1. 1.
  sabetay sevi tarafından 17.yy da yahudiler arasında geliştirilen bir inanç sisteminin dönemin idarecileri tarafından ortaya çıkartılması ve sabetay sevi nin müslüman olması ile islam toplumu içine yerleşen yahudi kökenli insanlara verilen ad.
  (bkz: ukte idi doldurdum)
  2 ... imhotep
 2. 2.
  17. yy da Sabetay Sevi önderliğinde o günkü mevcut musevi toplumundan ayrılan ve müslüman olan gruba verilen addır. Sabetayistler Türkiye de dahil bir çok ülkede bir çok bilim adamı, siyaset adamı, akademisyen, iş adamı yetiştirmiş ve başta Türkiye olmak üzere ülkelerine fayda sağlamış olan sabetaycılar olarak da anılan asil gruptur.
  1 ... burax
 3. 3.
  müslüman değildirler, müslüman gibi görünürler.
  2 ... ofkeli kalabalik
 4. 4.
  (bkz: beyaz türkler)
  (bkz: tc yönetim kadrosu)
  1 ... soul forged sin
 5. 5.
  türkiye'nin burjuva üstü aristokrat sınıfı. siyasi çatışmalardan, pkk'dan nemalanan, ceplerini dolduran o bir çoğumuzun bildiği ama söylemeye yemediği kurumun yöneticilerinden(atanmışlarından) tutun da her türlü siyasi yapılanmanın bel kemiğini oluşturan bu insanlardır. beyaz türklerin %90'ından fazlasını oluştururlar.

  ayrıca haklarında konuşmak tabudur. ırkçıdan tutun da, vatan hainine kadar bir sürü sıfatınız olur alimallah. sağdan soldan sindirme darbeleri alırsınız. lakin neyin ne olduğunu bilen zaten bilir.

  edit: haklarında konuşmanın tabu olduğu bir kez daha görülmüştür.

  ister kabullenin, ister kabullenmeme refleksiyle hayır olmaz öyle şey diyin, ister bana ırkçı yada vatan haini diyin. bizleri, "kuranlar" da, "yasalayanlar" da, "yürütenler" de, "koruyanlar" da, "öldürenler" de, bu gruptandır. ne demek istediğimi anladınız hepiniz.
  4 -2 ... soul forged sin
 6. 6.
  (bkz: carl gustav jung)
  1 ... javelin
 7. 7.
  (bkz: 1666 yılı)
  1 ... javelin
 8. 8.
  (bkz: sabetay sevi)
  (bkz: izmir)
  1 ... javelin
 9. 9.
  içinde bu gruba dahil olduğu açıklanmayan daha doğrusu açıklanamayan en doğrusu açıklanması şey isteyen * bu ülkenin oluşumunda ve kurulumunda baş rol oynamış kişilerin de dahil olduğu bir inanç anlayışıunın takipçisi topluluk.
  1 -2 ... eruditeking
 10. 10.
  sayıları hiç te az değildir. en az 1,5 milyon oldukları söylenmekte. yakubiler, karakaşiler ve kapaniler olmak üzere üç gruba bölünmüşlerdir. bu üç grubun en bilinenleri: eczacıbaşı ailesi (kapani), dinç bilgin (yakubi), ipekçi ailesi (karakaşi)...
  1 ... cemali