bugün

Üst düzey kişilerin oluşturduğu seçilmişler klubüdür.Siyonist amaçlıdır.Elit kesimin görülebileciği bu klüpte,ünlü işadamları bulunur.Üyelerine rotarian denir.Diğeri,

(bkz: lions)
düşünüldüü gibi masonik bi grup olmamakla beraber topluma hizmet eden, gayet düzgün bir yapısı olan organizasyon* *
dışarıya yardım amaçlı bir grup, kulüp olarak görünürler.. hakkında birçok söylentide gezmektedir.. örneğin; bu kulübe girdiğiniz zaman bir daha çıkma şansınızın olmaması gibi.

ne kadar doğrudur bilemiyorum lakin girip de çıkmak isteyen var mıdır bu daha bi' tartışma konusu sanki..

(bkz: tartışma konusu bulup onu boynu bükük ortada bırakmak)
rotary klubü'ne üye olanlara rotaryen denir.
belli meslek grupları için belli kontenjanlar bulunduğundan
herkes rotaryen olamamaktadır.
burslarınıda kolay kolay herkese vermeyen hatta kendi parasıyla okuyabilecek iken sadece rotaryen bir aileden geldiği ve derslerinde başarılı olduğu için bazı öğrencilere veren örgüt.
tek işleri sadece burs vermek olmayan, bunun yanında okul ve hatta hastane yaptıran, yüzlerce okula da sürekli yardım yapan, gönüllü sağlık hizmetleri veren, amacın para toplamak olmayıpta sponsorlarla anlaşarak proje bazlı fayda sağlayan STK.

(bkz: bilip bilmeden sallamayınız)
(bkz: üsküdar rotary)
yardım adı altında toplanıp birilerine kendini hoş göstermeye çalışan sosyetik kişiler topluluğudur.mason kökenli olup aralarında bile sınıfsal ayrım yapan küme elemanlarıdır.örn:rotaryen,rotarach...

yaptığı yardımın herkes tarafından duyulmasını isteyip bu şekilde cemiyet içinde bir yer edinmek isteyen cemaat çalışanları.

sıksık biraraya gelip aldıkları kıyafetleri birbirine gösteren, oturup aç karınlarını doyuran ve bu şekilde yiyecek ve giyecek yardımında bulunduğuna inanan toplumun nötr kısmı.
50.yıl amblemi dikkat çeken kulüptür..siyonist hareketlerinden bahsedilir ama amblemlerinde camisi vardır..
her halta bir kulp bulmaya çalışan, komplo teorileriyle kafayı bozmuş yurdum insanlarının siyonistti bilmemneydi diye bok attığı, türkiye nin batısında çok etkin olan, milletin kendini önemli hissetmek ve çevre yapmak için girdiği garip bir hede.
kendinden önce yardıma muhtaç insanları düşünenlerin oluşturduğu 1905 tarihinde 3 arkadaş tarafından kurulmuş olan kulüptür.
Mazda RX7'nin efsanevi motor çalışma prensibidir.
kendi iç yapısında bir bakıma modern lonca sistemini de uygulayan kulüptür.
kendi oluşumunu; "yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standarlarını teşvik etmek için dünya çapında örgütlenmiş bir hizmet kuruluşudur". şeklinde tanımlayan kuruluş. ne mason, ne tapınak şovalyeleridirler, fazla korkmayın!

--spoiler--
1905 yılında Avukat Paul Harris ve üç arkadaşı Kömür Tüccarı Silvester Schile, Maden Mühendisi Gustavus Loehr ve Tüccar Terzi Hiram Shorye'in akşamları buluşup geliştirdikleri fikirlerle başlamıştır. Bu kişiler ingiliz, Alman, isveç ve irlanda asıllı olup Amerika'ya göç etmiş kişilerdi. Dini inançları yönünden protestan, katolik ve musevi idiler. Bu gruba Matbaacı Harry Ruggles'in ve Emlak Komisyoncusu Will Jenson'un da katılması ile 23 Şubat 1905 tarihinde Chicago Rotary Kulübü kuruldu. Toplantıların sıra ile her üyenin bürosunda yapılmasından dolayı üyelerce teklif edilen ve bir ana eksen etrafında dönüşüm anlamına gelen ROTARY Kelimesi kulüp adı olarak kabul edilmiştir.
--spoiler--

