12 de, evet gece 12 de,o listeye isim yazdırmak için gece orada olmanız gerekir, evet öyle gidip isim yazdırıyorsunuz, sonra sabah saat 6 da ise listeden yoklama yapılıyor, yani gece isim yazdırmak yetmiyor sabah ta ictimada bulunmanız şart, saat altı da da orda iseniz o ve listede o gün alınacak hasta sayısı kadar ön sırada iseniz, o gün muayene olabilirsiniz demektir tabii sıra size gelince.
ama beraber çalıştığımız iş arkadaşlarımızdan birisi (babası büyükelçi) başı ağrıyınca hacettepe hastanesine gidip muayene olur. zira babası birilerini tanımaktadır.
yani bizim sağlık sistemimiz, yani bizim devlet hastanelerimiz böyle çalışmaktadır. hala bu anlayış sökülüp atılamamıştır.
yani hastaneler doktor tanıdıkları yakınları vs. nin hizmetindedir, eğer bunlardan değil iseniz allah yardımcınız olsun ne diyelim.

aydın ünal

Başbakanın konuşmalarını yazan kişi. takdir ediyoruz.
ama işi zor, adam iki dakka susmuyor, ona konuşma mı yetiştirilir.

devlet bahçeli nin 24 oy hesabı

buradan çıkarılacak gerçekler, hanımların mhp li olması diye bişey söz konusu değil, öyle ya asker arkadaşı, ayrıca orta okul arkadaşı var ama lise üniversite arkadaşı yok, adam tanıyor partilileri canım onca senedir partı başkanı ne de olsa, ve çarpıcı bir şey daha, her mhp li 24 kişiye ulaşmalı ki iktidar olabilsin. yani mhpnin mevcut oyu 19 milyonun 24 te biri kadar bu da 791,666 oy eder. Çalışın Ülkücüler.

pyramidal politics

iktidar için 148 milletvekili lazım bu da %40 oy yani 19 milyon seçmenin oyu demek, bunun için de her ülkücünün 24 kişiyi mhp ye çekmesi gerek, bu durumda her ülkücü 5 ilkokul arkadaşını 5 orta okul arkadaşını 5 asker arkadaşını 5 mahalle arkadaşını ve sokaktan 4 kişiyi mhp ye çekmeli şeklinde tanımlanabilecek titan benzeri politik yapılanma

maçta okul reisinin ayağını kırmak

(bkz: okul reisi diye bişey mi var)

sözlük yazarlarının sbs puanları

sbs sınavına giren sözlük yazarlarına ait bişey, çömler ne sbs si bizim zamanımızda öss öys ayrı ayrı yapılıyordu sonra birleşti sonra tekrar ayrıldı. hey gidi.

kpss sorularını cemaat servis etti diyen utanmaz

utanmaz olmak doğruyu söyleyememek anlamına gelmemektedir.
adam doğruyu söylüyordur. hem doğruyu söylemekte utanılacak birşey yoktur. cemaatte size başka türlü mü öğrettiler yoksa.

nur cemaatine pkk tehdidi

PKK nin yayın organı aracılığı ile gülen cemaatini açık şekilde tehdit etmesidir.
önce ANF den alıntılayalım
[http://www.firatnews.com/...pel=nuce&nuceid=33378]
yazının bir bir bölümünde bir cezalandırma tehdidi var kı heyt ulen diyor.
--spoiler--
ana fen dershanesi, fem dershanesi, sur dershanesi ve atak koleji olmak üzere cemaatle işbirliği içinde olan bütün okul ve dershanelere çocuklarını gönderenler cezalandırılacaklardır.
--spoiler--
şimdi, olayı biraz irdelersek, neden cemaat okullarına karşıdır PKK,
evet özel dersane ve özel okul günümüz şartlarında iyi para getiren iş kurumları olarak dikkat çekmektedir. söz konusu çocuğun eğitimi olunca aileler çok fedakarca davranıp yüksek ücretler ödemeyi göze alıp özel okulları zengin ediyolar, evet cemaati de zengin ediyolar. ama bu rant ı cemaate bırakmak ister mi sizce pkk. cemaat okullarına dersanelerine göndermeyin den kasıt ne, bizim okullarımıza bizim dersanelerimize gönderin demek, yani biz nemalanalım bunlardan.
ha neymiş efendim minareye uydurulan kılıf, asimilasyon muş.
evet özgürlükten dem vurup demokrasıyi pelesenk etmiş pkk neden insanların asimile olma özgürlüğüne hakkına saygı duymuyor. ne yani ben asimile olmak istiyorum kardeşim size ne derse biri neden ona yok kardeşim asimile olamazsin yoksa seni cezalandiririm diyor. asimilasyonla mücadele edersin o ayrı, ama bu mücadelenin yolu daha iyi bir gelecek sahibi olmak için kendisine en iyi yolu seçmeye çalışan çocuklar ve ailelerini cezalandırmaktan mı geçiyor. bu mudur demokrası dedikleri şey, bu mudur özgürlük anlayışı pkk nin (sorduğumu bakmayin budur tabii).
Ha gülen cemaatini sorarsanız, başörtüsüne teferruat, mavi marmara olayında israilden izin alınmalıydı diyen zihniyetle ne işim olabilir o başka,

