1. 1.
  Üst düzey kişilerin oluşturduğu seçilmişler klubüdür.Siyonist amaçlıdır.Elit kesimin görülebileciği bu klüpte,ünlü işadamları bulunur.Üyelerine rotarian denir.Diğeri,

  (bkz: lions)
  12 -10 ... italiano
 2. 2.
  düşünüldüü gibi masonik bi grup olmamakla beraber topluma hizmet eden, gayet düzgün bir yapısı olan organizasyon* *
  6 -15 ... ekmekli-tost
 3. 3.
  dışarıya yardım amaçlı bir grup, kulüp olarak görünürler.. hakkında birçok söylentide gezmektedir.. örneğin; bu kulübe girdiğiniz zaman bir daha çıkma şansınızın olmaması gibi.

  ne kadar doğrudur bilemiyorum lakin girip de çıkmak isteyen var mıdır bu daha bi' tartışma konusu sanki..

  (bkz: tartışma konusu bulup onu boynu bükük ortada bırakmak)
  2 -3 ... eldaina
 4. 4.
  rotary klubü'ne üye olanlara rotaryen denir.
  belli meslek grupları için belli kontenjanlar bulunduğundan
  herkes rotaryen olamamaktadır.
  4 -2 ... gladio78
 5. 5.
  burslarınıda kolay kolay herkese vermeyen hatta kendi parasıyla okuyabilecek iken sadece rotaryen bir aileden geldiği ve derslerinde başarılı olduğu için bazı öğrencilere veren örgüt.
  3 -1 ... elma
 6. 6.
  tek işleri sadece burs vermek olmayan, bunun yanında okul ve hatta hastane yaptıran, yüzlerce okula da sürekli yardım yapan, gönüllü sağlık hizmetleri veren, amacın para toplamak olmayıpta sponsorlarla anlaşarak proje bazlı fayda sağlayan STK.

  (bkz: bilip bilmeden sallamayınız)
  3 -8 ... chatlock
 7. 7.
  (bkz: üsküdar rotary)
  1 ... kurremkarmerruk
 8. 8.
  yardım adı altında toplanıp birilerine kendini hoş göstermeye çalışan sosyetik kişiler topluluğudur.mason kökenli olup aralarında bile sınıfsal ayrım yapan küme elemanlarıdır.örn:rotaryen,rotarach...

  yaptığı yardımın herkes tarafından duyulmasını isteyip bu şekilde cemiyet içinde bir yer edinmek isteyen cemaat çalışanları.

  sıksık biraraya gelip aldıkları kıyafetleri birbirine gösteren, oturup aç karınlarını doyuran ve bu şekilde yiyecek ve giyecek yardımında bulunduğuna inanan toplumun nötr kısmı.
  7 -5 ... sukruw
 9. 9.
  50.yıl amblemi dikkat çeken kulüptür..siyonist hareketlerinden bahsedilir ama amblemlerinde camisi vardır..
  -2 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 10. 10.
  her halta bir kulp bulmaya çalışan, komplo teorileriyle kafayı bozmuş yurdum insanlarının siyonistti bilmemneydi diye bok attığı, türkiye nin batısında çok etkin olan, milletin kendini önemli hissetmek ve çevre yapmak için girdiği garip bir hede.
  -5 ... disco inferno