(bkz: istanbul rotary kulübü)
fakirlik asaleti bozar. küçük şehirde yaşamadıkça başvurulmayacak yer. gerek yok. yoksa küçük şehirde zaten sosyallik siyasilik eğlence yardım güdüsünü tatmin etme duyguları yeterince yeterince yeterince yok. abd ye ödeneği fakir ve yalnız düşünce yaparız işte mecburen.
Kayınbiraderin üye olduğu kulüp. Karısı dünyayı kurtardıklarını zannederken o tümü sarı röfleli iş kadıncıklarıyla fotograf çektirip yeniden genç olduğunu hayal ediyor.
öğrenci değişim programı çerçevesinde yurt dışına öğrenci yolayan bir oluşumdur. dünyanın dört bir tarafında bu öğrenciler için gçerli olan bir dört d kuralı vardır. bu, no driving, no dates, no drinking, no drugs (motorlu araç kullanmayın,sevgiliniz olmasın,içki içmeyin, uyuşturucu kulanmayın) kuralları dünyanın bir ucuna ailesinden uzağa gönderilmiş 17-18 yaşındaki gençler için saçmalıktan öteye geçemez, herkes de bunların hemen hepsini, en azından birini yapar...
1895 yılından bu yana saat üreten bir ingiliz saat markasıdır. ömür boyu garanti veren yegane saat markasıdır. aynı zamanda tüm saatleri dolphin basınç testlerinden geçirilmekte ve asla su geçirmemektedir. saatlerinde kullandığı mekanizmalar ise komple isviçre mekanizmalardır. kısacası baba saatler üreten bir markadır.
mekanlarını basıp "ne ayaksınız lan siz?" dedikten sonra içeridekileri sıra dayağına çekmek istediğim zararlı klüp.
tsk subaylarının üye olmasının yasaklandığı kulüptür.
çiçeği burnunda bir anadolu lisesidir. istinyede, amerikan konsolosluğu manzarası vardır.
kızların zengin koca bulmak için üye oldukları kulüptür. sıkı aile kızları ise" ayy babacığım akşama yardım amacıyla bilmemne partisi" var diyerek izin aldığı, partilerde dans ederek tüm haftayı geçirip hastasonu küçük çaplı bir yardım etkinliğinde bulunmaları da dikkat çekici olan kulüptür.
Rotary Kulübü kurucu üyeleri ilk toplantılarını, sırayla birbirlerinin evlerinde ve bürolarında bir araya gelerek yapmışlardır. Bu sebeple kulübe dönüşlü manasına gelen ROTARY adının verildiği bilinmektedir.

Çok hızlı yayılma gösteren ROTARY CLUP'ın şube sayısı 1910'da 16 olmuş. Bu şubeler Amerikan Ulusal Rotary Birliğini meydana getirmiştir. 1912'de Kanada, ingiltere ve irlanda'da açılan şubeleriyle kulüp milletlerarası bir hal almış. Ardından Belçika, Hollanda, Fransa'da şubeler açılmış ve bütün dünyaya yayılmıştır.

1922'de ROTARY INTERNATIONAL adını almıştır. Günümüzde tüm dünyada milyonu aşkın Rotaryen olduğu bilinmektedir. Rotary Club'a olan bu talebin nedenlerini aşağıda açıklayacağız. Rotary teşkilatının yapısı incelendiğinde "Ulusal eşitlik savunuculuğunun" lafta kaldığı , kontrolün daima güçlülerde olduğu görülür. Ülkemiz Roteryanleri Amerika ve Avrupada ki abilerinin sözünden çıkmazlar, olabildiğince onlara hoşgörünmeye çalışırlar.

Rotary Club, Masonlukla bir alakası olmadığını iddia eder, fakat teşkil Masonik guruplardan dünya çapında en güçlülerinden biri olan ROTARY'nin üyeleri genellikle iş çevrelerinden olmakla birlikte, siyaset, eğitim ve basın alanlarından da çok sayıda üyesi mevcuttur. Temel felsefesi biraderler(masonlar) arası fikirsel, sosyal ve ticari ilişkileri geliştirmek, locaların dışındaki sosyal ve siyasi hayatta dayanışmayı sağlamak ve mason olmayan üyelerini Mason hedef ve amaçları doğrultusunda yönlendirmek ve uygun görülen üyelerini localara kabul etmektir.

Yani Mason localarının bir alt basamağıdır.

Ülkemizde 1956 da kurulmuştur, eğitim (üniversiteler ağırlıklı ) ve siyasi hayatta aktif bir çok kişiyi bünyesinde barındırır. Aynı zamanda ilk Rotary kulübünde kabul edilmiş, her iş ve meslekten bir faal üye bulundurma kararı gereği farklı meslek dallarından üyleri mevcuttur. Farklı mesleklerden üye bulundurma kararı üyler arası rekabetin önlenmesi ve dayanışmanın daha da kuvvetlenmesi içindir.

Üyeler siyaset, bürokrasi, eğitim, ekonomik ve sosyal alanlarda etkin kişilerden seçilir. Dolaylı yoldan bir toplumu yönlendirmenin yolu kilit kişileri kontrol altına almaktır çünkü.

