bugün

gercek olamayacagini dusunurken sozlukte bir benzerine rastladigimiz tipleme** *
iş arkadaşları tarafından sevilmediği için "ben de zenginim, ben de nişantaşlıyım, ben de üniversite mezunuyum. açık öğretimi bitirdim... peki beni niye aranıza almıyosunuz!" şeklinde isyan eden, sarkıntılıklarıyla aklımda yer etmiş, tokat şivesiyle konuşan "kesinlikle" gomplekssiz bir insan. *
ahh keşke bizim şirkette de böyle bir idari müdür olsa, şu kızlara sarksa da gülüp eğlensek dediğim, mükemmel dizi karakteri. bir repliği şu şekildedirki,kopartır beni

BURHAN: Milletin içinde el ele tutuşuyosnuz, görmüyomuyum ben bunuu
FATOŞ: Eee
BURHAN: Sürekli göz göze bakmalaar, fingirdeşmeleer, öpmeleer, randevu virmeleer. Ayıp ya
YAPRAK: Eee
BURHAN: Delirtmeyin beğyi arkadaşlar,bu ofisin içerisinde herkes tavşan gibi çiftleşi, herkesin bi sevgilisi var, yalnız eleman varmı yokmu diye düşünen yok, ben, I'am burhan altıntop. acaba ne yer, ne içer, acaba cuma günü evinde tek başına çekirdekmi çitler diye soran yok. Yok oğlu yok yav, kimse sormüyü. Ya demekki benimde ihtiyacım var, kimse bunu sormiyi, azcuk biraz bizede bişiler, illa üniformamı giymek lazım ya, hee bize ekmek çıksın diye, Delirtmeyin benii, romantik yapmayın burda, işyeri burası, hepinizin sevgilisi var!! yalnızım diyorum size, anlamıyomuz
elindeki öküz gönünden çantasını, plaja da, ormana da, kayak yapmaya da her yere götüren avrupa yakasının iflah olmaz karakteri.

(bkz: ben bu muhitin çocuğuyum)
şesuya,
-sen niye böyle spor malzemeleri giyosun! ben senin iç dünyanı çok iyi biliyom, kızları tavlamak için böyle giyiniyosun. bundan sonra işe takım elbiseyle gelicen. gozüm üstünde koylü çocuğu! diyen avrupa yakası karakteri.
şesuya şesut,ifoya da ifot diyen avrupa yakasının idari amiri.
(bkz: kaç kişi abi bunlar)
burhan abimiz, hatırlanmayan bir nedenden dolayı avrupa yakası elemanları tarafından * * * * * tarafından dövülmüş, hırpalanmış; ancak daha sonra burhan abinin suçsuz olduğu anlaşılmıştır ve elemanlarımız vicdan azabı çekmektedirler. bu yüzden de kendilerini affettirmek için burhan abi'ye pasta alırlar. işte burhan abi'nin pastaya verdiği muhteşem tepki:

"burhan'ın eleminin, sıkıntısının, acılarının karşılığı bu gıytırık meyveli pasta mı yav? guduz köpek gibi gündüz vakti tartaklanmanin bedeli bu gıytırık pasta mı yaw? döv burhan'ı, parçala burhan'ı, sırtından vur burhan'ı, vur, parçala bur-hann'ı, hannıııı... pandispanyanın üzerine krema sürülüp meyve dizilince dostluklar düzeliy öle mi!" *
en son kendisinin beyaz türk olduğunu belirtip bu yüzden bu şirkette böyle hor görüldüğünü düşündüğünü ifade ettiğinde neredeyse altıma kaçırmama sebebiyet veren avrupa yakası karakteri.
dizinin bir şekilde kamera arkası bölümlerini bulmanızı tafsiye ettiğim bu kamera arkası bölümlerinde bütün seti yerlere yatıran karakter..
(bkz: karnıma kramplar girdi)
http://www.engingunaydin.com adresinden videolarını izleyebileceğiniz enteresan dizi kahramanı.. bizi çok güldürüyor..
Ata Demirer'in ayrılmasından sonra, Avrupa Yakası dizisinin elinde geriye kalmış olan tek güldürecek karakter.
dün akşamki avrupa yakası'nda gözlerimden yaş getirmiş, ağzımdan salyalar akıtmıştır gülerken.

doğaçlamalarda doğaçlama yaptığını seyirciye çaktırmadan anlatabildiği içinde ayrıca takdir ederim.

yapımcıların "hacı sana replik filan yok, sen ortama göre yardır geç" dediklerini düşünüyorum.

çemçük ağzına soktuğum güzel insanı.
avrupa yakası dizisinde son günlerde ramazan a remezan deyip beni darmadağan eden ve volkan karakteri ayrıldıktan sonra dizinin yeni lider karakteri halini almış avrupa yakasının idari amiri..
(bkz: buhran altıntop)
"ben de üniversite mezunuyum, ben de nişantaşlıyım" diyen sonradan iki senelik açık öğretim mezunu olduğu ortaya çıkmış, 'nişantaşlı' olmadığı zaten ortada olan renkli kişilik.
beyaz türk olduğunu iddia ediyor birkaç bölümdür*
gittikçe seinfield deki kramer a benziyor. Kendini tekrarlayan ve kısa sürede baymaya başlyabilecek avrupa yakası karakteri (bkz: tanrıverdi)
son zamanlarda çok tekrarlıyo ama her seferinde de gülüyorum.''garyy garyyy heyyy garyy what's going on?'' diye ciddi ciddi sorunca.
(bkz: gary what s going on)
"ağzımda gümüş kaşıkla doğmuşsam benim suçum ne?" diye etrafındakilere sitem eden beyaz türk.
avrupa yakasına renk katan süper oyuncu *
gaffur ve makbule ile olan diyaloglarıyla diziyi sırtlayan karakter.
geriii geriii hey gerii what's goin' repliğiyle yaran "avrupa yakası dizisi karakteri" tanımı altına sığdırılamayacak olan doğaçlama ustası kişilik..
"ben de nişantaşılıyım, ben de açıköğretimi bitirdim"