ayrıca başka bir tehdit daha vardır bakınız
http://www.firatnews.com/index.php?rupel=nuce&nuceID=33410

edit: eksi ver tabii

16 09 2010 hakkari de patlama

bugün itiabri ile olay daha da enteresan bir hal almıştır ne çıkacak bekliyoruz. herkes birbirini suçluyor. hayırlısı bakalım.

16 09 2010 hakkari de patlama

bugün meydana gelmiş olaydır, 10 kişi hayatını kaybetmiş dört kişi de yaralanmıştır. PKK anında layla bir ilişkisinin olmadığını olayın kontra olayı olduğunu açıklamış ve beni kıllandırmıştır.
olayın ne olduğunu anlamak biraz zaman alacak olsa da her halükarda insanlar ölmüştür. birileri bu ölümler üzerinde politika yapmaya devam edeceklerdir (henüz bdp açıklama yapmadı ama yapar birazdan zira byle bir fırsatı asla kaçırmayacaktır. yine ırkçı söylemlerle kürt halkının katledildiğinden felan bahsedeceklerdir, asker olayı muhtemelen PKK nin bir saldırısı olarak duyuracaktır ama eğer başka bir ihtiml var ise taraf gazetesinden çekinip bunu yapamayabilir. olayın hükümet PKK arasında geçtiğine artık inanmak zordur, artık derin devlet ile PKK iş birliği yapmış ve memleketi kaosa sürüklemek için çabalıyorlar modundadır. kürt halkının ise derin devletle devleti ayırt etmeye ne niyeti ne çabası vardır. onlar zaten PKK ne derse doğrudur mantığının esiri olmuşlardır (hepsini kastetmiyorum haşa). bir hafta okulları boykot edecek genç ve henüz genç sayılmayacak yaşta olan çocukları provoke etmek nefretle doldurmak ve eylemlere katmak, gleceğin militanları yapmak için çok iyi bir fırsat ele geçmiştir. çokça polisle çatışma tecrubesi edineceklerdir.
Ayrıca olay yerinden halkın askeri suçladığına ve olaydan askeri sorumlu tuttuğuna dair spekülasyonlar gelmektedir. patlama olur olmaz halk nasıl olur da böyle bir bilgiye ulaşabilir. yoksa PKK halkın kulağına bunu fısıldamış mıdır. gerçi eylemsizlik sürecinde olan PKK lı teroristler zaten evlerinde rahat rahat uyumaktadır. halkı galeyana getirmek bu durumda zor olmamıştır.
allah ölenlerin ailelerine sabır yurdum insanına da akıl mantık versin inşallah.

edit 1:kendisini kürdistan halk insiyatifi diye adlandiran PKK nin bir kolu da yarın amedde gerçekleştirilecek eyleme katılım çağrısı yapmıştır.

edit 2:allahım yahu. nedir bu, önce eylem yapalım diye planlayalım, onra kimse katılmayacak gibi olur ise bir minibüsü havaya uçurup halkı moda sokarız merak etmeyin durumu mudur.

edit 3: bdp henüz açıklamayapmamış olup beni feci halde şaşırtmıştır. eğer bizi katlediyolar kürtler katlediliyor devlet katil türkler katil gibi ırkçı söylemler içeren bir açıklama bekliyoruz ama hala gelmemiştir.

edit 4: sonuçlar gelmeye devam etmektedir. hükümetle görüecek olan BDP ye hükümetle görüşme ulan sinali verilmiştir. zira çözümü istemeyenler böyle bir görüşmeye dahi tahammul edememişlerdir. BDP nin böyle bir görüşmeyi yada görüşme iptalini kandilden habersiz yapma ihtimalinin olmadığı göz önüne alınır ise mesajın da bombanın da kandilden gelmiş olma ihtimali ağır basmaktadır. bir de çevrede asker çantası bulundu iddiaları felan. kardeşim. ben bomba koyacam üstüne bir de ortalığa çanta bırakıp telsizden de anons geçeceğim. küllü salağım ya. offf memleketim offf.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.