Yani normal bir ilkokul öğretmeni, ve alt kademeden bir devlet memuru, ya da fabrika isçisinin tüm masonik kulüplerde, localarda olduğu gibi Rotary Clup'da da yeri yoktur. Çünkü Rotary etkin kişileri üye yapmak suretiyle toplumun genelini kontrol altına almak ve ele geçirdiği bu gücü masonik menfaatler doğrultusunda yönlendirmek gayretindedir.

Adı 'Susurluk' la gündeme gelen Uluslararası Rotary Kulübü üyesi Ertaç Tinar olayın iç yüzünü görmemiz için yüzlerce örnekten biridir. Bakınız Ertaç Tinar devlete verdigi biyografisinde neler diyor

" israil ile 1992'den beri çok sıkı iş ilişkileri içindeyim. Avrupa'nın bütün ülkelerinde, Amerika'da, Orta Doğu ve Orta Asya'da açamadığım kapı yok ".

Değişik devletler düzeyinde üst kademeden kişilerle irtibat kurduğunu söyleyen Tinar gibi gözü kara silah tüccarları; para ve manfaattten başka şey düşünemeyecek kadar düşük ahlak seviyesindeki insanlar Rotary'nin üyeleri arasındadır.*1

Rotary'nin bir iddiası da şöyledir

"Uluslarası Rotary, sesimizi tüm dünyaya duyurabileceğimiz eşsiz fırsatlar sağlamaktadır. Türk Rotary kulüpleri bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirme gayreti içindedir."

Böyle bir idda yapılırken Türk(!) Rotary kulüpleri şeklindeki söyleme dikkat ediniz, yakın zamanda katıldığım pek çok Rotary konferansında ve basın açıklamasında hep bu iddia gündeme geldi. AB'yi de ağızlarına sakız yaparak , Türk(!) Roteryanlerini yere göre sığdıramadılar, öyleki onlar ülkemizin tanıtımını yapıyorlarmış, gayeleri uluslar arası platformda ülkemizi söz sahibi yapmakmış falan filan.

Bu iddiaya cevap vermeden önce bir düzeltme yapayım, Türk(!) Rotary Kulüpleri ifadesi Türkiye'de faaliyet gösteren Rotary kulüpleri şeklinde olmalıdır.

Çünkü milli ve manevi değerlerimizle alakası olmayan , uluslararası çıkar birliği, güçlü ülkeler ve Yahudilerin kontrol altında tuttuğu Rotary asla Milli olamaz(!). Zaten Türkiyeli(!) üyelerinin de milletimiz, devletimiz filan umurunda değildir.

Fahir Armaoğlu'nun "Biz Rotaryenler toplumun görülmeyen liderleriyiz." şeklindeki sözleri ile Roteryanlerin toplum üzerindeki etkinliği ve toplumu kontrol ettiği ifade ediliyor.

Peki soruyoruz, hangi doğrultuda hangi amaçlarda hangi felsefede toplumu yönlendiriyorlar ?

Susurluk'la gündeme gelen, uyuşturucu ve silah tüccarı Ermeni kökenli Harry J.ARSLAN'in "Lionizm imkan demektir." şeklindeki sözleri, Masonik mekanizmanın, en etkin çarklarından Lions'un ekonomiyi kontrol etmek uğruna, Silah ve Uyuşturucu ticareti ile uğraşanları bile içine alıp onlara imkanlar sunduğunu, Barış ve mutlu bir dünya için çalıştıkları iddialarının asılsızlığını gözler önüne seriyor. Dünya barışı bir yana uyuşturucu, silah ticareti ve daha nice pis işlere menfaatleri için yaptığı destekle ne derece acımasız olduğunu, hizmet ettiği masonik menfaatler uğruna hiçbir engel tanımadığını görüyoruz.

(bkz: Ali Mete Mert)
(Eğitimci/Araştırmacı/Yazar)
her kesimden insanın dahil olabileceği gruptur. as amaç, ticari tetiklemedir. kademe sistemi mevcuttur.
internette çok eski üyesi varki herkes hakkında tutuyor, her yerde masonik olduğundan bahsedilmiş, lakin mason sitelerinde kurucularının mason olduğu ama kulübün masonlukla alakası olmadığı yazılmış. ha ben bunun da yüzde yüz doğru olduğuna inandığımı söylemiyorum çünkü her şeye pisi pisine inanan bir insan değilim.* lakin internette çocukları kampa alıp beyin yıkadıklarını söyleyen gene kulaktan dolmacılar var ama benim hesabıma yatan aylık burstan başka bir iletişimim yok, demekki bu da palavraymış.
güncel Önemli Başlıklar